محبوب‌ترین سواحل تایلند در بین گردشگران

در تور تایلند بهترین سواحل همیشه محبوب‌ترین‌ها نیستند، به همین خاطر ممکن است در همه جا شما با برترین‌ سواحل تایلند آشنا شده باشید، اما تا به حال به این فکر کرده‌اید که محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین سواحل تایلند کدام‌ها هستند؟ در این مقاله سعی داریم به جای بهترین‌ها یا جاهایی که بهترین مناظر را دارند، سواحلی را به شما معرفی کنیم که از همه معروف‌ترند و گردشگران انتخاب اولشان را از میان آن‌ها بر می‌گزینند.

 

 

ساحل پاتونگ؛ پوکت

 

 

 ساحل پاتونگ، پوکت

 

 

پوکت بزرگ‌ترین جزیره تایلند است و در این جزیره زیبا سواحل زیبای متعددی وجود دارد. اما معروف‌ترین ساحل پوکت پاتونگ است. جایی با شن‌های سفید رنگ بسیار زیبا، آب گرم و شفاف و هتل‌ها و رستوران‌ها و مراکز خریدی که آن را احاطه کرده‌اند. ساحل پاتونگ به چیزهای زیادی معروف است، اما جشن‌های هر شبه که تا پاسی از صبح ادامه پیدا می‌کنند، یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این ساحل است.

 

 

ساحل رالی؛ کرابی

 

 

ساحل رالی؛ کرابی

 

 

ساحل رالی در کرابی یکی از معروف‌ترین سواحل تایلند است که عکس‌ها و فیلم‌هایش در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. ساحلی با منطقه شنی بسیار وسیع که برای بازی‌های ساحلی عالی است و همچنین با داشتن آب‌ آبی شفاف جایی عالی برای ورزش‌های آبی است. البته ساحل رالی با اینکه با صخره‌های آهکی احاطه شده است اما به واسطه همین معروفیت، جمعیت زیادی به صورت روزانه به آن مراجعه می‌کنند.

 

 

پناهگاهای حیات وحش برای دیدن فیل‌ها؛ تایلند

 

 

ساحل لانگ؛ کو لانتا

 

 

long-beach-koh-lanta

 

 

اسم لانگ دقیقا برازنده این ساحل است، ساحلی که بسیار طولانی بوده و از جمله جاهایی است که اگر چه بسیار محبوب و معروف است اما به واسطه بزرگ‌ بودنش توان تحمل این جمعیت زیاد است. از جذابیت‌های این ساحل، تماشای جزیره معروف فی‌فی در افق است. بر خلاف دیگر سواحل کو لانتا، این ساحل فاقد سنگ‌های تیز و صخره‌های متعدد است و به این واسطه جایی عالی برای شنا و تفریح در این جزیره‌ی زیبا محسوب می‌شود.

 

 

ساحل هوا هین؛ هوا هین

 

 

hua-hin

 

 

معروف‌ترین ساحل هوا هین، ساحلی به نام همین مکان است که یکی از بهترین سواحل در نزدیکی بانکوک نیز محسوب شده و در زمان تور این شهر به راحتی در دسترس گردشگران قرار می‌گیرد. مهم‌ترین دلیل محبوبین این ساحل جدا از نزدیکی به پایتخت، ساحل شنی بزرگ که باعث می‌شود به راحتی بتوان در آن به تفریح و ورزش مشغول شد. در آب نیز امکانات بسیار مطلوبی برای انجام ورزش‌های آبی وجود دارد که از این نظر نیز همه چیز برای حضور انبوه جمعیتی که به این ساحل می‌آیند، آماده باشد.

 

 

محبوب‌ترین جزایر تایلند برای گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی

 

 

ساحل کاتا؛ پوکت

 

 

ساحل کاتا؛ پوکت

 

 

درست چند مایل آن طرف‌تر از پاتونگ، دیگر ساحل محبوب پوکت یعنی ساحل کاتا وجود دارد که کمی خلوت‌تر از پاتونگ بوده اما هنوز تا ساحلی خلوت و ساکت فاصله‌ای زیاد دارد. اگر چه این پاتونگ است که جمعیت بیشتری به خود می‌بیند اما کاتا تمام چیزهایی که عملا پوت به آن معروف است را در خود دارد. از درختان نخل و آب‌های گرم گرفته تا ساحل شنی زیبا و ماهیانی که در نزدیکی ساحل به راحتی از روی سطح دیده می‌شوند.

 

ساحل لامای؛ سامویی

 

 

lumai-samui

 

 

سامویی نیز به واسطه پرواز کوتاه و ارزان قیمتش از بانکوک، مقصدی بسیار محبوب در میان مسافران تایلند محسوب شده و بسیاری از این مسافران بعد از اینکه به فرودگاه رسیدند، سریعا خود را برای رفتن به ساحل لامای آماده می‌کنند. این ساحل زیبا همچون بهشتی در سامویی به حساب میآید که هم طبیعت زیبایی در اطرافش داشته و هم با شن‌های روشن و آب کریستالی، جایی عالی برای گردشگران است. اما متاسفانه این معروفیت جمعیت زیادی را وارد این ساحل می‌کند که گاها در زمان تعطیلات نه تنها جمعیت از حد تحمل می‌گذرد بلکه به ساختار زیبای این مکان نیز آسیب‌هایی وارد می‌شود.

 

 

اینستاگرامی‌ترین جزایر زیبا و معروف در تایلند

 

 

ساحل سایری؛ کو تائو

 

 

ساحل سایری؛ کو تائو

 

 

زمانی این ساحل تنها مخصوص غواصان بود. جایی که آبزیان بسیار زیبا و متنوعی در آب‌هایش زندگی می‌کنند. اما حالا گردشگران مسیر این ساحل زیبا را پیدا کرده و به سرعت آن را به یکی از محبوب‌ترین محل‌های کو تائو تبدیل کردند و به واسطه همین مسئله، حالا دیگر ساحل سایری آنقدر دنج و خلوت نیست و در بیشتر مواقع سال، گردشگران زیادی را به خود می‌بیند. یکی دیگر از دلایلی که حالا می‌توان به خاطرش به ساحل سایری رفت، جشن‌هایی است که در شب‌های ماه کامل در آن انجام می‌شود و در این شب‌ها جمعیت بسیار بیشتری به این مکان می‌آیند.

 

 

اشتباهات رایجی که در سفر به تایلند باید مراقب آن‌ها باشیم

 

 

ساحل شن‌های سفید؛ کو چانگ

 

 

white-sand-beach

 

 

ساحل شن‌های سفید یکی از زیباترین نقاط  کو چانگ است. جایی که زمانی تنها آن‌ها که اهل ماجراجویی بودند این مکان را برای رفتن انتخاب می‌کردند، اما حالا آنقدر اقامتگاه‌ مختلف در کنار این ساحل زده شده که هر روز آن را مملو از جمعیت می‌کند. این محل همچون اسمی که دارد، شن‌های سفید و بسیار زیبایی داشته و در اطرافش جنگل‌های بامبو به زیبایی آن می‌افزاید.

مطالب مرتبط