۱۰ دسر خوشمزه که می‌توانید در بازار چاتوچاک بانکوک میل کنید

بازار آخر هفته‌ی چاتوچاک یکی از محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین بازارهای بانکوک در تور تایلند است. بزرگ‌ترین بازار تایلند همه چیز در خود دارد، از انواع لباس‌ها تا وسایل الکترونیک، غذاهای خیابانی و البته دسرهای خوشمزه. اگر اهل شیرینی، بستنی و چیزهایی از این دست هستید، بازار چاتوچاک محلی عالی برای شماست و ما هم قصد داریم ۱۰ نمونه از برترین دسرهای این مکان را برایتان معرفی کنیم.

 

 

۱- Popsicles

 

 

۱- Popsicles

 

 

این بستنی‌های یخی از بهترین گزینه‌ها برای خرید در بازار هستند، چون سرعت شما را کند نکرده و به راحتی می‌توانید آن‌ها را در هنگام راه رفتن در بازار میل کنید. این خوراکی‌های خنک و خوشمزه، شما را از گرمای بانکوک در امان می‌دارند و تنها ۵ بات قیمت دارند. عموما آن‌ها را می‌توانید با طعم‌های مختلف از جمله توت فرنگی، نوشابه‌ای، بلوبری یا حتی طعم چای در چاتوچاک بخرید.

 

 

۲- نوشیدنی‌ ژله‌ای سبز

 

 

۲- نوشیدنی‌ ژله‌ای سبز

 

 

اگر فکر می‌کنید چای تایلندی خوشمزه است، باید صبر کنید تا این ژله‌های خوشمزه را امتحان کنید. ساخت این ژله‌ها احتمالا از علاقه‌ی وافر تایلندی‌ها به چیزهای شیرین نشات می‌گیرد. برای درست کردن آن از شیر و نوشیدنی‌هایی که از برگ سبز چای، کاکائو یا قهوه درست می‌کنند، بهره می‌برند. این ترکیب بسیار خوشمزه و خنک با قیمت ۴۰ بات به فروش می‌رسد.

 

 

نکاتی در مورد سیستم حمل و نقل عمومی در بانکوک؛ تایلند

 

 

۳- بستنی تایلندی

 

 

۳- بستنی تایلندی

 

 

چاتوچاک هزاران غرفه دارد و گشتن در آن‌ها واقعا سخت است. پس حتما بستنی‌های تایلندی که ارائه کنندگانش هم کم نیستند را امتحان کنید. یکی از بهترین بستنی‌ها، بستنی JJ Thai است که واقعا خوشمزه و عالی‌ست، با این حال شما هر طعمی که فکرش را بکنید و طعم‌هایی که حتی به ذهنتان هم نمی‌رسد در چاتوچاک پیدا خواهید کرد. این محصولات عالی به قیمت ۱۵ بات عرضه می‌شوند.

 

 

۴- دونات

 

 

۴- دونات

 

 

این دونات‌های خوشمزه که از مدل‌های معمول کمی کوچک‌تر هستند، راه حلی عالی برای رفع گشنگی در طول راه خواهند بود. می‌توانید آن‌ها را با قیمت ۴۰ بات در ابتدای بازار بخرید و سپس وارد چاتوچاک شوید. دونات‌ها از خمیری مخصوص و شیرین درست می‌شوند که رویش پوشیده از شکر است.

 

 

بهترین هتل‌های مقرون به صرفه در منطقه سوخومویت بانکوک

 

 

۵- بستنی سرخ شده

 

 

 بستنی سرخ شده

 

 

اگر عجله ندارید می‌توانید کمی منتظر آماده شدن بستنی خود باشید، پیشنهاد می‌کنیم به جای بستنی معمولی، از این محصول استفاده کنید. وقتی می‌خواهید چنین بستنی سفارش دهید، امکان انتخاب از بین ۵ مدل بستنی مختلف، ۴ نوع سس و ۱۹ چیز متفاوت برای ادغام با آن را خواهید داشت. چیزهایی مثل کیک شکلاتی، بادام، کره بادوم زمینی و خیلی چیزهای دیگر هستند که ادغام هر کدامشان، طعمی متفاوت به بسنی خوشمزه‌تان می‌دهد. از نکات جالب دیگر در تهیه این نوع بستنی، شکل آماده کردن آن است که با سرعتی که انجام می‌شود، دیدنش خالی از لطف نیست.

 

 

۶- دسرهای توپی

 

 

۶- دسرهای توپی

 

 

این توپ‌های خمیری شیرین با بستنی پر شده‌اند و یکی از خوشمزه‌ترین دسرهای این بازار برای مشتریانش به حساب می‌آید. التبه قیمت ۲۵ باتی برای هر کدام آن‌ها کمی گران به نظر می‌رسد، اما طعم‌های مختلفی از جمله هندوانه، بلوبری، لیمو یا شکلات برایشان در نظر گرفته شده است.

 

 

کافه‌های شگفت‌انگیز در بانکوک برای صرف عصرانه‌؛ تایلند

 

 

۷- مانگو و برنج کته

 

 

۷- مانگو و برنج کته

 

 

این غذا یکی از میان‌وعده‌های محبوب در بانکوک است. البته چون مانگو‌ها شکر می‌خورند و بر روی برنج نیز سس شیرین نارگیل ریخته می‌شود، کاملا به یک دسر خوشمزه شبیه است تا یک غذای کامل. فروشندگان این غذا بسیار زیاد هستند و ممکن است در نگاه اول این غذا کمی عجیب به نظر بیاید، اما مطمئن باشید اگر از طعم‌های شیرین خوشتان بیاید، عاشق این غذا خواهید شد.

 

 

۸- بستنی نارگیلی

 

 

۸- بستنی نارگیلی

 

 

نگذارید سس روی بستنی شما را دلسرد کند، این بستنی یکی از خوشمزه‌ترین دسرهای این بازار است، مخصوصا اینکه در پوسته‌ی نارگیل سرو می‌شود و از نظر ظاهری هم بسیار جذاب است. شما می‌توانید مدل پر شدن روی بستنی را بین دانه‌های ذرت یا آجیل یا چیزهای دیگر انتخاب کنید.

 

 

اگر تنها یک روز در بانکوک باشید، بهتر است از کجاها دیدن کنید؟

 

 

۹- بستنی یخی شکلاتی

 

 

۹- بستنی یخی شکلاتی

 

 

این بستنی یخی‌ها را درون شکلات می‌گذارند و با ریختن اسپرینکلز یا خرده‌های بادام، می‌گذارند تا سرد شود. همین کار را با موز هم انجام می‌دهند که هر دوی آن‌ها بسیار خوشمزه، عالی و در عین خنک بودن مقوی هم هستند.

 

 

۱۰- یخ در بهشت

 

 

frozen

 

 

دسرهایی در بعضی غرفه‌های چاتوچاک مخصوصا در بخش سوم هستند که با یخ خورد شده و سس‌های مختلف تهیه شده و بسیار شبیه به یخ‌دربهشت‌های ما هستند. این یخ‌ها با انواع طم‌ها و با رویه‌ای از بستنی و میوه‌ تهیه شده و برایتان سرو می‌شود.

مطالب مرتبط