نکاتی برای سفر خانم‌ها به تایلند

تایلند بهشت جزایر زیبا، طبیعتی غنی و فرهنگی کهن و دیرینه است. اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید با این راهنمای ساده می‌توانید سفری راحت داشته باشید و از این کشور خاطرات فوق‌العاده‌ای با خودتان به همراه بیاورید. اگر به بعضی نکات را رعایت کنید بی‌شک جز لبخند و روی خوش هیچ وقت چیز دیگری نمی‌بینید. قطعا سفرهای مردانه به تایلند راحت‌تر از سفر به هر جای دیگر دنیاست. نکته مهم اینست که مردم تایلند مذهبی هستند و روش‌های خودشان را به نشانه احترام دارند. سعی کنید از این موارد در سفر به تایلند پیروی کنید.

 

 

در مکان‌های خاص پوشش مناسب داشته باشید

 

 

پوشش

 

 

مردم تایلند غالبا بودایی هستند، بنابراین ممکن است خیلی از پوشش آزاد و راحت مسافران غریبه استقبال نکنند. به هر حال پوشش کم در تایلند دلیل بر بی‌احترامی می‌باشد و عموما با واکنش‌های خوبی نیز همراه نیستند. با این که مردم در سواحل از لباس شنا استفاده می‌کنند، اما بهتر است از تردد با همان لباس در مکان‌های عمومی خودداری کنید. مثلا اگر می‌خواهید به کافه یا سوپر مارکت بروید تا چیزی بخرید حتما تی‌شرت و یا شلوارکی بر تن کنید.

 

 

شب‌ها به سواحل نروید

 

 

شب‌ها به سواحل نروید

 

 

سواحل باز و بدون نور در هر جای دنیا که باشد می‌تواند دردساز باشد و این اصلا ربطی به تایلند و یا جای دیگر ندارد. حتی در امن‌ترین نقاط دنیا نیز احتمال بروز جرایمی مثل سرقت و آزار و اذیت در نقاط تاریک وجود دارد. البته این موضوع فقط مربوط به زنان نیست و برای برای مرد و زن به یک میزان صدق می‌کند. اما زنان آسیب‌پذیر هستند و اعمال زور بر آن‌ها راحت‌تر صورت می‌پذیرید. بنابراین توصیه ما اینست که شب‌ها به ساحل نروید و اگر هم می‌روید یا تنها نباشید و کسی را همراه داشته باشید، و یا از رفتن در بخش‌های تاریک اجتناب کنید. در نهایت رعایت این‌ها ضرری به شما نمی‌رساند بلکه امنیت شما را بالا می‌برد. اگر دوست دارید آخر شب را به قدم زدن بپردازید سعی کنید مسیر بازگشت به هتل را پیش بگیرید. اقامت در جایی مرکزی و شلوغ به این معنی است که آخر شب‌ها مردم بیشتری دور شما هستند و امنیت‌تان نضمین شده است.

 

 

محبوب‌ترین سواحل تایلند در بین گردشگران

 

 

مزاحمت وجود ندارد، اما همیشه احتمالی وجود دارد

 

 

مزاحمت

 

 

به عنوان یک مسافر زن تنها در تایلند کم پیش می‌آید مورد آزار و اذیت قرار بگیرید. حداقل نه آنطور که در سایر نقاط دنیا مرسوم است. اگر دیدید مردان در خیابان‌ها به سمت شما می‌آیند و شروع به گفتگو می‌کنند تنها به این دلیل است که شما در کشوری گردشی هستید و صاحبان تجارت باید مشتریان بیشتری به سمت خود جلب کنند. پس آن‌ها به سمت شما می‌آیند تا با صحبت کردن ترغیب‌تان کنند به کافه یا رستورانشان بروید. این موضوع اصلا ربطی به جنسیت نداشته و برای مسافران مرد و زن به یک میزان اتفاق می‌افتد. اما اگر واقعا مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، درست همانطور که در سایر نقاط دنیا مرسوم است هیچ واکنشی نشان ندهید. بهترین کار برای شما اینست که شرایط را نادیده بگیرید و با اعتماد به نفس به قدم زدن ادامه دهید و محل را ترک کنید.

 

 

چشم از کیف‌تان بر ندارید

 

 

چشم از کیف‌تان بر ندارید

 

 

یکی از معدود مسایل ناامید کننده در تایلند کیف‌قاپ‌ها هستند که عموما توسط موتوری‌ها انجام می‌گیرد. این دقیقا همان چیریست که فکرش را می‌کنید. یعنی آن‌ها به شما نزدیک می‌شوند، کیف‌تان را می‌قاپند و قبل از این که بتوانید عکس‌العملی انجام دهید از محل دور می‌شوند. کیف را به یک شانه نندازید و گوشی موبایل‌تان را در جیب جلو قرار دهید. از قدم زدن در حاشیه خیابان دوری کنید و اگر مورد اعمال زور قرار گرفتید اصلا مقاومت نکنید و اجازه بدهید تا کیف را با خودشان ببرند. سپس مورد را به پلیس ASAP گزارش دهید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مربوطه و کاغذبازی‌های مربوط به پرونده شما در حال پیگیری و جریان است.

 

 

 

آشنایی با بهترین بازارهای شبانه تایلند

 

 

راهبان را لمس نکنید

 

 

راهبان را لمس نکنید

 

 

لمس زنان برای راهبان بودایی کاری ممنوعه است و حتی خیلی بعید است که آن‌ها در مکان‌های عمومی مثل اتوبوس و مترو صندلی کناری یک زن بنشینند. شما راهبان را همه جای تایلند می‌بینید که در حال زندگی و رفت و آمد بین مردم هستند. اگر چیزی دارید که می‌خواهید به یک راهب بدهید آن را روی زمین و یا کیف بگذارید و اجازه دهید خودشان بردارند و یا به یک مرد بدهید تا به دست آن‌ها برساند. اگر وارد اتوبوس شدید و صندلی کناری یک راهب خالی بود از نشستن پرهیز کنید زیرا این بدان معناست که راهب از جای خود برخیزد.

حین کاوش در کشوری این چنینی، به موارد ضروری احترام بگذارید و هرگز لبخند را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط