۴ دلیل خاص برای سفر به گرجستان

اگر تا به حال با تور گرجستان سفر نکرده‌اید و به دنبال یک مقصد رویایی برای تجربه‌های جدید هستید، حتما سفر به گرجستان را در برنامه گردشگری‌تان جای دهید. هنگام بازدید از گرجستان و یکی از توریستی‌ترین شهرهای آن، یعنی تفلیس، شما هر لحظه شگفت‌زده خواهید شد؛ از مناظر طبیعی دست‌نخورده و اعجاب‌انگیز تا زندگی شبانه تفلیس و مردم خون‌گرمی که با روی باز میزبان‌تان هستند، شما را به کشف یک فرهنگ و اقلیم جدید هدایت می‌کنند.
اگرچه کشور گرجستان از نظر جغرافیایی در منطقه اوراسیا واقع شده است اما مردم اروپا و کشورهای همسایه، نام برازندهای برای این کشور انتخاب کرده‌اند و آن را به عنوان «بالکن اروپا» معرفی می‌کنند؛ چراکه به اعتقادشان، گرجستان بهشتی است که اروپا و آسیا را به هم وصل کرده‌است.
اگر هنوز هم به دنبال دلایل بیشتری برای سفر به گرجستان هستید، در ادامه با هم مرور می‌کنیم که چرا تفلیس و گرجستان، از بهترین مقاصد گردشگری هستند.

 

 

۱- مردم گرجستان قلب‌تان را تسخیر خواهند کرد

 

 

people

 


اگر در میان مردم گرجستان وقت بگذرانید، تقریبا می‌توان گفت که حس غربت و دوری از وطن را تجربه نخواهید کرد؛ آن‌ها در عرض چند دقیقه طوری با شما رفتار می‌کنند که فکر می‌کنید در آغوش خانواده خودتان هستید!
تعاملات انسانی مردم تفلیس در میان ساکنان منطقه اوراسیا و اروپا، زبان‌زد گردشگران است. آن‌ها به گرمی از شما استقبال خواهند کرد. پس نگران سوال‌ها و تردیدهای‌تان نباشید، کافی است منظورتان را به آن‌ها برسانید تا با انرژی و اشتیاق شما را همراهی کنند.

 

 

۲- فرصتی برای سفر به یک پایتخت جادویی منحصربه فرد

 

 

پایتخت جادویی

 


تفلیس فرهنگ‌های بسیاری را در خود جای داده است و این دلیلی است که آن را به یکی از پایتخت‌های منحصربه‌فرد دنیا تبدیل کرده است. مردمانی از همه کشورهای همسایه در این شهر زندگی می‌کنند و شما می‌توانید جادوی تلفیق فرهنگ‌ها را در این شهر مشاهده کنید. مردمانی از روسیه در شمال و ترکیه در غرب گرفته تا ارمنستان و ایران در جنوب و آذربایجان در شرق همه در این شهر زندگی و تجارت می‌کنند.
زندگی شبانه تفلیس هم یکی از ویژگی‌های زبان‌زد این پایتخت در میان گردشگران حرفه‌ای است. کافی است پس از غروب آفتاب، از هتل خود بیرون بیایید و در شهر قدم بزنید. در گوشه گوشه تفلیس، جوان مدرنی را می‌بینید که در میان معماری تاریخی شهر، آوازهای امروزی می‌خوانند.

 

 

markets

 


نکته دیگر درباره این پایتخت منحصر به فرد آن است که در تفلیس، اثری از بسیاری فروشگاه‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای غربی مانند مک‌دونالدز یا برگرکینگ نخواهید دید. اما به جای آن می‌توانید بقایایی به جا مانده از فرهنگ شوروی ترکیب شده با فرهنگ اوراسیایی را مشاهده کنید.

 

 

آشنایی با بزرگ‌ترین شهرهای گرجستان

 

 

۳- تاریخ و طبیعت گرجستان را از دست ندهید

 

 

تاریخ و طبیعت گرجستان

 


مهم نیست که مقصد شما کجا باشد، طبیعت گرجستان بی قید و شرط شما را شیفته خود می‌کند. یکی از این مناطق خاص، پارک ملی توشتی است که در شیب شمالی کوه‌های قفقاز قرار دارد. برای رسیدن به این پارک ملی باید جاده‌های پیچ در پیچی را تجربه کنید که شما را به بهشت اوراسیا می‌برد. خبر خوب اینکه هنوز پای گردشگران آنقدر به این منطقه باز نشده است و شما می‌توانید در آرامش و سکوت از طبیعت بکر این پارک ملی لذت ببرید. این پارک از شهر کاختی گرجستان تا مرز روسیه ادامه دارد.

 

 

capitals

 


و اما تلفیق با تاریخ، در کنار طبیعت زیبا، می‌توانید از معماری کهن قلعه‌ها و بناهای ساخته شده در این منطقه لذت ببرید. به عنوان مثال، برج‌های دارتلو گرجستان در میان پارک توشتی قرار گرفته‌اند که هدف اصلی بنای آن‌ها، نگهبانی و حفاظت از این منطقه بوده است.
این تنها یک مثال از درهم آمیختن طبیعت و تاریخ در کشور گرجستان است. شما در سفر به تفلیس، برای لذت بردن از طبیعت و بازدید از بناهای تاریخی، شانس‌ها و انتخاب‌های بسیاری خواهید داشت.

 

 

مکان‌های فراموش نشدنی در گرجستان؛ مروارید قفقاز

 

 

۴- خودتان را در هیاهوی بازارهای کوچک محلی گم کنید

 

 

markets

 


بازارهای کوچک محلی را در همه جای گرجستان خواهید دید. از شهرهای بزرگی مانند تفلیس گرفته تا روستاهای کوچک. در این بازارچه‌ها همه‌چیز پیدا می‌کنید؛ از سبزیجات تازه و میوه‌های رنگارنگ گرفته تا گوشت محلی و مواد اولیه آشپزی سنتی، حتی اگر این بازارچه‌ها در کوچه پس‌کوچه‌های شهر قایم شده باشند، عطر نان تازه محلی، شما را به سمت آن می‌کشاند.
در این بازارهای محلی کوچک، فرصت گپ زدن با زنان محلی را خواهید داشت که گاهی حتی یک کلمه انگلیسی صحبت نمی‌کنند اما تلاش می‌کنند با روی گشاده و با حوصله قیمت کالاها و کاربردشان را برای‌تان توضیح دهند. حتی اگر قصد خرید از گرجستان را ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کمی از فضای شهری فاصله بگیرید و در این بازارها که انگار شما را به سال‌های دور تاریخ برمی‌گردانند، خودتان را گم کنید.

مطالب مرتبط