چگونه روزی بی‌نظیر را در استانبول بگذرانیم؟

سال‌هاست که شرق و غرب در استانبول بهم رسیده و یکدیگر را ملاقات می‌کنند. این روزها رودخانه بسفور و سواحل پر جنب و جوش مدرنش راهی برای تزریق سبک جدیدی از زندگی به این شهر تاریخی شده‌اند. شما به راحتی می‌تواند در ۵ دقیقه اول ورود به خیابان‌های شهر تقابل زیبای زندگی مدرن امروزی در کنار نشانه‌های قدیمی را ببینید. با وجود نقاط دیدنی فراوانی که در تور استانبول وجود دارد اگر بخواهید یک روز فوق‌العاده را در این شهر سپری کنید از کجا شروع می‌کنید؟

 

 

صبح

صبح را به اورتاکوی بروید و انوار کم جان اول صبح را از اورتاکوی شاهد باشد. تابش نورهای طلایی خورشید بر روی پل و مسجد اورتاکوی منظره‌ای بسیار دیدنی ایجاد می‌کند. از نسیم هوا لذت ببرید و قبل از این که منطقه در همهمه گردشگران فرو برود به کاوش و قدم زنی بپردازید و اگر دوست داشتید به ساحل بروید و در آرامش صبحانه‌ای بخورید.

 

 

ortakoy

 

 

سپس با تاکسی خودتان را به میدان تقسیم که مرکزی سیاسی در قلب استانبول بود برسانید. از بنای یادبود جمهوری ترکیه که نماد ترکیه کنونی که یادآور تاسیس ترکیه در حدود یک قرن پیش است دیدن کنید. این میدان که حالا بیش از هر زمان دیگری پر از جاذبه‌های توریستی است بهترین نقطه برای تماشای مردمی‌ست که از قسمت‌های مختلف شهر مسیرشان به اینجا رسیده است.

 

 

 

republic

 

 

سوار ترموا بشوید و به خیابان استقلال کادسی بروید. این خیابان جایی برای کاوش و بازدید از مغازه‌های کوچک و فروشگاه‌های متنوع و لذت بردن از قدم زنی است. شاید سواری با ترموا کمی پر سر و صدا به نظر برسد اما هیچ چیز به اندازه سوار شدن در این قطار نمی‌تواند تجربه لمس استانبول را به شما بچشاند.

 

 

بهترین رستوران‌های محله مودا، قسمت آسیایی استانبول

 

 

istiklal

 

 

با خرید یک بلیط ترموا می‌توانید سوار این قطار شده و در مسیر هم از دیدن خیابان‌های و مردم لذت ببرید و هم تجربه‌ای فراموش نشدنی از سفر به دست بیاورید. بعد از رسیدن به استقلال کادسی لازم نیست کار خاصی بکنید. فقط با خیل جمعیت مردم همراه شوید و از مغازه‌های چرم فروشی، ادویه‌ فروشی، و سوغاتی فروشی دیدن کنید. در محله گالاتا به قلعه گالاتا بروید و از برج آن دیدن کنید. این برج قرن ۱۴امی یکی از قدیمی‌ترین و بلندترین نقاط شهر برای دیدن منظره شهر از بالا است.

 

 

tram

 

 

بعد از ظهر

از پلی که گالاتا را به شهر قدیمی متصل می‌کند عبور کنید. شما از این پل می‌توانید نمایی زیبا از افق شهر و صدها ماهی‌گیری را ببینید که بر روی پل به امید صید ماهی ایستاده‌اند. اگر عکاس هستید یکی از بهترین کادرهای شهر درست در مقابل شما قرار گرفته که می‌توانید بهترین استفاده را از آن ببرید. در یکی از رستوران‌های شناور منطقه از ماهی‌های محلی محبوب نوش جان کنید.

 

 

bridge

 

 

برای توقف بعدی به بازار بزرگ استانبول بروید که برای صدها سال محل خرید و فروش مردم بومی بوده است. از بین راهروهای باریک و پیچیده بازار عبور کنید در حین تماشای مغازه‌ها از نقاشی‌های دیواری هم غافل نشوید. مخصوصا گذرگاه‌ها زمانی دیدنی می‌شوند که دود ناشی از سیخ‌های کباب از روزنه‌های هواکش روی سقف که مربوط به معماری قرون گذشته است به خود می‌پیچد و در نور روز به سمت بالا حرکت می‌کند.

 

 

تجربه رمانتیک‌ترین کارها در استانبول

 

 

bazaar

 

 

سپس به Sahaflar Çarşısı بروید. شاید خیلی اهل کتاب نباشید اما کاوش در این بازار حتی شده به خاطر گربه‌هایی که در حد شهروندان محترم نگاه داشته می‌شوند ارزش وقت گذاشتن دارد. اما اگر از دوست داران ادبیات هستید پس می‌توانید عنوان‌هایی به دیگر زبان‌ها همینطور زبان انگلیسی پیدا گنید.

 

 

cars

 

 

عصر

 

 

hagia

 

 

هیچ سفری به استانبول را نمی‌توان بدون بازدید از مسجد آبی و ایاصوفیه که ابتدا کلیسایی یونانی بود کامل دانست. از سال ۱۹۳۵ ایاصوفیه که در زمره یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های جهان قرار داشت به موزه تبدیل شد. بازدید از راه‌پله و فضای حفره‌ای داخل آن تجربه‌ای شگفت‌انگیز از حضور در این منطقه را به شما تقدیم می‌کند.

 

 

راهنمای گردش در محله Akaretler؛ استانبول

 

 

bridge-sunset

 

 

در نهایت اما هیچ چیز به اندازه تماشای غروب خورشید از مسجد سلیمانیه یا پل مترو طلایی شاخ نمی‌توان پایانی عالی برای یک روز بی‌نظیر در استانبول باشد. منظره غروب خورشید و افق شهر بسیار ستودنی و زیباست. شما می‌توانید لحظاتی رمانتیک و کاملا عاشقانه در غروبی چند رنگ را تجربه کنید و بعد خودتان را مهمان شامی خوشمزه کنید. سعی کنید زمینه این غروب زیبا حتما عکس‌های یادگاری باندازید.

مطالب مرتبط