بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ، برای تجربه خوردن یک غذای لوکس و عالی

اگر همراه با تور روسیه به شهر زیبا و تاریخی سنت پترزبورگ می‌روید، باید بدانید به جایی می‌روید که هر سمت آن جاذبه‌های مخصوص به خودش را دارد. وقتی در گیر و دار بازدید از نقاط مختلف و یا گشت‌وگذار در نقاط گردشی و دیدنی مرکز شهر هستید، لازم نیست برای پیدا کردن رستورانی مناسب خیابان‌ها را زیر و رو کنید. مرکز شهر خود به تنهایی برخی از بهترین رستوران‌های کل سنت پترزبورگ را میزبانی می‌کند. ما در این مقاله بهترین رستوران‌های مرکزشهر را معرفی می‌کنیم.

 

رستوران EM

 

 

رستوران EM

 

 

رستوران EM در حقیقت یکی از گزینه‌های منحصر به فرد در سنت پترزبورگ است که با وجود سالن غذاخوری کوچکش آشپزخانه اُپن و قابل رویتی ارائه می‌دهد که حس بودن در خانه و فضایی صمیمی را در شما ایجاد می‌کند. شما می‌توانید تمامی فرایند پخت غذا را در آشپزخانه مشاهده کنید. با توجه به چرخش فصل و تغییر مواد موجود، منوی رستوران هم تغییر می‌کند و با غذاهای خلاقانه و مدرن ارائه می‌گردد. فضای داخلی هم تیره بوده و شما را به آرامش و دوری از تنش دعوت می‌کند. شاید این رستوران فضای کوچکی داشته باشد اما رنج قیمت‌های آن بالا است. شما می‌توانید از روزهای سه شنبه تا شنبه بین ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب به این رستوران مراجعه کنید.

آدرس: 84 Moyka River Embankment, St. Petersburg, Russia

تلفن: +79219602177

 

 

غذاهای خیابانی سنت پترزبورگ که می‌شود در جام جهانی روسیه تجربه کرد

 

 

رستوران Cococo

 

 

رستوران Cococo

 

 

این رستوران با ظاهر بسیار شیک و شاهانه‌اش از بهترین نقاط شهر برای خوردن غذاهای سنتی و خوشمزه روسیه با سبک و سیاقی جدید است. این غذاها که بر پایه دستورالعمل‌های قدیمی تهیه شده‌اند از استقبال عموم مردم برخوردار بوده و به عنوان منویی موفق از آن یاد می‌شود. تمامی غذاهای این رستوران با مواد محلی و سالم تهیه می‌شود و با وجود تمامی ویژگی‌هایی که دارد منویی قیمت‌متوسط ارائه می‌دهد. اگر با همسرتان در سفری عاشقانه هستید این رستوران انتخابی به حق شایسته و شیک برای خوردن غذایی دو نفره است. شما می‌توانید در طول هفته بین ساعت‌های ۷ تا ۱۱ صبح و ۲ ظهر تا ۱ نیمه شب به این رستوران بروید.

آدرس: 6 Voznesensky Avenue, St Petersburg, Russia

تلفن: +78124182060

 

 

رستوران Tsar

 

 

رستوران Tsar

 

 

مطمئنا این رستوران در همان ابتدای امر با ظاهر کلاسیک و محیط گرمش نظر شما را به خود معطوف می‌کند. البته با دیدن طراحی داخلی رستوران از بابت قیمت منو نگران نباشید، زیرا برخلاف ظاهر مبلمان شده‌اش قیمت‌هایش متوسط است. این رستوران سلطنتی یکی از بهترین نقاط سنت پترزبورگ برای خوردن غذاهای اصیل روسی مانند ماهی، خاویار، خرچنگ و گوشت گوزن است. تمامی وعده‌های غذایی در ظروف ظریف و با کارد و چنگال کلاسیک سرو می‌شوند تا شما حس کنید به دو قرن پیش پرت شده‌اید و در رستورانی شاهانه غذا می‌خورید. اگر در سفری تجاری و یا رسمی هستید، غذا خوردن در این رستوران می‌تواند به اهداف شما نزدیک‌تر باشید. شما می‌توانید بین ساعات ۱۲ ظهر تا ۱:۳۰ بعد از نیمه شب برای غذا خوردن به این رستوران مراجعه کنید.

آدرس:  12 Sadovaya Street, St Petersburg, Russia

تلفن: +78126401616

 

در سنت‌پترزبورگ از کجا سوغاتی بخریم؟

 

رستوران China Gramota

 

 

رستوران China Gramota

 

 

اگر از علاقه‌مندان به غذاهای چینی هستید و از بودن در فضاهایی که مربوط به آسیای شرقی هستند لذت می‌برید، این رستورانی است که حتما باید به آن بروید. طراحی داخلی گراموتا با رنگ‌های طوسی و قرمز زینت داده شده که یادآور معماری سنتی چینی است. همچنین دور تا دور سالن را با قفسه‌‌های پر از ظرف چینی پوشانده‌اند تا هر چه بیشتر شما را در فرهنگ این کشور غرق کند. بیشتر بخش‌های منوی این رستوران را غذاهای کانتونی تشکیل می‌دهند. با این همه اگر مایل باشید، گزینه‌های دیگر هم وجود دارند که با الهام از غذاهای غذاهای آسیایی تهیه شده‌اند. خودتان را برای ماجراجویی آماده کنید و سعی کنید با چاپستیک غذایتان را بخورید و از بقیه عقب نمانید. شما می‌توانید تمام ایام هفته از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب به این رستوران مراجعه کنید.

آدرس: 7 embankment river Moyka, Sankt-Peterburg, 191186, Russia

تلفن: +78129070710

 

 

رستوران Percorso

 

 

رستوران Percorso

 

 

Percorso رستورانی ایتالیایی گران‌قیمت با طراحی داخلی جذاب و مجلل است. شما در این رستوران تنها غذا سفارش نمی‌دهید بلکه تجربه ناهاری مجلل در سالنی متفاوت را تجربه می‌کنید. آن‌ها تک تک جزئیات را به بهترین نحو و با وسواس بالا برای مهمانان خود انتخاب می‌کنند. تمامی میزها مجهز به مبلمانی شیک و چوبی بوده که همخوانی مناسبی با تم تیره سالن دارند. لوستر بزرگ و چشمگیر وسط غذاخوری اولین چیزی است که چشم هر میهمانی را به خود جذب می‌کند. این رستوران که در هتل ۴ فصل سنت پترزبورگ قرار گرفته، احساسی عجیب ایجاد می‌کند. زیرا نمای بیرونی قرن ۱۹امی آن با طراحی داخلی مدرنش زمین تا آسمان فاصله دارد. با این که رستوران اساسا بر پایه غذاهای ایتالیایی بنا شده اما گزینه‌های مطرح دیگر هم بین غذاهای اروپایی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در ایام هفته بین ساعات ۱ ظهر تا ۱۲ شب برای خوردن غذا به این رستوران جذاب بروید.

آدرس: 1 Voznesenskiy Avenue, St Petersburg, Russia

تلفن: +78123398000

مطالب مرتبط