راهنمای فرودگاه Suvarnabhumi در بانکوک

 Suvarnabhumi در سال ۲۰۰۶ بعد از تاسیس، جای فرودگاه قبلی بانکوک را به عنوان فرودگاه بین‌المللی اصلی شهر تصاحب کرد. بانکوک در سال ۲۰۱۶ با ۲۱ میلیون بازدیدکننده خارجی، بیشترین تعداد گردشگر در تمام دنیا را از آن خود کرده است که بخش عمده‌ای از آن‌ها با تور تایلند و از طریق این فرودگاه وارد بانکوک شده‌اند.
کل مجموعه‌ی فرودگاه همیشه در حال گسترش است، اما در حال حاضر بخش فعال آن به حدود ۸ هکتار می‌رسد، فرودگاهی که به معماری بسیار زیبایی دارد و از جذاب‌ترین فرودگاه‌های آسیا محسوب می‌شود.

 

 

ورود به فرودگاه Suvarnabhumi

 

 

ورود به فرودگاه Suvarnabhumi

 

 

بخش مهاجرت فرودگاه در همان ابتدا، وقت‌گیرترین بخش ورود شما به فرودگاه خواهد بود. تا جای ممکن از هواپیما یک راست وارد صف شوید و برای چیزی خودتان را معطل نکنید. این صف عموما طولانی می‌شود و وقت شما را می‌گیرد. توجه داشته باشید که دو بخش مهاجرت وجود دارد و اگر دیدید صف‌ها خیلی شلوغ است، راه خود را ادامه دهید چون در بخش دورتر همیشه صف‌های خالی‌تری هستند.

 

 

دو برگه در این بخش به شما داده می‌شود که باید پشت و روی آن را کامل پر کنید. این کاغذ‌ها را بعد از پر کردن تا نکنید، کثیف نکنید و به همان شکلی که به شما داده شده تحویل دهید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید و وقتتان گرفته نشود. چند نکته مهم در رابطه با زمانی که با بخش مهاجرت کار دارید:

  • از گوشی خود استفاده نکنید
  • عینک آفتابی نزنید
  • پاسپورت خود را از قبل از صفحه دوم باز کرده و به همراه ویزا تحویل دهید
  • سوالات خود را با آرامش بپرسید

 

دریافت ساک

 

 

دریافت ساک

 

 

بخش دریافت ساک و چمدان دقیقا بعد از میزهای بخش مهاجرت قرار گرفته است. به راحتی بر اساس شماره‌ی پرواز و کارت پرواز می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید.

 

 

۱۰ دسر خوشمزه که می‌توانید در بازار چاتوچاک بانکوک میل کنید

 

 

تبدیل پول

 

 

تبدیل پول

 

 

بهتر است که پول خود در خارج از فرودگاه تبدیل کنید چون عموما در فرودگاه مبلغ پایین‌تری نسبت به تراز روز برای آن پرداخت می‌شود. با این حال اگر از ATMهای فرودگاه استفاده کنید برای تبدیل ارزهایی مثل یورو یا دلار به ارز محلی، برای هر بار تراکنش، ۶ دلار از حساب شما کم می‌شود.

 

 

خرید سیم کارت

 

 

خرید سیم کارت

 

 

اگر بخواهید برای خود سیم‌کارت تهیه کنید، اینجا بهترین نقطه است. شرکت‌های بزرگی همچون AIS سیم‌کارت‌های پیش‌پرداختی می‌فروشند که بر روی آن‌ها طرح‌های یک هفته‌ای اینترنت رایگان وجود دارد و به راحتی می‌توانید در زمان حضور در تایلند از این سیم‌کارت‌ها استفاده کنید. البته همیشه جلوی این کیوسک‌ها صف‌های طولانی شکل می‌گیرد که باید آن‌ها را تحمل کنید.

 

 

نکاتی در مورد سیستم حمل و نقل عمومی در بانکوک؛ تایلند

 

 

انتخاب‌هایی برای غذا

 

 

انتخاب‌هایی برای غذا

 

 

مگر اینکه واقعا بعد از یک پرواز طولانی گرسنه باشید، در غیر این صورت بهتر است از خیر رستوران‌های این فرودگاه که قیمتشان بسیار بالاتر از غذاهای متوسطی است که به شما ارائه می‌کند بگذرید. در غیر این صورت فود کورت‌ فرودگاه در طبقه اول و نزدیک به گیت ۸ قرار دارد.

 

 

خرید در فرودگاه Suvarnabhumi

 

 

خرید در فرودگاه Suvarnabhumi

 

 

بر خلاف فرودگاه‌های کوالالامپور یا سنگاپور، Suvarnabhumi بیشتر بر روی اینکه یک فرودگاه خوب باشد تمرکز دارد تا اینکه تبدیل به یک مرکز خرید بزرگ باشد. جدا از انتخاب‌هایی که در مورد فروشگاه‌های فروش اجناس ارزان در فرودگاه در اختیار دارید، چیز بیشتری در این مکان پیدا نخواهید کرد. این فروشگاه‌ها نیز تنها برای مواقعی مناسب هستند که بخواهید در لحظه آخر سوغاتی برای برگشتن بخرید. البته چند فروشگاه لاکچری و برند معروف در طبقه چهار وجود دارند که آن‌ها نیز انتخاب‌های متفاوتی برای خرید هستند.

 

 

بهترین هتل‌های مقرون به صرفه در منطقه سوخومویت بانکوک

 

 

اینترنت رایگان در فرودگاه

 

 

اینترنت رایگان در فرودگاه

 

 

برای استفاده از اینترنت رایگانباید در خواست دهید، بعد از ثبت درخواست یک ایمیل حاوی رمز موقت دو ساعته به شما تعلق می‌گیرد تا بتوانید تا دو ساعت به صورت رایگان از اینترنت استفاده کنید.

 

 

هتل‌های فرودگاه

 

 

هتل‌های فرودگاه

 

 

این فرودگاهی که ترافیک ۶۰ میلیون نفری در سال دارد، پیدا کردن یک جای آرام برای استراحت تا اینکه پروازتان سر برسد واقعا سخت است. هتل Boxtel در طبقه زیرین فرودگاه محل‌هایی برای استراحت در نظر گرفته است که آرام هستند و ۱۰ دلار به ازای هر ساعت برایتان هزینه در بر خواهد داشت. اما اگر به یک هتل واقعی احتیاج دارید و نمی‌خواهید خیلی از هتل فرودگاه دور شوید، می‌توانید از Novotel کمی دورتر از فرودگاه استفاده کنید.

 

 

اگر تنها یک روز در بانکوک باشید، بهتر است از کجاها دیدن کنید؟

 

 

رفتن از فرودگاه هتل

 

 

رفتن از فرودگاه هتل

 

 

تاکسی: استفاده تاکسی گران‌ترین راه رفتن از فرودگاه است. اگر از برنامه‌های تهیه تاکسی اینترنتی استفاده کنید شرایط بهتری خواهید داشت، در غیر این صورت حتما مبلغ بیشتری نسبت به آن چیزی که تاکسیمتر اعلام می‌کند از شما اخذ خواهد شد.

قطار: ایستگاه قطار در فرودگاه وجود دارد و امتیازات زیادی برایتان دارد. اول اینکه ارزان‌تر است، از ترافیک شما را رها می‌کند و در بیشتر نقاط معروف شهر که هتل‌ها در آن‌ها قرار دارند، ایستگاه دارد.

مطالب مرتبط