راهنمای گشت و گذار در کوش آداسی؛ زیباترین ساحل ترکیه

با تور کوش آداسی به شهری در سواحل دریای اژه ترکیه بروید این شهر که اگرچه ظاهر مدرنی ندارد اما هنوز بین گردشگران و مسافران کشتی کروز به خاطر جاذبه‌هایی که در این منطقه وجود دارد، از محبوبیت بالایی برخوردار است. تنوع جاذبه‌های کوش آداسی به حدی است که اگر یک هفته هم در این شهر اقامت داشته باشید باز هم ممکن است وقت کم بیاورید و این ویژگی‌ها برای جذب انواع مسافران ماجراجوی تنها، خانوادگی و همراه کودکان به اندازه کافی مناسب بوده است. داشتن یک بندر بزرگ خود باعث شده که مسافران زیادی به این شهر سفر کرده و به بازدید از آثار تاریخی آن بروند. عبور کشتی کروز خود به تنهایی رونق زیادی به این شهر رو به رشد بخشیده و مسافران انگلیسی زیادی را به این منطقه کشانده است.کشتی‌های کروز عموما کتابی پر از تجربه و سفر به گردشگران خود ارائه می‌‌دهند. 

 

 

کارهایی که می‌توانید در بندر و مرکز کوش آداسی انجام دهید:

 

 

بندر کوش آداسی

 

 

در منطقه مرکزی بندر کوش آداسی، یک کاروانسرای قدیمی واقع شده که در سال ۱۶۱۸ ساخته شده است. این کاروانسرا با وجود بازسازی شدیدی در دهه ۶۰ بر روی آن صورت گرفت، باز هم بیشتر فضای داخلی خود را حفظ کرده است. در کوش آداسی قیمت هتل‌ها بسیار مناسب بوده و تجربیات مسافران در ترکیه نشان از این دارد که این منطقه یکی از خیال‌انگیزترین مناطق کل عثمانی را به خود اختصاص داده است.

 

 

خرید از مرکز خرید اسکلا

 

 

اسکالا

 

 

در منطقه بندر مرکز خرید اسکلا نووا واقع شده که دارای فروشگاه‌های مشهور و پرطرفداری همچون استارباکس، دیزل و اسواچ است. همچنین از این محل منظره دریا و دریای اژه قابل رویت بوده و حتی هنگام عبور کشتی کروز می‌توان آن را مشاهده کرد. بعد از یک ساعت گشت و گذار و تماشای بندر، به سمت راست مستقیما راه خود را ادامه دهید تا به بازار برسید. در سمت چپ کارنواسرا نیز مناطق خریدی وجود دارد که مسیرشان به سمت قلب شهر می‌رسد. به طور کلی خرید در این منطقه بسیار ارزان و قیمت مناسب است اما خریدهای رقم بالا مثل چرم، طلا و فرش نیز جریان دارد.
اگر از خرید لذت نمی‌برید می‌توانید به سمت اسکله رفته و به قدم زدن و لذت از هوای مرطوب و خنک آن بپردازید. این اسکله روزانه قایق‌های زیادی را روانه سفر دریایی کرده و منظره زیبایی برای عکاسی و گرفتن سلفی ایجاد می‌کند.

 

 

کارهایی که می‌توانید در اطراف کوش آداسی انجام دهید: 

 

بازدید از خرابه‌های شهر باستانی افسوس

 

 

افسوس

 

 

یکی از دلایلی که باعث شهرت و محبوبیت کوش آداسی شده خرابه‌های شهر باستانی افسوس است که با توجه به آثار باستانی ویرانه‌هایی نظیر گرکو رومان در کشورهای یونان و ایتالیا، می‌توان آن را از دلایل برجسته شهرت این شهر و از مناطق گردشی ترکیه دانست. این خرابه مجموعه‌ای از خانه‌های تراس‌دار، کتابخانه سلسیوس، تئاتر بزرگ، معبد هادریان و خیابان کوراتز را شامل شده و با توجه به راهنمای کارهایی که باید در کوش آداسی انجام دهید، بازدید از این محل به شدت توصیه می‌شود.

 

 

شهر سلجوقی

 

 

 معبد ارتمیس

 

 

به طور کلی بسیاری از راهنماهای گردشی ترکیه و وب‌سایت‌ها شهر سلجوقی را نادیده می‌گیرند. آبراهه‌ای که از مرکز شهر عبور می‌کند جاییست که سابقا محل غسل تعمید کلیسای سنت جان بوده است. اگر فقط ۵ دقیقه از این محل پیاده بروید ایسای بی کامی با آن معماری فوق‌العاده دوران سلجوقی هویدا خواهد شد. این مسجد باشکوه نماینده دوره‌های تاریخی ترکیه و سال‌هاییست که به خود دیده است. در فاصله کمی از شهر معبد آرتمیس یکی از هفت عجایب دنیای باستانی، در یک حیاط خلوت کوچک واقع شده است. در قسمت چپ معبد، تنها یک ستون برافراشته در بین تکه سنگ‌های حکاکی شده یادگار دوران شکوه و تاریخ این منطقه است.

 

 

معروف‌ترین جاده‌های دیدنی برای دوچرخه‌سواری در ترکیه

 

 

خانه مریم مقدس

 

 

خانه مریم مقدس

 

 

در تپه‌های سلکوک یک خانه کوچک سنگی و بی‌نظیر واقع شده است که زیارتگاه مسیحیان کاتولیک و مسلمانان سراسر دنیا است. این منطقه دارای باغ‌های آرام و سرسبز بوده و محیط اطراف خانه مریم مقدس توسط راهبان و راهبه‌ها اداره می‌شود. تاثیر معنوی این مکان به حدی است که حتی افراد غیرمذهبی نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. طبق افسانه‌های بومی او در روزهای آخر در این خانه اقامت داشته و چشمه آب سه خواسته‌ی سلامتی، ثروت و باروری را برآورده می‌کند. همچنین کلیسا در روزهای خاص خدماتی ارائه می‌دهد.

 

 

آکوآ فانتزی و آدالند

 

 

آکوآ فانتزی و آدالند

 

 

این دو پارک از محبوب‌ترین پارک‌های آبی ترکیه است و بازدید کنندگان آن‌ها به ویژه خانواده‌های عاشق سرسره آبی، استخر مواج، زمین آبی موزیکال، تونل‌های تو در تو، فواره‌ها و هر چیز آبی دیگر را شامل می‌شود. اگر از حیوانات دست‌ آموز استقبال می‌کنید، می‌توانید به پارک دلفین ادالند رفته و به نمایش دلفین‌ها و عکاسی همراه آن‌ها بپردازید. این پارک مخصوصا برای کودکان و خانواده‌هایی که با فرزندشان سفر کرده‌اند بسیار جذاب و دلچسب خواهد بود. آکوا فانتزی اما بخش هیجان‌انگیزتری را با استخر موج‌های بلند، رودخانه خروشان، سواری بر سرسره‌های مارپیچ عظیم و یک بار استخر موزیکال پیشکش بازدیدکنندگان خود می‌کند. بنابراین اگر به دنبال یک ماجراجویی خاطره‌انگیز در کوش آداسی هستید این پارک جایی است که باید به آن سری بزنید.

مطالب مرتبط