مواردی که بهتر است قبل از سفر به دبی بدانید

دبی هر چقدر هم که شهری زیبا و مدرن باشد، بخشی از یک کشور اسلامی به حساب می‌آید و بسیاری از گردشگران اروپایی‌اش، با بعضی مسائل آن آشنا نیستند. با این وجود برخی نزدیکی‌های فرهنگی ما با مردم این شهر باعث می‌شود از بسیاری لحاظ راحت‌تر به آن سفر کنیم و از دیدنی‌هایش لذت ببریم. با این حال هنوز نکاتی هست که بهتر است قبل از اینکه با تور دبی سفر کنید در موردشان بدانید.

 

 

مقصدی برای همه

 

 

مقصدی برای همه

 

 

بسیاری از سایت‌های خارجی دبی را با پسوند "یکی از گران‌ترین شهرهای جهان" نام می‌برند، اما واقعیت این است که سفر به دبی هم می‌تواند خیلی پرخرج و لوکس باشد، هم اینکه با حداقل هزینه به انجام برسد. جدا از اینکه فعالیت‌های رایگان زیادی در شهر وجود دارد، مراکز سرگرمی و دیدنی زیادی هم هستند که مبالغ زیادی برای لذت بردن از آن‌ها نباید خرج کنید. تاکسی در دبی از استانداردهای کشورهای اروپایی ارزان‌تر است و متروی آن نیز هزینه‌ی بسیار پایینی دارد.

 

 

زندگی خارج از محوطه آسمان‌خراش‌ها نیز ادامه دارد

 

 

زندگی خارج از محوطه آسمان‌خراش‌ها نیز ادامه دارد

 

 

دبی پیشینه‌ای قوی به عنوان یک شهر مرکز ماهیگیری دارد، برای دیدن آن نیست کافی‌ست چشم از آسمان‌خراش‌ها بردارید و به جاهایی همچون  Dubai Creek بروید که زمانی قلب شهر بودند. این منطقه جدا از دیدنی‌های کاملا شرقی دبی، چیزهای زیادی برای خرید نیز در خود دارد، از اجناسی که از ایران آورده شده تا عمان، عربستان و بسیاری کشورهای آفریقایی و آسیایی دیگر.

 

 

بهترین کارهای رایگانی که می‌توانید در دبی انجام دهید

 

 

غذاهایی از سراسر دنیا

 

 

غذاهایی از سراسر دنیا

 

 

از منظر غذا دنیا شاهکار است. از غذاهای خیابانی هندی و خاورمیانه‌ای تا بهترین رستوران‌های فرانسوی در این شهر یافت می‌شود. وضعیت کافه‌ها و رستوران‌های دبی به ترتیبی است که انگار بهترین هر کشور را در این شهر جمع کرده‌اند. حتی در برخی موارد پا از این فراتر گذاشته شده و جدا از کیفیت غذا، سعی کرده‌اند تا تجربه‌ای جذاب از غذا خوردن را نیز برایتان مهیا کنند، مثل رستوران واقع در آکواریوم دبی که شما در هنگام غذا خوردن در یکی از با کیفیت‌ترین رستوران این شهر، چشم به آکواریومی غول پیکر دوخته‌اید.

 

 

هر مکانی لباس مخصوص به خود را دارد

 

 

هر مکانی لباس مخصوص به خود را دارد

 

 

اگر چه لباس شنا در در سواحل دبی آزاد است، با این حال در محیط شهری باید بیشتر رعایت کرد. پوشیدن شلوارهای کوتاه خیلی باب طبع مردم شهر نیست اما در نهایت از نظر قانونی مشکلی ندارد، با این حال لباس‌های غیر متعارف برای خانم‌ها صد در صد مشکل‌ساز خواهد شد. در مورد رعایت پوشش مناسب در اماکن مذهبی هم که نیازی نیست چیزی گفته شود چون مردم ما به خوبی بر این مبحث واقفند.

 

 

بهترین رستوران‌های رمانتیک در دبی که غذاهای خوش طعم سرو می‌کنند

 

 

گرما!

 

 

گرما!

 

 

در فصول گرم سال، هوا در دبی واقعا گرم است! اما نباید خیلی نگران این مسئله باشید، این گرما وقتی به تفریح در فضای باز مشغول هستید شما را اذیت خواهد کرد، در غیر این صورت در هر محیط بسته‌ یا ماشینی که وارد شوید، هوای سرد و مطبوع کولر را حس خواهید کرد.

 

 

جزیره نخل آنقدر هم که فکر می‌کنید مناسب اقامت نیست

 

 

 جزیره نخل آنقدر هم که فکر می‌کنید مناسب اقامت نیست

 

 

جزیره مصنوعی نخل زیبا و منحصر به فرد است، با این حال فرم آن خیلی آنطور که باید به درد یک شهر گردشگرپذیر نیست و باعث شده زمان شلوغی ترافیک زیادی در آن به وجود بیاید. به همین خاطر اگر در یکی از هتل‌های این جزیره مخصوصا در حلقه‌های بیرونی‌اش سکونت کنید، حداقل مسیر رفت و آمد شما تا مراکز تفریحی و خرید شهر نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه خواهد بود.

 

 

مراکز خرید مراکز تفریحی نیز به حساب می‌آیند

 

 

مراکز خرید مراکز تفریحی نیز به حساب می‌آیند

 

 

اکثر مراکز خرید بزرگ دبی، مجموعه‌ای تفریحی نیست هستند. جدای از اینکه چندین و چند رستوران و کافه‌ی بسیار خوب در محوطه‌ی این مراکز خرید واقع می‌شوند، بلکه چندین مرکز تفریحی، سالن‌های سینما و امکاناتی که اصلا فکرش را نمی‌کنید نیز در آن‌ها گنجانده می‌شود. از بزرگ‌ترین آکوریوم جهان بگیرید تا پیست اسکی و بزرگ‌ترین پارک واقعیت مجازی دنیا!

 

 

آخر هفته‌ها جمعه و شنبه خواهد بود

 

 

آخر هفته‌ها جمعه و شنبه خواهد بود

 

 

با توجه به اینکه دبی یک شهر مسلمان‌نشین است، جمعه‌ها در این شهر به واسطه برگزاری نماز جمعه تعطیل است و به خاطر اینکه نزدیکی بیشتری بین تعطیلات آخر هفته این شهر با بقیه دنیا برقرار شود، روزهای آخر هفته جمعه و شنبه در نظر گرفته شده است. البته با توجه به حجم گردشگرانی که به این شهر می‌آیند، اکثر مراکز شهر تنها تا پایان نماز جمعه یا حتی در برخی موارد زودتر بسته هستند و روز شنبه نیز تقریبا تنها ادارات و مدارس هستند که تعطیل خواهند بود.

 

 

در تقابل با اورلاندو

 

 

در تقابل با اورلاندو

 

 

تعداد زیادی تم‌پارک‌های بسیار خوبی که در دبی وجود دارد، باعث می‌شود همه به این نتیجه برسند که به زودی جایگاه اورلاندو که به داشتن مراکز تفریحی پر تعداد معروف بود، به دست دبی بیفتد. در این شهر ساحلی چندین تم‌پارک عالی به همراه مراکز بازی سرپوشیده و چند پارک آبی فوق‌العاده احداث شده است.

مطالب مرتبط