سفری یک روزه از کوش آداسی به پارک ملی دیلک پنینسولا

پارک ملی دیلک پنینسولا با بیش از ۲۷ هکتار وسعت، یکی از مهم‌ترین میراث‌های طبیعی ترکیه به حساب می‌آید. این منطقه از سال ۱۹۶۶ به عنوان پارک ملی شناخته شده ست و از کوش آداسی دسترسی به آن بسیار ساده خواهد بود. البته کلیت این مکان به دو بخش تقسیم شده است؛ دیلک پنینسولا و دلتای بزرگ مندرس.

۶۰ کیلومتر مسیر اتوبان را اگر با ماشین طی کنید به این نقطه خاص از ترکیه می‌رسید که بین دو دهکده قرار گرفته و بخشی نیز برای استراحت و کمپ زدن و تهیه غذا در آن در نظر گرفته شده است.
این پارک ملی منطقه‌ای فوق‌العاده زیباست که محلی جنگلی را به دریا متصل می‌کند و وقتی به کوش آداسی سفر کرده باشید، می‌تواند روزی خاطره‌انگیز را در خود برایتان رقم بزند.

 

 

دیلک پنینسولا

 

 

دیلک پنینسولا

 

 

دیلک پنینسولا ۱۰٫۹۸۵ هکتار بزرگی دارد و در جنوب کوش آداسی نزدیک داووتلار و گوزلچاملی قرار گرفته است. این منطقه‌ی صخره‌ای بسیار زیبا با دره‌هایی که در خود دارد، سواحل کم نظیر شنی را پدید آورده که آبی آرام و شفاف دارند. سواحل زیادی هستند که برای رفتن و تفریح در آن‌ها می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید اما از مهم‌ترینآن‌ها می‌توان به ایکلمر، کواکلی و کاراپینار اشاره کرد که زیبایی‌هایشان هوش از سر شما می‌برند.

 

 

دیلک پنینسولا

 

 

جدا از زیبایی‌های محیطی فوق‌العاده‌ای که دیلیک پنینسولا دارد، تنوع جانوری آن نیز از جمله مزیت‌هایش به حساب می‌آید. چندین گونه‌ی جانوری در جنگل‌های این مکان زندگی می‌کنند، لاک پشت‌های دریایی از گونه‌های محافظت شده و مهم آن هستند و همچنین در خود آب نیز ماهیان رنگارنگ زیاد و زیبایی مشاهده می‌کنید.

تورهای پیاده‌روی و کوه پیمایی نیز از کوش آداسی به مقصد دیلک پنینسولا برگزار می‌شود که در مسیرهای زیبا و در محیط‌های محافظت شده انجام می‌گیرد. از جمله مهم‌ترین فعالیت‌هایی که در این مکان به شما پیشنهاد می‌شود عکاسی از طبیعت، شنا و غواصی سطحی، قایق سواری، بازی‌های ساحلی و کارهایی از این دست است.

 

 

بهترین تورهای داخلی ترکیه برای انجام تفریحات آبی

 

 

دلتای بزرگ مندرس

 

 

دلتای بزرگ مندرس

 

 

این دلتا با داشتن ۱۶٫۶۳۱ هکتار وسعت، از جمله مهم‌ترین مامن جانوری مخصوصا برای پرندگان مهاجر در منطقه آگئان است. همچنین با داشتن تنوع بی‌نظیر زیستی در آب‌های آن، از این نظر نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تمامی این مسائل، همگی در جایی واقع شده که از نظر زیبایی واقعا کم‌نظیر و جذاب بوده و می‌تواند عکس‌های فوق‌العاده‌ای را برای آلبوم سفرتان به ارمغان بیاورد.

 

 

دلتای بزرگ مندرس

 

 

این پارک ملی به شما انتخاب‌های زیادی در این منطقه می‌دهد. می‌توانید ر سواحل زیبایی که از جنگل‌ها با دریا ختم می‌شود شنا کنید، امکان گردش در خود مناطق جنگلی برایتان وجود دارد، می‌توانید به محل‌های صخره‌ای رفته و پیاده‌روی در آن‌ها را تجربه کنید یا حتی در محل‌های اختصاصی، به ماهیگیری بپردازید.
همچنین فراموش نکنید که انبوهی از پرندگان زیبا و چندین گونه‌ی نادر نیز در این پارک ملی وجود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به پلیکان دالماتیان و کورمورانت پاکوتاه اشاره کرد. اگر خوش شانس باشید در خشکی هم می‌توانید گله‌ی اسب‌های وحشی را ببینید که به زیباترین شکل ممکن در دشت‌های این منطقه به دویدن مشغول می‌شوند.

 

 

فستیوال‌های بهاره ترکیه، پیشنهادی ویژه برای سفر‌های نوروزی

 

 

در تورهای یک روزه چه چیزهایی می‌بینید

 

 

در تورهای یک روزه چه چیزهایی مشهاده خواهید کرد

 

 

شما هم می‌توانید خود به این محل بروید و هم اینکه از تورهای مختلف گردشی –مخصوصا تورهای جیپ سواری- از کوش آداسی برای رفتن به پارک ملی اقدام کنید. در این سفر شما سواحل زیبایی را مشاهده و در فصول گرم به آبتنی در آن‌ها مشغول می‌شوید و اگر تمام روز خود را به این کار اختصاص ندهید، امکان بازدید از تنوع زیستی و جانوری منحصر به فرد مناطق جنگلی و دشت‌ها را خواهید داشت.

چندین برکه مختلف بسیار زیبا و همچنین ۲۰۹ گونه‌ی مختلف از پرندگان نیز انتظار دیده شدن را خواهند کشید و در نهایت شما بعد از چندین ساعت خاطره‌انگیز و با کوله‌باری از عکس‌های دیدنی به کوش آداسی بر خواهید گشت.

 

 

گشت دریایی

 

 

گشت دریایی

 

 

امکان گشت دریایی از کوش آداسی نیز به این منطقه وجود دارد. البته این گشت‌های دریایی به مقصد سواحل این منطقه بوده و اغلب تمام مدت تنها در همین مناطق شما را به گردش می‌برند.

 

 

بهترین بوتیک هتل‌های ترکیه برای اقامتی دوستانه

 

 

غار زئوس

 

 

غار زئوس

 

 

یکی از مهم‌ترین جاهایی که در زمان گردش در پارک ملی دیلک پنینسولا باید ب دیدنش بروید، غار زئوس است. این غار دارای یک استخر طبیعی بی‌نهایت زیبا با آب کریستالی است و روایات اساطیری نقل کرده‌اند که خود زئوس در آن آب تنی کرده است و البته بعضی از روایات مذهبی نیز از بودن مریم مقدس در آن یاد می‌کنند.

مطالب مرتبط