اگر تنها یک روز در بانکوک باشید، بهتر است از کجاها دیدن کنید؟

گاهی در تور تایلند شما را مدت محدودی در یک شهر ساکن می‌کند. حالا ممکن است این مدت یک روز تا سه روز باشد یا اینکه به طور کلی شما اینقدر درگیر همراهانتان شوید، که واقعا تنها یک روز برای گردش در شهر، به سبک و سیاق خود وقت داشته باشید.
حالا در این یک روز به کجا می‌روید و از کدام مناطق دیدن می‌کنید؟ از کدام مراکز خرید سوغات می‌خرید یا اینکه به از کدام معبد بازدید به عمل می‌آورید؟ در همین راستا ما پیشنهاداتی به شما داریم که بد نیست آن‌ها را با هم مرور کنیم.

 

 

چند نکته کلیدی اگر می‌خواهید از یک روز خود بیشترین استفاده را داشته باشید

 

 

wat-pho

 

 

  • اگر در ساعات شلوغی به سر نمی‌برید، تاکسی بهترین و سریع‌ترین راه برای جا به جایی بین مکان‌های مختلف است. فقط برای اینکه‌ سرتان کلاه نرود، حتما از راننده بخواهید که تاکسیمتر را روشن کند و اگر نکرد از تاکسی دیگری استفاده کنید.
  • نقشه اسکای‌ترین و مترو را همراه داشته باشید که در ساعات شلوغی با آن‌ها به دور از ترافیک به نقاط مورد نظر خود برسید

 

بازدید از معابد

 

 

بازدید از معابد

 

 

شما چند گزینه برای بازدید از معابد زیبای بانکوک در اختیار خواهید داشت، اما پیشنهاد ما به شما بازدید از دو معبد بسیار زیبای شهر، در دو سمت رودخانه است به راحتی می‌توانید بدون اتلاف وقت هر دو را ببینید.
Wat Arun یا همان معبد سپیده‌دم، پیشنهاد اصلی ما به شماست. یکی از زیباترین معابد و جاذبه‌های گردشگری بانکوک که در کنار رودخانه پرایا قرار گرفته است. این معبد با سرامیک‌های رنگی بسیار زیبایی طراحی شده است که گفته شده خود محلی‌ها آن را هدیه کرده‌اند. چه یک روز وقت داشته باشید چه یک هفته، Wat Arun یکی از نقاط بانکوک است که حتما باید از آن دیدن کنید.

درست آن سمت رودخانه، Wat Pho یکی دیگر از معابد زیبای بانکوک جا خوش کرده است که به راحتی با تاکسی‌های آبی می‌توانید از آن نیز دیدن کنید. صبح زود به این معابد بروید تا از آرامش دم صبح استفاده کرده و به راحتی از تمامی نقاط آن دیدن نمایید.

 

 

راهنمایی برای رزرو هتل در بهترین مناطق بانکوک؛ تایلند

 

 

بازار شناور

 

 

بازار شناور

 

 

احتمالا اگر به کسی که در بانکوک بوده بگویید یک روز تنها برای گردش در این شهر وقت دارید، به هیچ وجه بودن در یک بازار شناور را به شما پیشنهاد نکند، اما بازار شناور Khlong Lat Mayom به راحتی از شهر قابل دسترس بوده و با توجه به کوچکی‌اش، نهایتا دو ساعت برای گشتن در آن زمان لازم خواهید داشت.
اینجا مکانی بسیار جذاب و زیبا که کنجکاوی شما از بابت تماشای یک بازار شناور را رفع کرده و امکان خرید و خوردن غذاهای خوشمزه را باریتان فراهم می‌کند. اگر جوری برنامه‌ریزی کنید که سر ظهر در این بازار باشید، یک ناهار خوشمزه و ارزان را خواهید خورد و سوغات دست ساز بانکوک را نیز با خود به خانه می‌برید. البته متاسفانه بازار تنها در روزهای شنبه و یکشنبه باز است و تنها اگر در این روزها در بانکوک باشید، می‌توانید از آن دیدن کنید.

 

 

خرید

 

 

خرید

 

 

خرید به طور کلی برای هر کس متفاوت خواهد بود. برای بعضی‌ها بودن در یک مرکز خرید مدرن می‌تواند جذاب باشد که در این صورت ما بودن در MBK Center یا Siam Paragon را به شما پیشنهاد می‌کنیم، اما در نهایت باید بدانید که این مراکز خرید بسیار بزرگ بوده و وقت زیادی از شما می‌گیرند و ممکن است کل بعد از ظهر خود را از دست بدهید. اما اگر اهل خرید نسبتا ارزان قیمت هستید، Siam Square نیز جای بدی برایتان نخواهد بود.
در آخر هم بازار Chatuchak گزینه‌ی مناسبی برای بازار گردی در بانکوک است، به شرط اینکه آخر هفته در سفر بانکوک به سر ببرید چون این بازار تنها در این روزها باز است.

 

 

راهنمای بهترین سفرهای یک روزه از بانکوک؛ تایلند

 

 

شب در بانکوک

 

 

شب در بانکوک

 

 

گزینه‌های زیادی برای شب‌های بانکوک وجود دارد اما شاید بودن در محله‌ی چینی‌ها یک تجربه عالی برای شما باشد. بسیاری برای خرید بعد از ظهرها به این محله می‌روند، اما شب‌ها این محل آنقدر جذاب و شگفت‌انگیز است که می‌‌تواند جایی عالی برای زمان کم شما باشد. یکی دیگر از پیشنهادات ما حضور در کشتی‌های کروز پرنسس برای صرف شام در رودخانه پرایا است.
این کشتی‌ها هم یک شام عالی برای شما تدارک می‌بینند هم برنامه‌های تفریحی دارند و هم اینکه شما را در نقطه‌ای بسیار زیبا از بانکوک به گردش می‌برند. مجموعه‌ای عالی از تمام چیزهایی که می‌توان این یک شب شما در بانکوک را به بهترین شکل به پایان ببرد.

مطالب مرتبط