نکاتی در مورد سیستم حمل و نقل عمومی در بانکوک؛ تایلند

احتمالا چیزهای ضد و نقیضی در مورد سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک شنیده باشید. از قیمت‌هایی که افزایش پیدا کرده تا شلوغی و پیچیدگی این سیستم، همگی باعث می‌شوند برای اولین بار که بخواهید با تور تایلند به این شهر سفر کنید، کمی سردرگم باشید. به همین خاطر ما ۱۱ نکته و پیشنهاد برایتان آماده کرده‌ایم، که احتمالا در این مورد به شما کمک خواهند کرد.

 

 

برای سفرهای درون‌ شهری برنامه‌ریزی کنید

 

 

برای سفرهای درون‌ شهری برنامه‌ریزی کنید

 

 

اگر زمان‌بندی انعطاف‌پذیری در سفر به بانکوک دارید، سعی کنید از رفت و آمد در ساعت‌های شلوغی پرهیز کنید. شلوغی بیش از حد سیستم حمل و نقل عمومی در این ساعت باعث بروز مشکلاتی از جمله گرما، فشار جمعیت و سردرگمی بیشتر برایتان به وجود بیاید و احساس ناخوشایندی در طول سفر داشته باشید.

 

 

بسته به مسیر خود وسیله مناسب را انتخاب کنید

 

 

برای سفرهای درون‌ شهری، برنامه‌ریزی کنید

 

 

سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک، از وسایل نقلیه عمومی مختلفی تشکیل شده است. ترن‌هوایی BTS، متروی MRT، اتوبوس، تاکسی، موتورسیکلت تاکسی، توک توک، قایق‌های تندرو و قایق‌های کلونگ همگی شیوه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای رفت و آمد در شهر استفاده کنید.
همیشه نقشه‌ی به روزی از بانکوک در گوشی خود داشته باشید تا بتوانید از طریق آن، بهترین گزینه را نسبت به محلی که می‌خواهید به آن برسید انتخاب کنید. فراموش نکنید که راه‌های دریایی در بسیاری از موارد گزینه‌های بسیار خوب و بدون ترافیکی به شمار می‌آیند.

 

 

راهنمایی برای رزرو هتل در بهترین مناطق بانکوک؛ تایلند

 

 

خنک سفر کنید

 

 

خنک سفر کنید

 

 

اگر مسیری طولانی را در پیش دارید، یا در ساعت گرما در راه خواهید بود یا زمان شلوغی به این سمت و آن سمت شهر می‌روید، حتما از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید که دارای کولر هستند. در غیر این صورت داشتن پنکه‌های کوچک باتری خور در چنین مواقعی، وسیله‌ای کارآمد برایتان خواهد بود.

 

 

امنیت را لحاظ کنید

 

 

خنک سفر کنید

 

 

ابتدا اینکه تا جای ممکن سعی کنید از موتورسیکلت برای رفت و آمد در شهر استفاده نکنید. بانکوک خیلی به داشتن خیابان‌های امن شهرت ندارد و موتورها نیز با سرعت زیادی تردد می‌کنند. نکته دیگر اینکه حتما از موتورهایی استفاده کنید که برای مسافر هم کلاه تدارک دیده‌اند، چون در بسیاری موارد کلاه به مسافر داده نمی‌شود.

 

 

همه چیز درباره دنیای اقیانوس، یک آکواریوم شگفت‌انگیز در بانکوک

 

 

مجهز رفت و آمد کنید

 

 

مجهز رفت و آمد کنید

 

 

ترافیک همچون هوای بانکوک گاهی ناگهان به وجود می‌آید. پس هر موقع که می‌خواهید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید، همیشه بطری آب، چند موسیقی خوب در گوشی و یک کتاب در اختیار داشته باشید تا برای کمی وقت گذرانی در ترافیک آماده باشید.

 

 

7-Eleven

 

 

7-Eleven

 

 

این فروشگاه‌های کوچک در ایستگاه‌های مختلف ساخته شده و جدا از اینکه می‌توانید از آن آب یا انواع دیگر نوشیدنی‌ها یا میان‌وعده تهیه کنید، امکان استفاده از کولر آن‌ها نیز برایتان وجود دارد تا در میان راه کمی خودتان را خنک کنید. این باعث می‌شود تا در نهایت جا به جایی بین خطوط مختلف برایتان قابل تحمل شود.

 

 

راهنمای بهترین سفرهای یک روزه از بانکوک؛ تایلند

 

 

چرا عجله دارید؟

 

 

چرا عجله دارید؟

 

 

اگر در ترن هوایی یا اتوبوس دیدید که قطاری که به شما رسیده خیلی شلوغ است، اصلا عجله نکنید و منتظر قطار یا اتوبوس بعدی شوید. عموما قطارها و اتوبوس‌ها با فاصله‌ی زمانی کم از هم وارد ایستگاه می‌شوند و به هیچ وجه نیازی نیست که در رفت و آمد خود را تحت فشار بگذارید. سعی کنید با حفظ آرامش و انتخاب‌های معقول، مسیر رفت و آمد خود را ساده‌تر کنید حتی اگر کمی دیرتر به مقصد رسیدید.

 

 

آب و هوا را در نظر بگیرید

 

 

آب و هوا را در نظر بگیرید

 

 

همیشه قبل از راه‌ افتادن وضعیت آب و هوایی را چک کنید. باران‌های سیل آسیای معروف بانکوک، حتی اگر برای چند دقیقه ببارند، ممکن است راه‌بندان‌های طولانی مدت را پدید آورند. در چنین مواقعی بهترین راه حل برای شما، استفاده از ترن هوایی است.

 

 

بهترین رستوران‌های جدید در بانکوک؛ تایلند

 

 

پول خورد مناسب همراه داشته باشید

 

پول خورد مناسب همراه داشته باشید

 

 

با توجه به قیمت بلیط، همیشه پول خورد مناسب داشته باشید چون در بسیاری از موارد امکان استفاده از کارت اعتباری برای شما میسر نمی‌باشد و عموما امکان دارد در صف‌های طولانی به خاطر نداشتن پول خورد از قافله عقب بمانید.

 

 

صرفه جویی کنید

 

 

پول خورد مناسب همراه داشته باشید

 

 

استفاده از کارت‌های SmartPass نه تنها به طور کلی هزینه‌ی شما در استفاده از وسایل نقلیه عمومی غیر از تاکسی و توک توک را کاهش می‌دهد، بلکه در نهایت زمان شما به خاطر خرید بلیط و در صف ماندن را نیز کاهش می‌دهد.

 

 

کافه‌های خانوادگی با فضای کارتونی در بانکوک؛ تایلند

 

 

حمل و نقل دریایی

 

 

حمل و نقل دریایی

 

 

یک بار دیگر این نکته را باید در نظر گرفت که حمل و نقل دریایی در بسیاری موارد شما را بدون ترافیک و با هزینه‌ای کم‌تر به مقصد می‌رساند. جدا از اینکه سفری جذاب و مفرح نیز برایتان به همراه خواهند داشت.

مطالب مرتبط