راهنمای بهترین سفرهای یک روزه از بانکوک؛ تایلند

در تور تایلند وقتی کارتان با خرید، رستوران گردی و بودن در شلوغی‌های بانکوک تمام شد، بهتر است برای تجربه‌ی یک سفر کامل، پا را از شهر فراتر گذاشته به سراغ اطراف بانکوک بروید و از دیدنی‌های حومه‌ی شهر یا بلکه دورتر هم بازدید کنید.
 امروز ما چنین سفرهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم، جاهایی که هم برای علاقه‌مندان به طبیعت مناسبند، هم برای آن‌ها که برای دیدن نقاط تاریخی به سفر می‌آیند یا حتی برای عاشقان خرید مناسبند، پس در ادامه‌ی این مقاله همراه ما باشید با معرفی بهترین سفرهای یک روزه از مرکز بانکوک.

 

 

Ayutthaya

 

 

Ayutthaya

 

 

این مکان به عنوان پایتخت سیام تا سال ۱۷۶۷ شناخته می‌شد و یکی از مهم‌ترین میراث تاریخی جهان در تایلند به شمار می‌آید. بخش‌های بسیاری از این شهر باستانی بسیار زیبا هنوز در میان خرابه‌های آن پا برجاست و شما می‌توانید در میان معبدها، سنگ‌تراشی‌های بودا را مشاهده کنید.
بخش زیادی از این شهر به صورت رایگان قابل بازدید است اما برای بعضی مکا‌ن‌های خاص و بزرگ باید ورودی کمی بپردازید. به واسطه این که Ayutthaya بسیار بزرگ است، پیشنهاد می‌کنیم با کرایه دوچرخه در بدو رسیدن به این شهر باستانی، به راحتی به همه جاهای آن سرک بکشید.
چطور به این مکان برویم: ارزان‌ترین و بهترین راه برای رفتن قطار است و مسیر آن نیز حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد.

 

 

باغ رز

 

 

باغ رز

 

 

بر خلاف آن چیزی که با شنیدن اسم این مکان در ذهنتان تصویر می‌شود، این منطقه تنها یک باغ طبیعی صرف نیست. باغ رز که تنها یک ساعت با ماشین از مرکز بانکوک فاصله دارد، در طی سال‌ها تغییراتی زیادی به خود دیده و حالا علاوه بر زیبایی‌های طبیعی به یک مرکز فرهنگی نیز تبدیل شده است.نمایش سنتی بین‌المللی که در آن انجام می‌شود شهرتی جهانی دارد و سالانه صدها هزار نفر به تماشایش می‌نشینند.
غیر از تماشای این نمایش، چند گالری هنری برای دیدن هم وجود دارد برای صرف غذا به رستوران‌های درجهیک این مطه بروید، در نهایت اگر فرصت کافی داشتید حتما باید از این باغ زیبا و بزرگ دیدن کنید.

چطور به این مکان برویم: خط اتوبوس ۱۲۳ ارزان‌ترین راه برای رفتن به این منطقه است، اما اگر می‌خواهید راحت‌تر بروید، باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید و یک ماشین کرایه کنید که بصرفه نیست.

 

 

کافه‌های خانوادگی با فضای کارتونی در بانکوک؛ تایلند

 

 

بازار شناور Damnoen Saduak

 

 

بازار شناور Damnoen Saduak

 

 

شرکت‌های داخلی زیادی در بانکوک تورهای شرکت در این بازار شناور را می‌فرشند که این موضوع دو دلیل مهم دارد؛ اول اینکه Damnoen Saduak یکی از بهترین بازارهای شناور محسوب شده و دوم اینکه تنها ۴۰ دقیقه از خود بانکوک فاصله دارد و به راحتی طی یک نیم روز می‌توانید هم از این مکان خرید کنید و هم اینکه در کانال‌های آبی‌اش به گردش بپردازید.
این بازار مملو از قایق‌هایی است که اجناس مختلفی که اغلب خوراکی هستند به فروش می‌رسانند و در دو طرف کانال نیز مغازه‌های متعددی وجود دارند. در این بین نباید از قایق‌هایی که غذاهای خوشمزه درست می‌کنند نیز غافل شوید.
چطور به این مکان برویم: اگر در بانکوک ماشین کرایه نکرده‌اید، استفاده از تورهای مخصوص بهترین راه است. با این حال استفاده از اتوبوس‌هایی در ترمینال جنوبی نیز به این مسیر می‌روند.

 

 

جزیره سی چانگ

 

 

جزیره سی چانگ

 

 

احتمالا اولین بار که به شما پیشنهاد رفتن به این جزیره می‌شود آن را قبول نکنید، زیرا همه می‌دانیم که جزایر زیباتری در تایلند وجود دارند. اما سی‌چانگ از بعد تاریخی ارزش زیادی برای دیده شدن دارد. جایی که پادشاهان رامای چهارم، پنجم و ششم با همسر و فرزندانشان برای تعطیلات می‌رفتند و به همین خاطر چند بنای ارزشمند چوبی برای دیده شدن در این مکان وجود دارند. همچنین موزه و معابدی نیز هستند که می‌توان از آن‌ها بازدید کرد.
چطور به این مکان برویم: دو ساعت مسیر تا Sri Racha خواهید داشت که هم به وسیله اتوبوس و هم ماشین می‌توانید این راه را طی کنید. سپس ۴۰ دقیقه با قایق باید بروید تا خود را به جزیره برسانید.

 

 

راهنمای گردش در محله تانبوری بانکوک؛ تایلند

 

 

شهر باستانی، Samut Prakan

 

 

 Samut Prakan

 

 

این شهر باستانی که فاصله‌ی بسیار کمی از مرکز شهر دارد، به بزرگی و ابهت Ayutthaya نیست، اما دیدنی‌های خورد بسیاری دارد که یک نیم روز یا حتی روز کامل شما را پر می‌کند. بخش زیادی از سازه‌های اینجا به همت یکی از تجار بزرگ تایلندی، بازسازی کامل شده‌اند و با نگهداری عالی از باغ اطراف بناها، مکانی جادویی ساخته شده است. در این مکان فروشگاه و مرکز یوگا نیز وجود داشته و یک موزه‌ی فضای باز نیز در آن تعبیه شده است.
چطور به این مکان برویم: بهترین راه کرایه تاکسی است، چون هم مسیر ساده‌ای ندارد و هم اینکه نزدیک به شهر است.

مطالب مرتبط