بهترین پارک‌های سنت پترزبورگ برای گردشی فرح‌بخش؛ روسیه

پارک‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های تور روسیه در قسمت پایتخت شمالی یعنی سنت پترزبورگ محسوب می‌شوند. با این که این کشور در منطقه‌ای سردسیر واقع شده، بیشتر مردم تصور می‌کنند که هیچ جای تفریحی و گردشی در فضای شبز آن وجود ندارد. البته این باور به کل اشتباه‌ست. درست است که روسیه غالبا سرمای سختی را به خود می‌بیند اما هنوز زیبایی‌های طبیعی آن به قوت خود باقی هستند. ما در اینجا بهترین پارک‌های سنت پترزبورگ را معرفی می‌کنیم.

 

 

باغ گیاه‌شناسی پیتر بزرگ

 

 

peter-the-great

 

 

منطقه گیاه‌شناسی پیتر بزرگ یکی از نقاط سرشبز شهر است که بین سازه‌های بتنی شهر قرار گرفته و به جز تصویه هوای شهر در آن فعالیت‌های تحقیقاتی نیز صورت می‌گیرد. این باغ گیاه‌شناسی میزبان مجموعه گسترده‌ای از انواع گل و گیاهان گوشه و کنار روسیه و سراسر جهان بوده و از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. شما می‌توانید یک روز از صبح‌ به این باغ بروید و در نقاط مختلف آن به گردش و تفریح بپردازید. از تعداد زیاد گلخانه‌های آن دیدن کنید و در مسیرهای پیاده‌روی قدم بزنید. چند مهد‌کودک و کتابخانه نیز به شما اوقاتی آرام و بدون دردسر می‌بخشند. مثلا فرزندتان را در مهد بگذارید و ساعتی را بدون نگرانی با همسرتان به گردش مشغول شوید.

آدرس: Professora Popova 2, St Petersburg

تلفن: +7 812 234 17 64

 

 

باغ تابستانی

 

 

باغ تابستانی

 

 

باغ تابستانی یکی از نقاط منحصر به فرد و از جالب‌ترین مکان‌های فرهنگ و تفریحی در سنت پترزبورگ محسوب می‌شود که در سال ۱۷۰۴ تاسیس شده و همچنان به قوت خود باقی مانده است. این پارک ۱۲ هکتاری که در امتداد حاشیه رود نوا قرار گرفته از مسیرهای هندسی مختلفی برخوردار نیز برخوردار است. در این پارک تعداد زیادی آثار هنری، معماری، حوض‌ها و آب‌نماها و مسیرهای قدم‌زنی وجود دارد. این پارک جاییست که در میزبان رویدادهای فرهنگی زیادی می‌شود و در طی هر کدام از این مراسم‌ها چند هزار نفر را در خود جای می‌دهد. در داخل باغ کاخ اصلی تابستانی مربوط به قرن ۱۸ام، یک قهوه‌خانه و چای‌خانه  وجود دارد که در زمان سلطنت پیتر بزرگ ساخته شده است.

آدرس: Kutuzov Embankment 2, St Petersburg

 

 

بهترین کارهایی که در سن پترزبورگ تجربه می‌کنید؛ روسیه

 

 

Mikhailovskiy Sad

 

 

Mikhailovskiy Sad

 

 

این باغ شگفت‌انگیز که به عنوان میراث فرهنگی سنت پترزبرورگ شناخته می‌شود در کنار قلعه‌ای به همین نام، و همچنین کلیسای نجات دهنده خون ریخته شده، موزه روسیه و میدان مارس قرار گرفته است. این باغ برای بار اول در سال ۱۷۱۳ ساخته شد و بعد از آن چندین بار مورد بازسازی قرار گرفت. از قرن ۱۸ام به بعد که املاک کاخ Mikhailovsky نیز به آن اضافه گردید، تبدیل به پارکی با مناظر دیدنی چشمگیر و مسیرهای پر پیچ و خم پیاده‌روی شد. در حاشیه رودخانه مویکا یک عمارت کلاه فرنگی با ردیفی از ستون قرار گرفته که با پله‌های گرانیتی به اسکله می‌رسد. شما می‌توانید در این پارک گردش کنید و در مسیرهای آن قدم بزنید.

آدرس: Kanal Griboedova, St Petersburg

 

 

پارک پیروزی مسکوسکی

 

 

پارک پیروزی مسکوسکی

 

 

پارک پیروزی مسکوسکی یکی از مناطق سرسبز و وسیع سنت پترزبورگ است که به مناسبت پیروزی بر آلمان نازی ساخته شد. تاریخ شگفت‌انگیز و در عین حال غم‌انگیز آن گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در طول تعطیلات ماه می این پارک تبدیل به نقطه‌ای عالی برای شنیدن تجربیات صدها شهروند این شهر می‌شود. در این پارک برخی از معماری‌های معروف و دیدنی ساخته شده که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. به علاوه امکانات رفاهی و تفریحی مثل زمین بازی کودکان، زمین اسکیت سواری، کافه، ساحل، اتوبوس و قایق‌های اجاره‌ای نیز در نظر گرفته شده است.

آدرس: Kuznetsovskaya ul. 25, St Petersburg

تلفن: +7 812 388 0881

 

 

بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ، برای تجربه خوردن یک غذای لوکس و عالی

 

 

پارک مرکزی فرهنگی و تفریحی کیرو

 

 

پارک مرکزی فرهنگی و تفریحی کیرو

 

 

قدمت این پارک که در جزیره الاگین قرار گرفته به قرن ۱۷ام باز می‌گردد. قبل از این که الاگین این اسم را به خود بگیرد، متعلق به شاهزاده‌ها یگوزینسکی، ملگنوف و پوتمکین بود. در سال ۱۷۷۷ خانواده الاگین این جزیره را به دست آورد و آن را به پارک فرهنگی تبدیل کرد. این خانواده پارکی انگلیسی با کانال‌های مختلف، حوضچه‌ها و غارها ایجاد کردند. تا سال ۱۹۱۷ این جزیره جزو مایملک سلطنتی بود اما از سال ۱۹۳۲ این پارک مرکزی فرهنگی و تفریحی تقریبا کل جزیره را زیر سلطه خود در آورد. امروزه این پارک شگفت‌انگیز جایی برای فعالیت‌های خانوادگی و جشنواره‌های فرهنگی در نظر گرفته می‌شود. این پارک نه تنها در بین گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است بلکه احتمالا بتوان گفت که از محبوب‌ترین نقاط سرشبز مردم محلی هم هست.

آدرس: Elagin ostrov 4, St Petersburg

تلفن: +7 812 430 0911

مطالب مرتبط