بهترین کارهایی که می‌توانید در منطقه توپخانه استانبول انجام دهید

منطقه توپخانه استانبول یکی از بخش‌هایی است که کم‌تر نامی از آن برده می‌شود. با این اوصاف باز هم این بخش از شهر می‌تواند فارغ از هر بودجه و سلیقه‌ای گردشگران را سرگرم و مشغول به خود نگه دارد. از جاذبه‌های معتبر و شناخته شده ترکی گرفته تا دنبال کردن خیابان‌های استانبول در جستجوی هنر مدرن همه چیزی در این محله وجود دارد. برای گردش در محله توفان به همراه تور استانبول راهنمای زیر را بررسی کنید.

 

 

هنر نمایشی توپخانه

 

 

tophane-art-walk

 

 

هنر پای پیاده در این محله در واقع به تورهای هدایت شده‌ای اتلاق می‌شود که شما را به بازدید از برخی گالری‌های هنری، موزه‌ها و نمایگشاه‌های مدرن می‌برند. صحنه‌های هنری استانبول همیشه در حال تغییر و تحول است. تفسیر اجتماعی آن‌ها همیشه منعکس کننده فرهنگ، سیاست و زیبایی شناسی منحصر به فرد به ترکیه است. گشتن در بین گالری‌های هنری این محله به شما شانس درک بهتر حال و هوای ترکیه را می‌دهد. از بوم‌های نقاشی تا خیابان‌های شهر شما می‌توانید عشق به هنر را از نگاه استانبول تماشا کنید.

 

 

کافه‌های نارگیل توپخانه

 

 

 کافه‌های نارگیل توپخانه

 

 

منطقه توپخانه پر از ردیف‌های مختلفی از کافه‌هاست که در آن‌ها چای، قهوه تند ترکی و میان وعده‌های خوشمزه ارائه می‌شود. یکی از بهترین انتخاب‌هایی که شما می‌توانید در این محله داشته باشید کافه نارگیل است که به طیف گسترده قلیان‌هایش شناخته می‌شود. اگه می‌خواهید از انواع بوهای اسانسی قلیان‌ها دور باشید یکی از صندلی‌های خالی بیرون را انتخاب کنید و بر روی آن بنشینید و از عصرانه خود لذت ببرید.

 

 

 

بهترین رستوران‌ها و فروشگاه‌های جدید در استانبول

 

 

کافه سمیرنا

 

 

 کافه سمیرنا

 

 

این کافه سابقا عتیقه فروشی خاص و منحصر به فردی در پوتخانه بود که بعدها به کافه تغییر ماهیت داد. البته هنوز دیوارهای آن به قوت قبل زیبا و براق هستند. این فضای صمیمی و رنگارنگ، گوهر بسیار ناشناخته در توپخانه است که مجموعه‌ای گسترده از نوشیدنی‌ها و فضایی گرم را ارائه می‌دهد. این کافه محلی عالی برای لذت بردن از چند نوشیدنی در غروب دم و یا رفع خستگی پس روزی پر هیجان و گشت و گذار است. پس اگر تمام روز را در گردش بودید و دوست داشتید جایی بنشینید و از خوردن تنقلات و نوشیدنی لذت ببرید و فرصت هم کلامی با دیگران را داشته باشید حتما این کافه را در نظر داشته باشید.

آدرس: Smyrna Bar, Emniyetevleri Mh., Akarsu Cd. No:29, Turkey

تلفن: +90 212 244 2466

 

 

حمام علی پاشا

 

 

حمام علی پاشا 

 

 

اگز در توپخانه هستید و دوست دارید از تجارب سنتی و تاریخی استانبول بهره ببرید حمام علی پاشا یکی از گزینه‌های پیشنهادی پیش روی شما است. این حمام ۶۰۰ ساله پس از بازسازی‌هایی که به خود دید حالا با سنگ‌های مرمرین زیبا، سقف بلند و میز و صندلی‌های چوبی مرغوب تجربه‌ای سنتی در فضایی مدرن و لوکس از استانبول را به شما هدیه می‌دهد. این حمام با خدمات پویا و منحصر به فردش فضایی برایتان ایجاد می‌کند تا دوست داشته باشید وقت بیشتری در آن بگذرانید. برای رفتن به این حمام قدیمی دوره عثمانی تعلل نکنید و از امکانات لوکس آن در این محله استفاده ببرید.

آدرس: Kemankes Karamustafa Pasa Mahallesi, Hamam Sk. No:1, 34425 Beyoglu/istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 393 8010

 

 

قهوه ۶

 

 

قهوه ۶ 

 

 

قهوه ۶ با فضای پر گل و گیاهی که دارد هر فصل از سال را به رنگ و لعابی متفاوت در می‌آید. به طوری که هربار برای بازدید ز آن بروید چهره‌ای متفاوت از قبل را خواهید دید. شما در این کافه می‌توانید از غذاهای اصیل ترکی و چای لذت ببرید. البته سیگار کشیدن در فضای این کافه آزاد است بنابراین اگر ریه‌ای حساس دارید بهتر است نقطه‌ای دنج و دور از بقیه را انتخاب کنید. فضای کافه به شدت حس و حالی روستایی و گرمسیری را تداعی می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما برای یک بار هم که شده به این کافه بروید و در دکوراسیون منحصر به فردش از غذایی خوشمزه لذت ببرید.

آدرس:  Kahve 6, Akarsu Cad./anahtar Sok. 13/A, Beyoglu/Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 293 0849

 

 

چگونه روزی بی‌نظیر را در استانبول بگذرانیم؟

 

 

موزه یهودیان ترکیه

 

 

jewish-museum-of-turkey 

 

 

این موزه زیبا در کنیسه Zulffaris در قرن نوزدهم، به مناسبت ۵۰۰ سالگرد ورود یهودیان Sephardi (منطقه‌ای در اسپانیا) به دولت عثمانی ساخته شد. این موزه کوچک پر از تصاویری از مسلمانان و یهودیان و اسناد چند فرهنگی مبادلات تجاری است. شما می‌توانید برای درک بهتر تاریخ میان مسلمانان و یهودیان ترکیه توقفی کوتاه در این موزه داشته باشید. امروزه در استانبول، ۱۶ کنیسه وجود دارد.

آدرس: Jewish Museum of Turkey, Karakoy Meydanı, Percemli Sokak No.1, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 292 6333

مطالب مرتبط