راهنمای گردش و تفریح در سفر با کودکان؛ دبی

تور دبی از جهات بسیاری یک مقصد گردشگری مناسب برای سفر با خانواده محسوب می‌شود. کشوری مسلمان، با سواحل زیبا، مراکز خرید بسیار عالی و امکانات کم‌نظیر برای تفریحات خانوادگی. با این حال انتخاب اینکه چه فعالیتی را برای انجام به همراه کودکانتان انتخاب کنید، کمی پیچیده به نظر می‌آید، مخصوصا اگر اولین بار باشد که به این شهر سفر می‌کنید. در مقاله‌ای که امروز برایتان آماده کرده‌ایم، سعی کردیم به صورت کاملا مختصر فعالیت جذابی را که می‌توانید به همراه کوچک‌تر‌ها انجام دهید را برایتان معرفی کنیم.

 

 

پارک لگولند دبی

 

 

پارک لگولند دبی

 

 

لگوها بخشی از کودکی هر بچه‌ای به حساب می‌آیند و با قطعات کوچکش رویاپردازی می‌کنند. پارک لگولند دقیقا جایی است که رویاهای کودکان به واقعیت نزدیک می‌شوند. مجسمه‌های بزرگی که از لگو ساخته شده‌اند، انواع سواری‌ها و بازی‌های مختلفی که در آن وجود دارند، بهترین فرصت برای یک تفریح فوق‌العاده برای بچه‌ها خواهد بود.

آدرس: Sheikh Zayed Road, across from Jebel Ali

 

 

پارک بازی IMG Worlds of Adventure

 

 

IMG Worlds of Adventure

 

 

بدون شک بهترین پارک بازی دبی IMG است. جایی به وسعت ۲۶ زمین فوتبال که در آن برای هر سن و سالی چندین بازی عالی وجود دارد. همه‌ی اعضای خانواده ساعاتی بسیار عالی را در این پارک خواهند گذراند و فعالیت‌های جمعی زیادی هم وجود دارد که همه می‌توانند در آن شرکت کنند و در کنار هم از آن لذت ببرند.

آدرس: Mohammed Bin Zayed Road, Dubailand

 

 

نکاتی که تنها ساکنان دبی آن‌ها را حس می‌کنند

 

 

ساحل کایت

 

 

ساحل کایت

 

 

معروف‌ترین ساحل دبی، یکی از نقاطی است که در آن امکانات بسیاری برای انواع تفریحات در نظر گرفته شده است. اگر در ایام گرم سال به دبی سفر نمی‌کنید، این ساحل یکی از بهترین نقاط برای تفریح در فضای آزاد به همراه کودکان خواهد بود.

آدرس: Umm Suqeim

 

 

OliOli

 

 

OliOli

 

 

این مرکز تفریحی خاص در دبی یک مکان متفاوت برای کودکان ۲ تا ۱۱ سال است که جدا از اینکه برایشان مفرح خواهد بود و ساعات شادی را برایشان رقم می‌زند، برایشان آموزنده نیز هست و نمایشی کاملا منحصر به فرد در پیش چشمانشان خواهد بود. ۸ سالن مختلف با تم‌های متفاوت در OliOli فراهم شده که تا آن‌ها را مشاهده نکنید متوجه غیرعادی و در عین حال نوآورانه بودنشان نخواهید شد.

آدرس: 4th Street, Al Quoz

 

 

پارک آبی Aquaventure

 

 

پارک آبی Aquaventure

 

 

در مقصدی همچون دبی که تمام طول سال گرمای آن برای شنا در سواحل به اندازه است، تفریح در پارک آبی یکی از گزینه‌های بسیار خوب محسوب می‌شود و Aquaventure  در جزیره نخل نه تنها بهترین پارک آبی دبی بلکه از بهترین‌ها در کل جهان به حساب می‌آید. فضایی بزرگ با بازی‌ها و سرسره‌هایی که تمامی ندارند به راحتی یک روز کامل شما را در خود نگه خواهند داشت.

آدرس: Atlantis, The Palm, Crescent Road, Palm Jumeirah

 

 

KidZania

 

 

KidZania

 

 

کیدزانیا نام پارکی خاص است که شعباتی در سراسر دنیا دارد. این پارک همچون یک شهر مینیاتوری است که پول خاص به خود را داشته و بچه‌هایی که به آن وارد می‌شوند خود را در قامت شغل‌های مختلف دیده و همراه با دیگر بچه‌ها آن شغل را بازی می‌کنند، با پول‌هایشان خرید می‌کنند و در پارک به گردش و تفریح مشغول می‌شوند.

آدرس: مرکز خرید دبی

 

 

بهترین کارهای رایگانی که می‌توانید در دبی انجام دهید

 

 

Dolphin Bay

 

 

Dolphin Bay

 

 

کدام بچه است که از بازی با دلفین‌ها یا تماشایشان لذت نبرد؟ Dolphin Bay دلفیناریومی بسیار با کیفیت است که با توجه به بودجه‌ای که برایش در نظر بگیرید امکانات متفاوتی از تماشای نمایش دسته‌جمعی تا شنا با این موجودات آبی زیبا را برایتان مهیا می‌کند.

آدرس: Atlantis, The Palm, Crescent Road, Palm Jumeirah

 

 

پیس یخ دبی

 

 

پیس یخ دبی

 

 

در مرکز خرید دبی، یک مجموعه بزرگ برفی وجود دارد که امکان بودن در کوهستان‌هایی شبیه به سوییس را در وسط صحرای دبی برایتان فراهم می‌کند. جدا از پیست اسکی و امکانات زیادی که این مرکز داشته و توضیح همه‌ی آن از حوصله مقاله خارج است، برای بازی کودکان بهترین مکان ممکن پیست یخی این مکان خواهد بود که بچه‌ها با کمی آموزش می‌توانند روی آن اسکیت سواری کنند.

آدرس: مرکز خرید دبی

 

 

Bounce

 

 

Bounce

 

 

بانس یک پارک ترامپولین بسیار بزرگ در دبی است که کلا همه چیز و همه کس در آن در حال پرش هستند! از کودکان تا بزرگسالان، نقاط مختلفی در Bounce وجود دارد تا همه بتوانند تفریح خاص خود را پیدا کرده و در آن به بپر بپر مشغول شوند. از ترامپولین‌های معمولی تا چندگانه و حتی پرتاب بسکتبال، همه چیز در Bounce برای تفریح و لذت بردن آماده است.

آدرس: 32, 4B Street Al Quoz

 

 

آشنایی با پارک دبی سافاری؛ ماجراجویی حیات وحش در دل صحرا

 

 

دبی سافاری

 

 

دبی سافاری

 

 

بسیاری این سافاری را با سافاری صحرا اشتباه می‌گیرند، اما این پارک بزرگ ۱۰۰ هکتاری شبیه به یک باغ وحش غول آسا است که در آن حیوانات پشت میله‌ها نیستند و به صورت آزادانه در فضایی محدود حرکت کرده و شما با ماشین به دیدنشان می‌روید. تنوع بسیار خوبی از انواع حیوانات و پرندگان در این پارک وجود دارد که همه از جمله کودکان از دیدنشان لذت خواهند برد.

آدرس: Al Warqa 5, off the Dubai-Hatta Road

مطالب مرتبط