برترین پارک‌های آبی مالزی برای تفریح در هوای گرم

مالزی کشوری گرمسیر است که در بعضی از روزها، آفتاب آن کمی غیرقابل تحمل می‌شود. با این حال شما می‌توانید تفریحاتی را در نظر بگیرید که این آفتاب گرم را به فرصت بدل کنید. البته اگر به جزایر مختلف این کشور با تور مالزی سفر کرده باشید، امتیاز شنا در دریا را خواهید داشت، اما پیشنهاد می‌کنیم که پارک‌های آبی بسیار خوب این کشور را نیز مدنظر بگیرید. پارک‌های آبی بسیار خوبی که می‌توانند ساعت‌ها شما و خانواده‌تان را در فضایی مفرح و عالی سرگرم کنند.

 

 

Sunway Lagoon

 

 

Sunway Lagoon

 

 

بدون شک بهترین گزینه در بین تمام پارک‌های آبی مالزی، Sunway Lagoon است که با توجه به تنوع بخش‌هایی که دارد، بهترین راهکار برای رهایی از گرمای هوا و تفریح در فضایی عالی همراه با خانواده است. این پارک برای هر کسی چیزی دارد و در آن همه راضی خواهند شد. آن‌هایی که به دنبال جایی آرام می‌گردند، ساحل مصنوعی و استخر‌های آرام در نظر گرفته شده، برای آن‌هایی که دوست دارند هیجان و بازی را دنبال کنند، انواع و اقسام سرسره‌ها و تونل‌های بازی وجود دارد و همچنین کودکان و نوجوانان نیز، استخر‌ها و بازی‌های مخصوص به خود را دارند. مهم نیست جوان باشید یا سن و سالی ازتان گذشته باشد، شما می‌توانید یک روز عالی را در این پارک از سر بگذرانید و در کنارش از رستوران و فست‌فودهای آن نیز، در زمان مقضتی چیزی برای خوردن سفارش دهید.

آدرس: 3, Jalan PJS 11/11, Bandar Sunway, 47500 Petaling Jaya, Selangor

زمان کار: ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر

هزینه‌ی ورود به پارک: ۱۶۸ رینگیت برای بزرگ‌سالان بالای ۱۳ سال، ۱۴۲ رینیگت برای کودکان و ۱۴۲ رینگیت برای افراد بالای ۶۰ سال

 

 

Gambang

 

 

Gambang

 

 

Gambang دومین پارک آبی برتر لیست امروز ماست که در سمتی یک پارک بازی نسبتا کوپک و در طرفی دیگر یک پارک آّی و بزرگ و جذاب است. اولین نکته در مورد این پارک، توجه به کوچک‌ترها بوده به شکلی که شما بازی‌های بسیار متنوعی از جمله بازی‌های خانوادگی در آن پیدا می‌کنید که کاملا مناسب سنین پایین هستند. در طرف دیگر بازی‌های جمعی بزرگ‌ترها و همچنین تنوع سرسره‌ها و تونل‌های آبی این مکان واقعا عالی است. فراموش نکنید که اگر به پارک آبی Gambang رفتید، حتما در سرسره آبی ۶ خطی آن یک مسابقه جذاب با دوستان یا حتی غریبه‌ها داشته باشید.

آدرس: Utama, Bukit Resort City,Jln Bukit Gambang Resort, 2۶300 Gambang, Pahang

زمان کار:  ۱۰:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر (دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه) ۹:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ بعد از ظهر (جمعه، شنبه و یکشنبه و تعطیلات سراسری)

هزینه‌ی ورود به پارک: ۵۸ رینگیت

 

 

 

جذاب‌ترین مقاصد گردشی مالزی را ببینید

 

 

پارک آبی لگولند

 

 

legoland

 

 

لگولند مالزی نیز دو بخش دارد که یکی از آن‌ها به پارک آبی اختصاص داشته و یکی از پرطرفدارترین‌ها در مالزی به حساب می‌آید. اگر با کودکان خود به مالزی سفر کرده‌اید، حتما باید سری به این پارک بزنید تا خیلی از روایاهای آن‌ها در قالب یک پارک آبی جذاب به واقعیت بدل شود. با توجه به اینکه هر دو پارک به هم چسبیده‌اند، امکان این وجود دارد که در یک روز هم پارک بازی و اتاق ساخت لگو را تجربه کرده و هم دل به آب بزنید و در انواع مختلف سرسره‌های آبی و قایق‌های شبیه به لگو بازی کنید. بزرگ‌ترها هم نیاز نیست نگران باشند، برای آن‌ها نیز بازی‌های جذابی درون پارک تعبیه شده است.

آدرس: 79100 Nusajaya, Johor

زمان کار: ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر

هزینه‌ی ورود به پارک: ۸۲ رینگیت برای کودکان، ۹۸ رینگیت برای بزرگسالان

 

 

Desa

 

 

 desa

 

 

Desa را بیشتر به عنوان یک مکان تفریحی گسترده برای خانواده‌ها در نظر می‌گیرند. مکانی بزرگ که یک پارک آبی بسیار خوب با انواع بازی‌ها داشته و در کنارش استخرهای آب آرام، چندین مکان برای سفارش غذا و نوشیدنی، سونا، جکوزی و مکان‌هایی برای استراحت دارد که به راحتی می‌توان یک روز کامل را در آن سر کرد. حتی رولرکوسترهای بسیار جذابی نیز در آن وجود دارد که در محیط پارک دور زده یا بخشی را از کنار پارک آبی می‌گذرانند. این پارک نیز هم برای کودکان و هم بزرگسالان بازی‌های جذابی دارد.

آدرس: Jalan Desa, Taman Danau Desa, 58۱۰0 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

زمان کار: ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر

هزینه‌ی ورود به پارک: ۸۲ رینگیت

 

 

در سفر با کودکان به این پارک‌های مالزی بروید

 

 

Carnival

 

 

Carnival

 

 

و در پایان اشاره‌ای داشته باشیم به این پارک مفرح که فضایی شاد و جذاب داشته و با بازی‌های متنوع و یک ساحل مصنوعی و موج مصنوعی، جایی بسیار خوب برای تفریح یک روزه در مالزی محسوب می‌شود. البته پارک آنقدرها بزرگ نیست اما از نظر تنوع بازی‌ها خیلی کم ندارد. این را هم در نظر داشته باشید که Carnival در بخش پارک آبی بیشتر به درد کوچک‌ترها می‌خورد اما امکاناتی برای استراحت برای بزرگ‌ترها نیز در آن وجود دارد.

آدرس: Persiaran Cinta Sayang, 08000 Sungai Petani, Kedah, Malaysia

زمان کار: 11 صبح تا ۶ بعد از ظهر

هزینه‌ی ورود به پارک: 52 رینگیت

مطالب مرتبط