بهترین کارهایی که در سن پترزبورگ تجربه می‌کنید؛ روسیه

سن پترزبورگ شهری متفاوت و پر از موزه‌ها و کتابخانه‌های مختلف است که این خصوصیات پایتخت فرهنگی روسیه را به شدت جذاب می‌کنند. در حالی که همه آن‌ها ارزش بررسی دارند اما تعدادی از آن‌ها ارجحیت بالاتری نسبت به بقیه دارند. با در نظر داشتن طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های موجود در تور روسیه با برترین‌های آن شروع کنید و تجاربی بی‌نظیر در این شهر کسب نمایید.

 

 

کروز کانال آبی را سوار شوید

 

 

کروز کانال آبی را سوار شوید

 

 

کروز رودخانه راهی ایده‌آل برای صرف یک روز گردشی جذاب در سنت بترزبورگ و تماشای معماری‌های برجسته شهر است. این شهر به وضوع به عنوان ونیز شمالی شمالی شناخته می‌شود. در ابتدا قرار بود تنها به وسیله قایق‌ها تردد در شهر صورت پذیرد اما بعدها پل‌ها ساخته شدند. کروز رودخانه تنها در فصول گرم اجرا می‌شود زیر را در زمستان تمام سطح رودخانه یکدست یخ می‌بندد.

 

 

 

به تماشای نورپردازی پل‌ها در شب بروید

 

 

drawbridges

 

 

سن پترزبورگ در ابتدا به عنوان شهری بندری و پایگاه دریایی طراحی شده بود، و سال‌های زیادی هم در این زمینه فعالیت کرد. گرچه کم کم حالت اولیه شهر تعدیل پیدا کرد اما رودخانه نوا همچنان برای تردد کشتی‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل تمام پل‌هاش شهر در هنگام تاریکی هوا با نورهای زیاد مشخص و روشن می‌شوند که زیبایی خاصی به شهر می‌بخشند. شما می‌توانید پیاده‌روی عاشقانه‌ای را در اطراف رودخانه تجربه کنید و به تماشای پل‌ها هم بروید.

 

 

زیباترین پارک‌های ملی روسیه برای گردشی به یادماندنی

 

 

از دونات‌های روسی پوشیده از شکر بخورید

 

 

از دونات‌های روسی پوشیده از شکر بخورید

 

 

Pyshkas به عنوان میان وعده مشهور روسی در کافه‌ها و شیرینی فروشی‌های شهر به وفور یافت می‌شود. بعد از انقلاب ۱۹۱۷ در روسیه، سن پترزبورگ شاهد بازگشایی نقاطی بود که دونات و قهوه سرو می‌کردند. با این که حالا بیشتر مکان‌های قدیمی با کافه‌های مدرن امروزی جایگزین می‌شوند اما نقاطی هم هستند که هنوط مخاطبان خودشان را دارند. یکی از این فروشگاه‌های خاص به نام Pyshechnaya از شهرت بسیار خوبی برخوردار بوده و ارزش بازدید دارد.

 

 

از بانیای محلی دیدن کنید

 

 

از بانیای محلی دیدن کنید

 

 

زمان‌های گذشته، قبل از این که دوش وارد هر خانه‌ای شود banya (یک نوع حمام عمومی) وجود داشت که خانواده‌ها هفته‌ای یک بار به آن می‌رفتند. امروزه بانیا بیشتر جایی برای سرگرم شدن و دیدن سنت‌های مردم قدیم است. سن پترزبورگ هم با سیاست‌ حفظ سنت‌ها سعی می‌کند فضای شهر را به این واسطه گردشی نگه دارد. شما می‌توانید در این حمام‌ها از ماساز برگ اوکالیپتوس در اتاق بخار استفاده کنید. این ماساژ گیاهی برای بهبود گردش خون و پاکسازی بدن بسیار مناسب بوده و به شدت توصیه می‌شود. سعی کنید به Degtyarnye bani جایی که ماساژها درمانی فراوانی ارائه می‌شود بروید.

 

 

زیباترین شهرهای روسیه برای تماشای طبیعت باورنکردنی آن

 

 

در متروی شهری کاوش کنید

 

 

در متروی شهری کاوش کنید

 

 

به طور کلی مترو آسان‌ترین راه حمل و نقل داخل شهری است که رفتن به تمامی نقاط را بسیار آسان می‌کند. با این همه ایستگاه‌های متروی سنت پترزبوگ به دلیل طرح‌ها و معماری منحصر به فردشان بسیار مورد توجه و بازدید قرار می‌گیرند. شما در کاوش‌تان نمی‌توانید هیچ دو ایستگاهی را مشابه هم پیدا کنید. تمامی ایستگاه‌ها با طراحی‌های مختلف و رنگبندی‌های گوناگون از هم دیگر متمایز هستند. به علاوه در آن‌ها از مجسمه‌ها نیز به جهت زیباسازی بیشتر بهره برده‌اند. از بهترین ایستگاه‌ها برای بازدید می‌توان به Avtovo، Zvenigorodskaya، Pushkinskaya، Bucharestskaya و Sportivnaya اشاره کرد. بی‌شک این ایستگاه‌های مترو که دست کمی از موزه ندارند بهترین پست‌های اینستاگرام‌تان را به خودشان اختصاص می‌دهند.

 

 

اجازه دهید یک هنرمند خیابانی تصویر شما را نقاشی کند

 

 

اجازه دهید یک هنرمند خیابانی تصویر شما را نقاشی کند

 

 

اگر در خیابان نوسکی پیاده‌روی کنید هنرمندان زیادی را می‌بینید که در زیباترین نقاط مسیر با منظره یک ساختمان زیبا و یا رودخانه، منتظر رهگذری هستند که پرتره‌ای از آن بکشند. گرچه آن‌ها در تمام شهر پراکنده هستند، اما بسیاری از آن‌ها به اطراف باغ Ekaterininsky، که درست در خیابان نوسکی، واقع شده است علاقه دارند. با صرف هزینه‌ای منصفانه شما می‌توانید از هنرمندان بومی حمایت کرده و تصویرتان را به عنوان سوغاتی با خودتان به منزل ببرید.

 

 

در تور سقف‌های سن پترزبورگ شرکت کنید

 

 

در تور سقف‌های سن پترزبورگ شرکت کنید

 

 

در کمال تعجب باید بدانید که مرکز این شهر با ساختمان‌های مدرن و آسمان خراش‌ها پوشیده نشده است. برعکس، بیشتر ساختمان‌های قدیمی و اداری مورد بازسازی‌های گسترده‌ای قرار گرفته‌اند. این بدان معناست که بسیاری از ساختمان‌های مسکونی به سقف‌ها دسترسی دارند و بسیاری از این سقف‌ها نیز در نزدیکی یکدیگر واقع شده‌اند. به بیان واضح‌تر شما می‌توانید به روی سقف این ساختمان‌ها بروید و بر روی آن‌ها قدم بزنید و شاهد این شهر از پنجره‌ای متفاوت باشید. البته همانطور که توجه دارید این کار در شرایطی که هوا مرطوب و یا بارانیست توصیه نمی‌شود زیرا سقف‌ها به شدت لغزنده می‌شوند. محلی‌ها نیز با درک این ویژگی جذاب شهرشان اقدام به راه‌اندازی تورهای گردشی کوچک بر روی سقف‌های ساختمان‌ها کردند. شما می‌توانید در این تورها شرکت کنید و مناظر بسیار زیبایی از این شهر را شاهد باشید.

مطالب مرتبط