بهترین رستوران‌های خاورمیانه در استانبول؛ ترکیه

ترکیه کشوری با پیشینه تاریخی بسیار طولانی با اقوام و ملیت‌های مختلف است. استانبول به انواع یکی از شهرهای بندری اصلی و استراتژیکی در تمام قرون گذشته محل تقابل و کشمکش‌های بین‌المللی بوده است. به همین دلیل هیچ عجیب نیست که هر کشور و میلیتی در آن پا گذاشت برای آیندگان از خودش نشانی بجا گذاشته است. یکی از برجسته‌ترین این اقوام کشورهای خاورمیانه امروزی هستند. شما می‌توانید در استانبول طعم واقعی غذاهای خاورمیانه‌ای را در بهترین رستوران‌های سطح شهر نوش جان کنید.  با تور استانبول بهترین غذاهای منطقه را نوش جان کنید. 

 

 

 

رستوران تراس باغ بابلی

 

 

رستوران تراس باغ بابلی

 

 

رستورانِ تراس باغ بابلی در سال ۲۰۰۳ در استانبول تاسیس شد و از آن زمان به بعد به خاطر غذاهای بی‌نظیر و خوشمزه‌اش چه در بین مردم بومی و چه گردشگر از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شد. این رستوران موفق که در محله سلطان احمد واقع شده است در اصل توسط خانواده‌ای اداره می‌شود که ۲۰ سال در زمینه گردشگری فعالیت داشته‌اند و به خوبی راه و روش تجارت در این بستر را می‌دانند. شاید از دلایل موفقیت آنان شناخت درست دنیای گردشگری باشد. شما می‌توانید در این رستوران از انواع غذاهای دریایی بسیار خوشمزه خاورمیانه‌ای و همینطور غذاهای درباری دوره عثمانی سفارش دهید و نوش جان کنید. دکوراسیون داخلی رستوران کاملا سنتی و دوست داشتنی بوده و همگام با غذاهای دوره عثمانی شما را به قعر تاریخ می‌برد.

آدرس: Akbıyık Cd. No:19, 34500

تلفن: +90 212 517 4806

 

 

وارکا آنتاکیا لزتلری

 

 

وارکا آنتاکیا لزتلری

 

 

رستوران وارکا آنتاکیا لزتلری یکی دیگر از گزینه‌های غذاهای خاورمیانه‌ای استانبول است. شما به راحتی در این رستوران می‌توانید تاس کباب‌های سنتی فوق‌العاده خوشمزه همراه با فلفل قرمز سفارش دهید که پیدا کردن آن‌ها در دنیا واقعا کار راحتی نیست. صاحب رستوران با نگاهی ویژه با غذاهای آنتاکیا که بسیار آشپزی سخت و وقت‌گیری دارند سعی کرده تا جایی برای جذب گردشگران سراسر دنیا در استانبول فراهم بیاورد. این رستوران در منطقه پر رفت و آمد Istiklai Caddesi نیز قرار گرفته و تبدیل به یکی از رستوران‌های پرطرفدار استابنول بین مردم بومی و گردشگر شده است. به علاوه این رستوران با یز و صندلی‌های چوبی و آجرهای قهوه‌ای به کار رفته در دکوراسیون داخلی‌اش، محیطی صمیمی ایجاد کرده که در همن ابتدای ورود نظر شما را به خودش جلب خواهد کرد.

آدرس: No:/E Beyoğlu/İstanbul, Asmalı Mescit, Emir Nevruz Sk. No:2, 34430 Beyoğlu/İstanbul

تلفن: +90 212 243 8927

 

 

تجربه رمانتیک‌ترین کارها در استانبول

 

 

رستوران سیروان سفراسی

 

 

رستوران سیروان سفراسی

 

 

رستوران سیروان سفراسی در قلب استانبول و در نزدیکی نقاط گردشی برجسته شهر مانند مسجد آبی، میدان سلطان احمد و در نزدیکی مسجد ایاصوفیه قرار گرفته است و به راحتی قابل دسترسی است زیرا از هر طرف منطقه که بروید جلوی این رستوران در می‌آیید. اگر این رستوران بسیار محبوب و موفق است هیچ جای تعجب نیست. زیرا این رستوران کسب و کاری خانوادگیست که ده‌ها سال تجربه پشتوانه آنست. تخصص اصلی رستوران در سرو غذاهای ترکی، عثمانی و آناتولی است. اگر دوست دارید کباب بخورید می‌توانید در منوی مفصل آن به دنبال منوی کباب با گوجه فرنگی و سبزیجات هم بگردید. این کباب‌ها تنها به گوشت خلاصه نمی‌شوند و کباب‌های مرغ نیز در دسترس است.

آدرس: Küçük Ayasofya Cd. No:71

تلفن: +90 212 517 5181

 

 

خانه کباب سلطان احمد

 

 

خانه کباب سلطان احمد

 

 

وقتی در مورد ترکیه و غذاهای خاورمیانه‌ای صحبت می‌کنیم بدون تردید اولین چیزی که به ذهن همه ما خطور می‌کند انواع کباب‌های وسوسه‌انگیز و خوشمزه است.خانه کباب سلطان احمد یکی از نقاط بی‌نظیر استانبول برای خوردن کباب‌های بی‌نظیر و فوق‌العاده است. کباب خانه سلطان احمد کباب‌هایی برای شما سرو می‌کنند که دیگر نقاط شهر مثل کباب علی نازیک را به فراموشی خواهید سپرد. در این کبابی شما می‌توانید انواع کباب‌های خوشمزه‌ای مثل کوبیده، سلطان، کباب گوشت و خیلی انواع دیگر را در کنار مخلفاتی مثل گوجه کبابی، فلفل کبابی و سبزیجات سفارش دهید نوش خان کنید. نه تنها در این خانه کباب شما از غذاهای فوق‌العاده خاورمیانه‌ای لذت می‌برید بلکه خدمه خوش اخلاق و خونگرم این رستوران نیز غذا و خدماتشان را با مهمان‌نوازی معروف خاورمیانه‌ای ارائه می‌دهند. فضای رستوران با درختان و گلدان‌های بزرگ گل نیز بسیار باصفا و دوست داشتنی است.

آدرس: Alemdar mahhallesi, nuruosmaniye caddesi no:5, Sultanahmet Mh., 34110 İstanbul,

تلفن: +90 212 513 7799

 

 

زیبا‌ترین نقاط استانبول برای پیاده‌روی دلچسب

 

 

رستوران نار گریل هاوس

 

 

رستوران نار گریل هاوس

 

 

رستوران نار گریل هاوس یکی از گزینه‌های دیگر شما برای خوردن غذاهای خوشمزه خاورمیانه است. این رستوران یکی از جاهایی است که می‌توانید در آن استیک خشک خوشمزه پیدا کنید و سفارش دهید. این رستوران که در شهر قدیمی واقع شده تنها نقطه این منطقه برای خوردن استیک‌های خوشمزه است. هم گوشت گوساله در این رستوران سرو می‌شود و هم گوسفند، و این گوشت‌ها از مزرعه‌ای واقع در Thrace تهیه می‌شود. شما می‌توانید از غذاهای خوشمزه و شگفت‌انگیز آناتولی سفارش دهید و طعم واقعی آن‌ها را با دستورهای قدیمی حس کنید.

آدرس: Divanyolu cd. Ticarethane sk. No:39/41 34120 Sultanahmet / IST

تلفن: +90-212-519-5959

مطالب مرتبط