اصولی که در سفر به دبی بهتر است رعایت شود

به هر کشوری که از جهان سفر کنید، با مردمی متفاوت و فرهنگی جدید آشنا خواهید شد. اما همین فرهنگ متفاوت نیازمند دانستن بعضی نکات است تا به صورت کلی مشکلی برایتان پیش نیاید. البته دبی به واسطه اینکه شهری به شدت گردش‌گرپذیر است، مردمش خوب بلدند که چطور با تفاوت‌های فرهنگی مردم جهان سر کنند، اما در نهایت بد نیست نکاتی در باب کارهایی که نباید در تور دبی انجام دهید، بدانید.

 

 

خیلی از دست چپ خود استفاده نکنید

 

 

 

left-hand

 

 

کشورهای عرب مسلمان نشین، دست چپ خیلی پاک نمی‌دانند، به همین دلیل است که در سفر به چنین نقاطی همچون دبی بهتر است در دادن و گرفتن چیزی یا دست دادن یا هر چیز دیگری، از دست راست خود استفاده نمایید.

 

 

رعایت ماه رمضان

 

 

ramadan

 

 

برای بسیاری از کسانی که در ایام ماه مبارک از کشورهای اروپایی یا آمریکایی به دبی سفر می‌کنند، نمی‌دانند که باید مسائل مهمی همچون نخوردن و نیاشامیدن در ملع‌عام را رعایت کنند. البته با اینکه ایرانیان به این مسئله آشنا هستند، اما باز هم جو کاملا متفاوت دبی ممکن است باعث شود که فراموش کنید در یک کشور اسلامی هستید، با این حال بهتر است نکات اینچنینی را رعایت کرده و در عوض از ضیافت‌های افطار بسیار خوب این شهر لذت ببرید.

 

 

غذای بهترین سرآشپز‌های دنیا در کدام رستوران‌های دبی سرو می‌شود؟

 

 

بدون اجازه عکس نگیرید

 

 

بدون اجازه عکس نگیرید

 

 

اگر چه ممکن است شما بخواهید از همه چیز و همه کس در دبی عکس بگیرید، اما گرفتن عکس بدون اجازه از افراد یا خانه‌های شخصی اصلا کار پسندیده‌ای به حساب نمی‌آید. اگر خواستید از محلی عکس بگیرید، بهتر است از محلی‌ها، مخصوصا اگر خانم باشند، اجازه بپرسید.

 

 

مراعات اماکن عمومی

 

 

dubai-couple

 

 

در کشورهای اروپایی، ابراز علاقه در اماکن عمومی ایرادی ندارد، اما این مورد در دبی به هیچ وجه مورد قبول نیست و ممکن است در سواحل ببینید که پلیس دبی تذکراتی به زوج‌های جوان خارجی بدهند.

 

 

برای تماشای این ۱۰ دیدنی دبی حتما برنامه‌ریزی کنید

 

 

هر جایی سیگار روشن نکنید

 

 

smoking

 

 

قوانین مربوط به کشیدن سیگار در دبی بسیار سخت‌گیرانه است. شما در محیط‌های عمومی سربسته، مراکز خرید، مراکز اداری و فروشگاه‌ها و حتی بعضی از محیط‌های فضای باز حق کشیدن سیگار ندارید. به طور کلی اگر در جایی عمومی هستید، به جای اینکه دنبال تابلوی سیگار کشیدن ممنوع باشید، باید بگردید تا تابلویی ببینید که رویش به وضوح اشاره شده که در آن مکان مورد نظر کشیدن سیگار ایرادی ندارد.

 

 

از مراکز باستانی دبی دیدن کنید

 

 

historical

 

 

بسیاری این اشتباه بزرگ را می‌کنند که دبی تنها شهری مدرن با آسمان‌خراش‌های بزرگ است و چیز دیگری برای دیدن ندارد. اما این شهر جدا از مراکز طبیعی بسیار زیبا، چندین نقطه باستانی خوب هم دارد که اکثرا حالا به موزه بدل شده‌اند. محل‌هایی که شما را با تایخ و فرهنگ این سرزمین بیشتر آشنا می‌کند.

 

 

داروهایتان را در خانه بگذارید

 

 

medicine

 

 

قوانین مربوط به قرص و دارو نیز در دبی بسیار سخت‌گیرانه است و آوردن بخش زیادی از داروها به خاک دبی ممنوع است. مخصوصا داروهایی حاوی مسکن یا داروهای روان‌دروانی. در واقع بهتر است اگر به دارویی احتیاج دارید، نسخه‌ای انگلیسی و رسمی از آن تهیه کنید و با خود به دبی آورده از داروخانه‌های آنجا دارویتان را تهیه کنید. این موضوع به قدری جدی است که اگر در فرودگاه دارویی حاوی مسکن همراه داشته باشید، حتی ممکن است به زندان بیفتید.

 

 

پوشش در دبی

 

 

پوشش در دبی

 

 

این مورد کمی نیاز به توضیح دارد. به طور کلی در دبی پوشیدن لباس‌های بیش‌ از اندازه نامتعارف در محیط شهری و غیر از سواحل جرم محسوب می‌شود. با این حال پوشیدن لباس‌های کوتاه یا باز جرم نیست، اما خوشایند نیز نیست و شما در اطراف شهر با تابلوهایی مواجهید که این مهم را یادآوری می‌کنند. بهتر است برای احترام به میزبانان خود، لباسی بپوشید که آن‌ها از مهماننشان انتظار دارند و لباس‌های باز و کوتاه را برای ساحل استفاده کنید.

 

 

اطلاعاتی که باید در سفر به دبی در طول ماه رمضان بدانید

 

 

بدون دیدن صحرا از دبی نروید

 

 

بدون دیدن صحرا از دبی نروید

 

 

اگر شما خود را برای گشت زدن در مراکز خرید بزرگ و مدرن آماده می‌کنید و می‌خواهید از آسمان‌خراش‌ها یا سواحل دبی دیدن کنید، اما صحرای اطراف این شهر شاید دیدنی‌ترین نقطه آن باشید. سافاری‌های صحرا یکی از بهترین راه‌ها برای گردش در این مکان هستند و جدا از دیدن و لذت بردن از صحرا، برنامه‌های تفریحی بسیار خوبی نیز برایتان ترتیب می‌دهند. پس اشتباه بسیاری از کسانیکه به دبی سفر می‌کنند را نکرده و بدون دیدن صحرا از این شهر خارج نشوید.

 

 

از به کار بردن الفاظ زشت دوری کنید

 

 

language

 

 

مردم دبی در رعایت ادب بسیار سخت‌گیرند. نه تنها زبان عربی، بسیاری از مردم این شهر به زبان انگلیسی و حتی فارسی هم مسلط هستند، پس به هیچ وجه در زمان سفر به دبی، از الفاظ ناشایت استفاده نکنید.

مطالب مرتبط