کارهای خارق‌العاده و غیرمعمولی در تفلیس

تور گرجستان از مقاصد اروپایی آسیایی پرطرفدار این روزهای دنیای گردشگری، میزبان مسافران مشتاق زیادی از سراسر دنیاست. بیشترین بازدیدها از تفلیس پایتخت این کشور صورت می‌گیرد. با این همه نمی‌توان گفت بقیه جاها اارزش دیدن ندارند. طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها وجود دارد که می‌توان در این شهر انجام داد اما عموم گردشگران به برخی از شناخته شده‌ترین کارها همچون رفتن به شهر قدیمی، بازدید از باغ گیاه‌شناسی، خوردن غذاهای محلی در رستوران‌ها و یا بازدید از حمام‌های گوگرد می‌پردازند. کارهای متنوع دیگری هم هست که می‌توانید آن‌ها را انجام دهید.

 

 

از بانک مرکزی گرجستان دیدن کنید

 

 

از بانک مرکزی گرجستان دیدن کنید

 

 

اگر از طرفداران بناهای تاریخی مخصوصا سازه‌های مربوط به دوره شوروی سابق هستید، خبر خوب این که در تفلیس تعدادی از این ساختمان‌ها هنوز به قوت خود باقی مانده است. یکی از بهترین و بارزترین معرف‌های این سازه‌ها ساختمان بانک مرکزی گرجستان است که با ساختاری کاملا سازگار با محیط زیست ساخته شده است که زمان خودش از معماری‌های بی‌نظیر و چشمگیر محسوب می‌شده است. این ساختمان که بر روی تپه‌ای در قسمت جنوب و در مسیر متسختا قرار گرفته از ۵ مکعب روی هم ساخته شده است. از دور این ساختمان شبیه به سازه‌های لوگو و یا جینگایی غول پیکر به نظر می‌رسد.

 

 

گالری۲۷

 

 

گالری۲۷

 

 

این خانه قدمی بسیار زیبا عنوان یکی از اینستاگرامی‌ترین نقاط شهر را از آن خودش کرده است. شیشه‌های رنگی زیبا که شما را به یاد معماری‌های اصیل ایرانی می‌اندازند در ترکیب با اشکال هندسی چوبی صحنه‌ای دیدنی در روز و در حالی که نور به داخل می‌تابد پدید می‌آورد. سعی کنید وقت بیشتری بگذارید و از پله‌های چونی بالا بروید و از فروشگاه صنایع دستی دیدن کنید. این فروشگاه از صنایع دستی زیبا و جذاب هنرمندان جوان گرجی به فروش می‌رساند که برای سوغاتی مناسب هستند. در نظر داشته باشید که مردم محلی در این مکان زندگی می‌کنند پس از سرک کشیدن در خانه‌هایشان خودکاری کنید. در عوض به تراس سمت فروشگاه بروید.

 

 

راهنمای بازدید از موزه‌ی ملی گرجستان در تفلیس

 

 

از بانک گرجستان در میدان آزادی دیدن کنید

 

 

میدان آزادی

 

 

بله درست متوجه شدید. مجددا بانک گرجستان! بانک گرجستان باز هم به عنوان یکی از جاذبه‌های غیرمعمول تفلیس نه بر روی تپه که داخل شهر محسوب می‌شود. همانطور که بالاتر اشاره کردیم شعبه‌ای از این بانک در حاشیه شهر و بر روی تپه واقع شده است.
در حالی که شعبه بانک مرکزی گرجستان در میدان آزادی قرار گرفته و به دلیل معماری زیبای قرن ۲۰امی ارزش بازدید دارد. همانطور که قابل حدس است عکس برداری از این مکان ممنوع است. بنابراین به ما اعتماد کرده و سعی نکنید چنین کاری انجام دهید زیرا در این صورت عکس شما را حذف خواهند کرد. سالن اصلی یادبود یک تئاتر با یک گالری در سراسر اتاق است که اگر شما از این سالن عبور کنید به اتاق دیگری با راهرو، شیشه‌های رنگی و دیوارهای سبز می‌رسید.

 

 

به میدان لادو گودیاشویلی بروید

 

 

به میدان لادو گودیاشویلی بروید

 

 

این میدان هنری یکی از مورد علاقه‌های کم‌تر مورد توجه در تفلیس است که حتما باید از آن دیدن کنید. این میدان تقریبا در فاصله بین میدان آزادی و شهر قدیمی واقع شده و با ساختمان‌های زیبا محصور شده است. این منطقه بیشر مورد علاقه مردم محلی است. چند سال پیش حتی اعتصاباتی در این محل برگزار شد تا میدان را از طرح توسعه شهری خارج کنند و بتوانند آن را به همان شیوه قدیمی حفظ کنند.
حالا بعد گذشت چندین سال نوه‌ها و پدربزرگ‌ها می‌توانند در محیط این میدان در کنار یکدیگر قدم بزنند.

 

 

گرجستان؛ معرفی هتل‌های استخردار تفلیس

 

 

هاستل فابریکا

 

 

هاستل فابریکا

 

 

اگر از طرفداران اقامتگاه غیرمعمولی هستید هاستل فابریکا یکی از نقاطیست که ‌می‌تواند نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. شما می‌توانید این هاستل اقامت کنید، تمام روز را در بین غرفه‌هایش صرف کنید و یا برای نشستن در فضای باز و صحبت‌های دوستانه به حیاط آن بروید. نکته‌ جالب این که قبلا این ساختمان بزرگ کارخانه نساجی بود که حالا پس از بازسازی به هاستلی با چندین فروشگاه و حیاط تبدیل شده است.

 

 

به منطقه ورا بروید

 

 

vera-park

 

 

آیا به دنبال جایگزینی برای شهر قدیمی هستید؟ گرچه شهر قدیمی یکی از بخش‌های غیرقابل چشم پوشی در تفلیس محسوب می‌شود اما ممکن است به هر دلیلی بخواهید در جای دیگری بمانید. ما به شما منطقه ورا را پیشنهاد می‌دهیم. محله در انتهای شمالی خیابان روستاولی واقع شده و به دلیل میزبانی از پارک، فضای محلی و معماری قرن نوزدهمی، از جمله نمونه های بسیاری از «حیاط‌های ایتالیایی» و برخی از هنرهای خیابانی عالی ارزش بازدید و کاوش را دارد. شما می‌توانید بافت بومی تفلیس را به خوبی در این منطقه لمس کنید.

مطالب مرتبط