تجربه رمانتیک‌ترین کارها در استانبول

استانبول را اگر چه همچون پاریس، شهر عاشقان نمی‌نامند، اما در این بخش از آسیا و اروپا، استانبول بهترین مقصد برای سفرهای عاشقانه و ماه عسل به حساب می‌آید. این شهر نه تنها مناطق بسیار فرهنگی و تاریخی دارد، بلکه جاذبه‌های پنهان زیادی وجود دارند که برای گردش‌های عاشقانه ایده‌آل به نظر می‌رسند. اگر هنوز متقاعد نشدید که تور استانبول برای سفر عاشقانه شماست، در ادامه مطلب با معرفی فعالیت‌های عاشقانه در این شهر با ما همراه شوید.

 

 

رفتن به جزایر پرنس

 

 

رفتن به جزایر پرنس

 

 

مجموعه‌ی ۹ جزیره‌ی زیبا که با قایق در مسافت بسیار کمی نسبت به استانبول در دسترس هستند و مقصدی ایده‌آل برای یک سفر نیم‌روزه دو نفره محسوب می‌شوند.  جایی بسیار زیبا و آرام را تصور کنید که صدای ماشین‌ها در آن وجود خارجی ندارند و می‌توانید سوار با کالسکه‌، دور آن را بگردید و از دیدنی‌هایش بازدید کنید و در رستوران‌های بسیار خوبش به خوردن غذاهای دریایی یا غذاهای ترکی مشغول کنار دریا مشغول شوید. برای چنین گردشی می‌توانید بویوکادا که بزرگ‌ترین جزیره به شمار می‌آید را انتخاب نمایید یا اینکه با انتخاب جزیره‌ای کوچک‌تر، جایی آرام و خلوت را برای خود برگزینید.

 

 

قایق‌سواری در بسفور

 

 

قایق‌سواری در بسفور

 

 

یکی از جذاب‌ترین و البته رمانتیک‌ترین کارهایی که در استانبول می‌توانید انجام دهید، قراری عاشقانه بر روی قایق‌های مخصوص این تنگه است. قراره به هنگام غروب که بعد از راه افتادن قایق آرام خورشید در افق به پایین می‌رود و جلوه‌ای زیبا و متفاوت به شهر و بسفور می‌دهد. امکان انتخاب در بین مدل‌های مختلف این گردش وجود دارد که با هزینه بالا می‌توان به سراغ قایق‌های بسیار خلوت و گاها اختصاصی نیز رفت. تماشای مناظر زیبا، بناهای باستانی، پل زیبای استانبول در تاریکی شب و در نهایت خوردن یک شام عالی در آب از جمله جذابیت‌های این گردش محسوب می‌شود.

 

 

رستوران‌هایی با فضای دوستانه برای گیاه‌خواران در استانبول؛ ترکیه

 

 

گردش در کنار مسجد سلطان احمد

 

 

گردش در کنار مسجد سلطان احمد

 

 

محوطه‌ی دور مسجد سلطان احمد، از بسیاری جهات توریستی‌ترین بخش شهر محسوب می‌شود. اگر هر دو عاشق فرهنگ و هنر و معماری باشید، یا اینکه حتی از پارک‌های کنار آب لذت می‌برید، ساعاتی درخشان را در این جا سر خواهید کرد. جایی که به آرامی می‌توانید قدم زنان به مسجد ایاصوفیه برسید، به بازار بزرگ بروید یا حتی از بازار ادویه‌ دیدن کنید. البته اگر دوست دارید تنها در این محیط زیبا قدم بزنید و تا جای ممکن از جمعیت دوری کنید، بهتر است مسیر مخالف را پیش گرفته و به جای نزدیک شدن به بناهای معروف، از آن‌ها فاصله بگیرید.

 

 

غذا خوردن در برج دوشیزه

 

 

غذا خوردن در برج دوشیزه

 

 

اگر به دنبال صرف غذایی عاشقانه با همراه خود هستید، بدون شک باید هر رستوران دیگری را فراموش کرده و به سراغ این برج زیبا در دل آب روید. جایی کوچک و دنج که باید از قبل میزی رزرو کنید و با قایق به آن مراجعه نمایید، اما بعد از رسیدن با آن منظره‌ی زیبا و غذای خوب، متوجه خواهید شد که ارزش این هزینه و زمانی که برایش گذاشتید را خواهد داشت. نکته جالب در مورد برج این است که زمانی پادشاه آن را برای محافظت از دخترش در مقابل مارها ساخته بود!

 

 

راهنمای گردش در محله Akaretler؛ استانبول

 

 

تماشای منظره شهری از بالای برج گالاتا

 

 

تماشای منظره شهری از بالای برج گالاتا

 

 

برج گالاتا سال‌ ۵۰۰ بعد از میلاد مسیح و با ارتفاع ۶۶ متر ساخته شده بود. پلی قرون وسطایی و زیبا که شما با پرداخت مبلغ کمی می‌توانید به بالای آن رفته و نمایی ۳۶۰ درجه از شهر را زیر پایتان به تماشا بنشینید. از همان قدم زدن در میان پله‌های برج تا رسیدن به بالایش، همه چیز رنگ و بویی قدیمی اما جذاب دارد و وقتی که به پنجره‌های بالا گالاتا می‌رسید، استانبولی متفاوت را از بالان آن به تماشا می‌نشینید. این برج در جایی ایده‌آل از شهر واقع شده که به راحتی بعد از تماشای منظره‌ی گفته شده می‌توانید به سمت بازار، مراکز خرید یا بسیاری جاهای دیگر بروید.

 

 

تماشای دریای سیاه از آگوا

 

 

تماشا دریای سیاه از آگوا

 

 

آگوا جایی زیبا پر از انواع اقامتگاه‌ها در کنار دریاست. محلی که در منطقه شیله استانبول واقع شده است و معنی لغوی آن "بین دو رود" ترجمه می‌شود. دلیل این امر نیز قرار گیری شیله در نقطه تلاقی رودهای گوکسو و یشلیکای است. در نهایت چیزی که در آگوا برای گردشگران اهمیت دارد، صخره‌های جذابی‌ست که می‌توانید از بالای آن نمای شگفت انگیزی از دریای سیاه را به تماشا بنشینید. یکی از نقاط بسیار پرطرفدار برای فرار از شلوغی‌های شهر و پناه بردن به طبیعتی که از مرکز شهر کمی فاصله دارد.

 

 

پارک گلخانه استانبول؛ باغی زیبا و دل‌انگیز برای عصری فرح‌بخش

 

 

رفتن به آب‌‌انبار باسیلیکا

 

 

رفتن به آب‌‌انبار باسیلیکا

 

 

و در آخر بد نیست به این بنای باستانی بروید و در میان فضای خاص آن کمی قدم بزنید. آب انبار باسیلیکا در زمان بیزانس و با معماری خاص و بی‌نظیری ساخته شده و حالا در نزدیکی ایاصوفیه به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر بدل گشته است. همیشه وقتی به این مکان بروید، صدای موسیقی کلاسیک آرامی خواهید شنید که در محیط آن پخش می‌شود، صدایی که با طنین آب آرام پای آب‌انبار، جذابیتی دو چندان پیدا می‌کند.

مطالب مرتبط