نکاتی که بهتر است در سفر به سن پترزبورگ از آن‌ها دوری کنید

سفر به سن پترزبورگ همیشه خیلی آسان نیست زیرا تنها مسافران شهر شما و همراهان‌تان نیستید و زبان روسی هم خیلی ساده و راحت نیست. مردم نیز عموما خیلی به زبان انکلیسی مسلط نیستند مگر جوان‌ترها اوضاع حرف زدن‌شان بهتر باشد.
برخی زمان‌ها مثل وقتی که آب و هوا رو به بهبودی می‌رود سیل گردشگران به این شهر بیشتر هم می‌شود به طوری که مجبورید برای برخی از موقعیت‌ها با دیگران رقابت کنید. اما مساله این‌ها نیست، در تور روسیه و بخصوص سن پترزبورگ مواردی هست که به عنوان توریست باید رعایت کنید.

 

 

صف بلند موزه‌ها

 

 

صف بلند موزه‌ها

 

 

این که صف ورود به موزه‌های محبوب در سن پترزبورگ طولانی باشد اصلا چیز عجیبی نیست. در واقع ظرفیت موزه‌ها محدود است و عده زیادی می‌خواهند از آن‌ها دیدن کنند. برخی راه‌ها مثل شرکت در تورهای گردشی وجود دارد که بخواهید در یک زمان خاص و با هزینه‌های متفاوت وار شوید.
اما اگر می‌خواهید با همین شیوه و روش به داخل بروید بهتر است به کار دیگری سرگرم شوید و بعدا مجددا در زمان بهتری در دیدن موزه بیایید. قبل از رفتن به موزه‌ها اول ساعت کاری آن‌ها را چک کنید و سعی کنید حتما از موزه‌های روسیه و هرمیتاژ دیدن کنید. بهترین پارک‌های سنت پترزبورگ برای گردشی فرح‌بخش را هم از قلم نیندازید.  

 

تاکسی فرودگاه

 

 

تاکسی فرودگاه

 

 

همین که از فرودگاه بیرون می‌آیید رانندگان مشتاقی را می‌بینید که به سمت شما می‌آیند و پیشنهاداتی به شما می‌دهند. این افراد واقعا راننده شهری هستند اما قیمتی که در نهایت پیشنهاد می‌دهند گاها دوبرابر اندازه واقعی است. بنابراین هیچ کاری نکنید و مودبانه آن‌ها را رد کنید. اگر از فرودگاه خارج شوید تاکسی‌های فرودگاه را خواهی دید که منتظر ایستاده‌اند. این تاکسی‌ها قیمت ثابت و مشخصی دارند. اما اگر هنوز هیچ روبلی در جیب‌تان ندارید برای جلوگیری از سوتفاهمات آینده بپرسید که کردیت کارت قبول می‌کنند یا نه.

 

 

ماشین‌های سیاه

 

 

 black-cabs-russia

 

 

ماشین‌های سیاه نیز مانند تاکسی‌های فرودگاه شما را به جایی که می‌خواهید می‌برند منتها با مبلغی بیشتر. این تاکسی‌های منحصر به فرد اما بیشتر شب‌ها و زمانی که تاکسی زیادی در شهر وجود ندارد بیرون می‌آیند. بهترین راه برای اجتناب از به وجود آمدن مشکل اینست که قبل از سوار شدن بر سر قیمت با راننده به توافق بزنید.
مثلا احتمالا دارد شب بخواهید از هتل یا رستوران و یا هرجای دیگری به سمتی دیگر حرکت کنید، معمولا چنین جاهایی برای‌تان ماشین خبر می‌کنند اما اگر ماشینی در دسترس نبود می‌توانید با ماشین‌های سیاه استفاده کنید.

 

 

عکس در خیابان‌ها

 

 

نکاتی که باید در سفر به سن پترزبورگ از آن‌ها دوری کنید

 

 

در نقاط مهم گردشگری شهرهای مهم روسیه مردمی هستند که با پوشیدن لباس‌های مبدل و ایستادن در میدان‌ها و خیابان‌های مهم توجه توریست‌ها را به خودشان جلب می‌کنند. در حقیقت مردم زیادی هستند که با آن‌ها عکس می‌گیرند. اما توجه کنید که این کار به هیچ وجه رایگان نیست و شما باید برای گرفتن عکس با این افراد هزینه پرداخت کنید. اما اگر برای گرفتن عکس مشتاق بودید بهتر است اول از میزان قیمت مطلع شوید و بعد عکس بگیرید. پس از گشت زنی در شهر سری به بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ، برای تجربه خوردن یک غذای لوکس و عالی بزنید. 

 

 

فروشگاه Eliseev Merchant

 

 

فروشگاه Eliseev Merchant

 

 

این نام تجاری یکی از جدید نقاط اضافه شده به شهر است که معمولا به خاطر دکوراسیون جذابش گردشگران را به سوی خود می‌کشد. رفتن به این فروشگاه قطعا جذابیت‌های خودش را دارد. شما می‌توانید در این نقطه سوغاتی‌ها و هدایای سرگرم کننده‌ای را برای خریدن پیدا کنید که با بسته‌بندی‌هلی زیبا برای هدیه دادن به فامیل و دوستان عالی هستند.
اما توجه داشته باشید که برخی اقلام مثل خاویار و پنیر فقط به خاطر بسته‌بندی‌های شیک‌شان از سوپرمارکت‌های معمولی خیلی گران‌تر هستند.

 

 

در سنت‌پترزبورگ از کجا سوغاتی بخریم؟

 

 

استارباکس

 

 

استارباکس

 

 

در روسیه استارباکس بیش از حد گران است. در واقع شعبات استارباکس روسیه گران‌ترین قیمت‌ها را در تمام دنیا دارند. با این وجود فکر نکنید که مردم محلی و توریست‌ها از قهوه‌های آن خریداری نمی‌کنند. اما اگر برای‌تان ضرورت ندارد شاید بهتر باشد از خریدن آن خودداری کنید. سن پترزبورگ دارای فرهنگی فعال با قهوه است بنابراین اگر اینجا خرید نکنید حتما می‌توانید پیشنهادات جذاب دیگری را پیدا کنید. 

 

 

بازارهای خیابانی

 

 

بازارهای خیابانی

 

 

خرید کردن یکی از راه‌های بسیار سرگرم‌کننده و ایده‌آل در گردش و کاوش به نظر می‌رسد. اما توصیه می‌کنیم خیلی از بازارهای خیابانی خرید نکنید زیرا هیچ کنترلی بر روی کیفیت و قیمت محصولات و اجناس وجود ندارد. به علاوه ممکن است وقتی دست فروشان ببیند در حال خرید چیزی هستید، برای خرید چیزهای بیشتر به شما فشار وارد کنند. گردش کنید و اگر واقعا از چیزی خوشتان آمد بازار‌های سنتی سنت پترزبورگ خرید کنید.

 

 

غرفه‌های خیابانی

 

 

 غرفه‌های خیابانی

 

 

دست فروشان کنار خیابان در سن پترزبورگ استراتژی خاصی دارند. آن‌ها معمولا تمامی خوراکی‌های جذاب اعم از آب و نوشیدنی و تقلات را به فروش می‌رسانند که می‌تواند نظر خیلی از توریست‌ها را جلب کند. اما بهتر است بدانید آن‌ها قیمت‌ها را بیشتر از سوپرمارکت‌ها می‌گویند. بنابراین اگر به دنبال هزینه اضافه نیستید کلا از آن‌ها صرف نظر کنید.

مطالب مرتبط