بهترین کارهای فصل برگریزان در گرجستان

پاییز در گرجستان همانند هر کشور دیگری با درختان رنگی و برگریزانش زیبا است. این بخش از سال که معمولا هوایی مرطوب دارد کاملا متغییر و غیر قابل پیش‌بینی هم هست. روزهای آغازین هنوز هوا چهره آفتابی خودش را حفظ می‌کند که موقعیتی بسیار عالی برای گردش و کاوش فراهم می‌شود. در روزهای پایانی پاییز هم که هوا رو به سردی می‌رود می‌توانید برای گشت و گذارهایی در محیط‌های بسته اقدام کنید. ما در این مقاله به فعالیت‌های مناسب فصل پاییز در تور گرجستان می‌پردازیم.

 

 

در خیابان‌های تفلیس قدم بزنید

 

 

در خیابان‌های تفلیس قدم بزنید

 

 

پاییز هم مانند بهار با دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه از بهترین زمان‌ها برای گشت و گذار در خیابان‌های تفلیس است. شما می‌توانید در خیابان‌های سنگفرش شده و زیبا با ساختمان‌های کلاسیک لذت ببرید و از برگ‌‌ریزان زیبای شهر دیدن کنید. خیابان‌های پوشیده از برگ‌های خشک، ساختمان‌های دوره استعماری و هوای خنک جان می‌دهد دوربین دست بگیرید و عکس‌های پوستری از شهر تهیه کنید. البته شب‌ها ممکن است سردتر هم باشد بنابراین حتما با خودتان روپوشی چیزی همراه داشته باشید.

 

 

به حمام گوگرد بروید

 

 

sulfur-baths-tbilisi

 

 

در سراسر دنیا تفلیس را به حمام‌های گوگردش نیز می‌شناسند. این حمام‌ها در محله آبانتوبانی قرار دارند که در واقع بخش قدیمی تفلیس است. حمام‌های گوگرد دارای املاح طبیعی هستند که به باور محلی‌ها توان درمان بیماری‌های بسیار زیادی را دارند. این حمام‌ها که در واقع از جشمه‌های آب زیر زمینی تامین می‌شوند با ۴۰ درجه حرارت ابدا جایی برای سرما خوردگی و یا فشار هوای سرد بیرون به داخل ندارند. قیمت‌ها متغیر و از حمامی به حمام دیگر متفاوت است. در کنار حمام و جوان‌سازی پوست، اگر تمایل داشتید می‌توانید از خدمات ماساژ هم بهره ببرید.

 

 

۱۰ ساختمان منحصر به فرد با معماری مدرن در گرجستان

 

 

در جشن‌های سراسری شرکت کنید

 

 

در جشن‌های سراسری شرکت کنید

 

 

با این که تاریخ دقیق پیدایش تفلیس مشخص نیست اما Tbilisoba معروف‌ترین جشن این شهر است که در پاییز برگزار می‌گردد. البته تاریخ دقیقی برای این جشن مشخص نشده و از سالی به سال دیگر متفاوت است. اما به طور کلی در اغلب مواقع همان هفته اول مهر جشن برپا می‌شود. در طی این جشن خیابان‌ها بر روی ماشین‌ها بسته می‌شوند و مردم به عرضه محصولات محلی خود مثل کره و پنیر دست‌ساز می‌پردازند. در بین مردم بچرخید و از محصولات با کیفیت آن‌ها مثل انواع شیرینی‌ها خریداری کنید.

 

 

از تماشای مناظر شگفت انگیز دریاچه باتتی لذت ببرید

 

 

bateti

 

 

دریاچه کوچک باتتی که تنها ۲ هکتار وسعت دارد در منطقه کارلی و در نزدیکی روستای کدمانی واقع شده که به راحتی با ماشین‌ در دسترس شما قرار می‌گیرد. با این که نمای این دریاچه در تمام طول سال زیباست اما در پاییز با آن رنگ‌های ارغوانی، طلایی و قهوه‌ای جلوه دیگری دارد. انعکاس درختان هزار رنگ روی سطح دریاچه از زیباترین مناظری است که می‌توانید طی سفرتان به گرجستان شاهدش باشید.

 

 

غذاهای خوش‌مزه و محلی گرجستان

 

 

برای برداشت محصول به کاختی بروید

 

 

برای برداشت محصول به کاختی بروید

 

 

برداشت انگور در این منطقه یکی از مهم‌ترین رویدادهایی است که از هفته دوم مهر آغاز می‌شود و تقریبا تا اواخر آن ادامه می‌یابد. شما می‌توانید برای تماشای فرهنگ سنتی مردم به این منطقه بروید و برای برداشت محصول به آن‌ها ملحق شوید.

 

 

تا دریاچه صخره سیاه پیاده روی کنید

 

 

تا دریاچه صخره سیاه پیاده روی کنید

 

 

دریاچه صخره سیاه که در پارک ملی لاگودخی واقع شده است در طول فصول تابستان و پاییز مناظری شگرف ارائه می‌دهد. اول از همه با جنگل‌های انبوه روبرو خواهید شد، سپس دامنه کوه‌های شیب‌دار از دور پیدا می‌شوند و در نهایت شما می‌توانید با بالا رفتن از دامنه منظره زیبای دریاچه برسید. شما می‌توانید از تماشای منظره دریاچه و کوه‌های آلپ لذت ببرید.

 

 

از دریاچه شاروتی دیدن کنید

 

 

از دریاچه شاروتی دیدن کنید

 

 

شاروتی که از دو قسمت جداگانه آبگیر و جنگل‌های اطرافش تشکیل شده، یکی دیگر از زیباترین نقاط گرجستان برای بازدیدهای پاییزی است. شاروتی با ۲٫۷ کیلومتر وسعت از مهم‌ترین مخازن آبی کشور است. شما می‌توانید در جنگل اطراف دریاچه کاوش کنید و برای خوردن غذا کنار آن پیک‌نیک کنید. انعکاس درختان رنگی در آب با پس زمینه‌ کوه‌های سرسبز تیره نمایی به حد زیبا و دیدنی ارائه می‌دهد که به نوعی بهشت عکاسان محسوب می‌شود.

 

 

پایتخت سابق گرجستان را کاوش کنید

 

 

پایتخت سابق گرجستان را کاوش کنید

 

 

کوتایسی پایتخت سابق گرجستان از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور است که با آثار تاریخی ارزشمند و دیدنی پر شده است. به همین دلیل است که این شهر توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی به دنیا معرفی شده است. شما می‌توانید در خیابان‌های قدیمی شهر قدم بزنید، از کلیساهای باشکوه قرون وسطا دیدن کنید و برای مناظر طبیعی کمی به اطراف سرک بکشید و در نهایت رد موجودات تاریخی را تا غارها دنبال کنید. فراموش نکنید که این شهر با تمام جاذبه‌های دیدنی‌اش تا مدت‌ها خوراک اینستاگرام شما را پر می‌کند. بناراین به عنوان گزینه‌ای جدی آن را در فهرست خود علامت بزنید.

مطالب مرتبط