خوش‌مزه‌ترین غذاهای دریایی در رستوران‌های تفلیس؛ گرجستان

غذاهای دریایی را در تور گرجستان تنها باید در رستوران‌های خوب صرف کرد. تفلیس نیز که به داشتن رستوران‌های مختلف و تنوع غذایی معروف است، تعداد زیادی رستوران‌های مختلف دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به چندین مکان خوب برای صرف این جنس غذاها اشاره کنیم.

 

 

Andropov’s Ears

 

 

andropov-s-ears

 

 

این رستوران مختص به غذاهای دریایی بوده و از جمله برترین‌ها در تفلیس به شمار می‌رود. در این مکان خیلی خوب که سرآشپز معروفی را به خود می‌بیند، می‌توانید انواع ماهی‌های تازه، خرچنگ‌هایی در مدل‌های مختلف، انواع میگو یا حتی صدف را سفارش دهید. غذاهایی با کیفیت رستوران‌های مطرح دنیا که به صورت کبابی، سالاد، خام و ... آماده شده و در طراحی بسیار عالی سرو می‌شوند. محیط رستوران شامل یک سالن خالی با میزهای راحتی و یک سالن روباز در بخش بالکن می‌شود که نمای زیبایی از شهر را پیش رو دارد. به این ترتیب می‌توانید غذای خود را در فصول گرم سال، در محیطی عالی میل کنید.

آدرس: First Republic Square | Radisson Blu Iveria Hotel

 

 

Los Crayfish Hermanos

 

 

Los Crayfish Hermanos

 

 

دیگر رستوران مخصوص غذاهای دریایی در تفلیس که البته شهرت خود را به واسطه منوی مملو از مدل‌های مختلف خرچنگ کسب کرده است. در این منو چندین شکل مختلف از خرچنگ در کنار غذاهای دیگر را پیدا خواهید کرد. از جمله خاچاپوری یا لوبیانی که عموما در کنار دیگر غذاها سفارش داده می‌شود. محیط این رستوران بسیار ساده است و میزهای ساده‌ای در سالن آن کار شده است. یکی از بخش‌های جالب منو اما ظرف‌های بزرگ خرچنگ است که مقدار بسیار زیادی در خود دارد و جمع‌های چند نفره می‌توانند یکی از آن‌ها را در کنار نوشیدنی‌های متنوع سفارش دهند. در زمان برنامه‌های فوتبالی مهم از جمله جام‌های جهانی یا مسابقات این چنینی، می‌توانید روی نمایش مسابقات و تماشای آن به صورت دسته جمعی نیز حساب باز کنید.

آدرس: Abo Tbileli st. 1

 

 

گرجستان؛ دلایلی که توریست‌ها عاشق تفلیس می‌شوند

 

 

Sushiroom

 

 

Sushiroom

 

 

سوشی نیز غذای دریایی به حساب می‌آید اما سوشی‌روم تنها مختص به این غذا نیست و انواع غذاهای ژاپنی که بخش زیادیشان از مواد اولیه دریایی استفاده می‌کنند نیز در منوی این رستوران بسیار خوب در تفلیس نیز سرو می‌شود. یکی از مزیت‌های سوشی‌روم نسبت به رستوران‌های ژاپنی دیگر، وجود کاز اوکوچی است که از سرآشپزهای معروف در زمینه پخت سوشی محسوب شده و شما می‌توانید با پرداخت مبلغی اضافی، دستپخت مستقیم او را که توسط خودش سرو می‌شود سفارش دهید. یکی دیگر از مزیت‌های سوشی‌روم، امکان سفارش غذا و تحویل آن درب هتل است. به این ترتیب اگر از این رستوران دور بودید، می‌توانید غذای خود را به صورت آنلاین یا از طریق تماس تلفنی سفارش داده و آن را درب هتل تحویل بگیرید.

آدرس: 10 I. Abashidze Str

 

 

Big Daddy's Fish and Chips

 

 

big-daddy

 

 

ماهی به همراه سیب‌زمینی سرخ کرده یکی از غذاهای معروف بریتانیایی است که در آمریکا نیز طرفداران بسیاری دارد. شما هم اگر به دنبال خوردن یک فست فود خوبِ دریای با قیمت مناسب در تفلیس هستید، می‌توانید به این رستوران مراجعه کرده و از منوی آن چیزی برای خود سفارش دهید. جدا از غذای اصلی، می‌توانید ساندویچ برگر ماهی، ماهی کبابی و چند نوع غذای اینچنینی را نیز سفارش دهید که به سرعت آماده شده و زمانی از شما در سفر، صرف نمی‌کند.

آدرس: Aghmashenebeli, 49/2

 

 

آشنایی با مرکز خرید تفلیس مال؛ گرجستان

 

 

Marani

 

 

Marani

 

 

مارانی رستورانی صرفا دریایی نیست، اما یکی از بهترین رستوران‌های تفلیس برای سفارش غذاهای دریایی است. این مکان یک محوطه مخصوص سرو نوشیدنی نیز دارد و بیشتر به عنوان یک مکان بزرگسالانه پیشنهاد می‌شود. دکور آن نیز نسبتا ساده اما در محیط با رنگ‌های متنوع است و با میزهای چوبی کوچک و بزرگ، می‌تواند میزبان قرارهای دونفره تا جمع‌های چند نفره باشد. منوی آن نیز تلفیقی از غذاهای دریایی متنوع، غذاهای اروپایی و تعدادی غذاهای آسیایی است. مارانی رستوران نسبتا گرانی محسوب می‌شود، اما کیفیت غذاهای آن به گواه کاربران سایت تریپ‌ادوایزر، از برترین‌های تفلیس است.

آدرس: Grishashavili st. 11

 

 

Thai Curry

 

 

Thai Curry

 

 

انتخاب آخر برای رستوران‌های دریایی در تفلیس، یک رستوران بسیار ارزان‌قیمت تایلندی است که غذاهای بسیار خوشمزه‌ای سرو می‌کند. بخشی از منوی این رستوران کوچک مختص به غذاهای دریایی است و در سوپ‌های نودل آن نیز انواع گوشت‌های ماهی و همچنین خرچنگ استفاده می‌شود. از بهترین انتخاب‌ها در این رستوران، سوپ نودل خرچنگ بزرگ است که گران‌ترین غذای این رستوران به حساب آمده، اما طعمی بسیار عالی داشته و همچنین بسیار مقوی نیز هست.

آدرس: Shota Rustaveli Ave.,46

مطالب مرتبط