ماجراجویی‌های جذابی که می‌توانید در گرجستان انجام دهید

گرجستان به خاطر موقعیت‌های مختلف جغرافیایی‌اش دارای جاذبه‌های مختلفی مثل دریا، مراتع سرسبز، کوهستان‌ها و مناطق شهری است. چنین گستردگی اقلیمی باعث شده تا در این کشور میزبان ورزش‌های پرهیجان مختلفی شود و گردشگران از پیش برای انجام بسیاری از آن‌ها برنامه ریزی کنند. درست است که گشت و گذار در تفلیس و یا کافه‌های باتومی جذاب است اما می‌توانید تجارب جذاب دیگری را هم در این کشور کسب نمایید. ما به اختصار به معرفی برترین فعالیت‌های هیجانی در تور گرجستان می‌پردازیم.

 

 

پاراگلایدینگ

 

 

 

 

پاراگلایدینگ در حقیقت سقوط آزاد با چتری مستطیلی و سرعتی بسیار بسیار کم است. پالاگلایدینگ با تکیه به جریان هوا طوری طراحی شده تا شما بتوانید از پروازی طولانی و پرهیجان لذت ببرید. شما می‌توانید در دامنه کوه‌ها به پرواز در بیایید. به علاوه افراد بی‌تجربه علاقمند هم می‌توانند در آسمان گرجستان پرواز را امتحان کنند. با در نظر گرفتن آب و هوا می‌توانید در بر فراز زیباترین مناطق کشور پرواز کنید. Gudauri Paragliding هم در تابستان و هم زمستان خدمات پرواز ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه فیس‌بوکشان از جزئیات برنامه تفریحی آن‌ها با خبر شوید. شما می‌توانید به صورت آنلاین پرواز را رزرو کنید و منتظر بمانید تا از سمت شرکت کسی با شما تماس گرفته و در مورد جزئیات آن صحبت کند. آن پروازهایی بر روی دریای تفلیس، گودوری و روستاوی انجام می‌دهند.

 

 

بالن سواری

 

 

بالن سواری

 

 

بالن سواری عموما بر فراز آلازانی و دره موخرانی انجام می‌گیرد. این قسمت از گرجستان که دارای فرهنگی کهن و باستانی است دیدگاه‌های بی‌نظیر و شگفت انگیزی را ارائه می‌دهند. دره آلازانی با بیش از یکصد کیلومتر طول در امتداد دامنه‌های جنوبی کوه‌های قفقاز گسترده شده و همچنان با قله‌های سفید پوشیده از برف بالا می‌رود. با این که قیمت بسته‌های گردشی متفاوت است اما حدودا برای هر کسی ۱۳۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

تلفن: +995 595 6100 06

 

 

مهم ترین جاذبه‌های گرجستان که باید از آن‌ها دیدن کنید

 

 

تور جیپ در جاده‌های خطرناک گرجستان

 

 

تور جیپ در جاده‌های خطرناک گرجستان

 

 

گرجستان به دلیل نقاط کوهستانی‌اش چندین جاده خطرناک دارد که هم در ارتفاع بالایی قرار گرفته‌اند و هم هر ماشینی توان رفتن در آن‌ها را ندارد. در ناحیه‌ای به اسم توشتی در ارتفاع ۲٫۸۵۰ متر بالاتر از سطح دریا جاده‌ای قرار دارد که تنها ماشین‌های ۴*۴ می‌توانند از آن عبور کنند. این ماجراجویی جاده‌ای از فعالیت‌های خطرناک گرجستان محسوب می‌شود که هر بی‌احتیاطی در آن می‌تواند عواقبی در بر داشته باشد. به خاطر شرایط جوی و مختصات جاده به طور مکرر مسیر رفت و آمد آم مسدود است بنابراین قبل از این که بخواهید دست به چنین کاری بزنید اول باید شرایط آب و هوا و وضعیت مسیر ها را بررسی کنید و بعد حرکت کنید. این جاده طولی به اندازه ۸۴ کیلومتر دارد و انتظار می‌رود سفر در طول آن ۱۲ ساعت به طول انجامد. از ماشین‌های پشتیبان مناسب برای جاده می‌توان به تویوتا ۴Runner و لندکروز از موسسه کرایه ماشین تفلیس اشاره کرد. شما می‌توانید به صورت آنلاین و یا با تلفن در این ماجراجویی ثبت نام کنید.

تلفن: +995 571 446 644

 

 

واتر رفتینگ

 

 

واتر رفتینگ

 

 

یکی از ماجراجویی‌های هیجان انگیزی که در رودخانه‌های خروشان انجام می‌دهند سبکی از قایقرانی به اسم واتر رفتینگ است. ۵ رودخانه خروشان در گرجستان وجود دارد که در آن‌ها این ورزش گروهی انجام می‌گیرد. این قایق‌رانی تیمی تا ۶ نفر عضو انجام می‌گیرد. معمولا بهترین زمان رفتیتگ از آوریل تا اکتبر بوده و ماه‌های اوج شدت آب نیز می و ژوئن است. در این ماه‌ها رزرو برای رفتن به واتر رفتینگ به مراتب سخت‌تر از هر زمان دیگری است. ماه‌های جولای اگوست و شپتامبر برای کسانی که تازه می‌خواهند این ورزش را امتحان کنند از هر وقت دیگری مناسب‌تر است. با این که قیمت‌ها متفاوت است اما میانگین واتر رفتینگ برای هر نفر حدود ۳۲ دلار هزینه در بر خواهد داشت.

 

 

با توجه به شخصیت شناسی خودتان به این شهر‌های گرجستان سفر کنید

 

 

تور هوایی

 

 

تور هوایی

 

 

شما می‌توانید در یک تور هوایی ۴۵ دقیقه‌ای ۴ سرنشینه بر فراز آنائوری، دریاچه بازالتی، صومعه جاواری و متسختا را تجربه کنید. شما می‌توانید بر فراز آسمان تفلیس و در ارتفاع ۳۰۵ - ۹۱۴ متری از مناطق گسترده زیر پایتان دیدن کنید. شهر تاریخی متسختا، زمین‌های اطراف و نقاط تاریخی متعلق به قرن سوم قبل از میلاد، رودخانه‌های زیبای آرگاوی و متکواری و جزئیات فراوان بیشتری را می‌توانید در این تور جذاب هوایی تماشا کنید. دوربین‌تان را در دست بگیرید و عکس‌های سلفی یادگار از خودتان و مناطق زیر پایتان بیاندازید. تورهای معمولی تقریبا برای هر نفر ۱۸۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت اما اگر بخواهید توری ترکیبی و سفارشی به جاهای دیگر مثل کوه‌های قفقاز بروید به ۲۵۰ دلار هم افزایش خواهد داشت. شما می‌توانید از طریق ایمیل و یا تلفن با آن‌ها هماهنگی لازم را انجام دهید.

تلفن: (+995 32) 2 427 427 و (+995) 599 659 099

مطالب مرتبط