دانستنی‌هایی در مورد تازه‌ترین ابرسازه؛ راهنمای بازدید از قاب دبی

در دبی، هر چند سال یک بار ساختمانی با ویژگی‌های منحصر به فرد افتتاح می‌شود تا روند رو به رشد این شهر برای همه بازگو شود. این سازه‌ها یک روز برج‌العرب بود، روزی برج خلیفه و حدود یک سال هست که قاب عکس دبی نیز افتتاح شده است. این قاب در واقع دو برج است که در میانش یک پل قرار گرفته و بخش مهمی از دیدنی‌های آن نیز در همین سازه‌ی ارتباطی جا گرفته ، این قاب یکی از دیدنی‌های جالب تور دبی است.

 

 

بنای قاب دبی

 

 

بنای قاب دبی

 

 

طراحی این بنا و سپس ساختش از سال ۲۰۱۳ آغاز شد تا اینکه بعد از ۵ سال در ژانویه ۲۰۱۸ درهای آن را به روی عموم گشودند. برج‌های دو طرف بنا ۱۵۰ متر بلندی دارند و پل ارتباطی میان آن‌ها نیز ۹۳ متر طول دارد. در تمام بخش‌های این قاب طلایی سعی شده تا جای ممکن از شیشه استفاده شود تا بازدیدکنندگان بتوانند در همه‌ی لحظات از منظره‌ی دبی لذت ببرند.

 

 

بنای قاب دبی

 

 

اما فلسفله‌ی ساخت این بنا به صورت قاب چیست؟ قضیه به این شکل است که محل ساخت قاب دبی را به گونه‌ای در نظر گرفته‌اند که تقریبا در مرز بین دو محله‌ی قدیم و جدید شهر واقع شده است. به این ترتیب از سمت قدیمی شهر، در قاب برج‌های سر به فلک کشیده شهر جدید را می‌بنید و برعکس در سمت مخالف خانه‌های قدیمی محله‌ی قدیمی را مشاهده خواهید کرد.

 

 

بهترین رستوران‌های دبی برای آشنایی با غذاهای ملل

 

 

جاذبه‌های قاب دبی

 

 

view-of-top

 

 

سازندگان این سازه‌ی بزرگ اعتماد به نفس لازم در مورد این بنا را داشته و پیش‌بینی آن‌ها برای سال‌های آتی، ۲ میلیون بازدید از قاب دبی در هر سال است. البته این ایده دور از انتظار نیست وقتی از همان ابتدا و قبل از ورود، زیبایی‌های این بنا و شیوه‌ی ساختش شما را کامل حیرت‌زده می‌کند. آخر هفته‌ها و زمان‌های شلوغی سفر به دبی، صف‌های طولانی برای ورود به این مکان طلایی رنگ شکل می‌گیرد، به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم بلیط‌های خود را قبل از رفتن، تهیه کنید.

 

 

shop

 

 

توجه داشته باشید که این بنا تنها قادر به میزبانی از ۲۰۰ نفر است و بعد از ورود به آن نیز باید کمی در لابی یا همان طبقه‌ی هم کف منتظر بمانید. البته این طبقه شامل یک موزه‌ی بسیار زیبا از چیزهایی است که در گذشته‌ی این شهر جریان داشته و سعی شده در قالبی زیبا و مفرح بازسازی شود.

سخنانی از بزرگان عرب نیز به زبان‌های مختلف در این مکان نسب شده و همچنین یک فواره‌ی زیبا در کنار موسیقی عربی شما را همراهی خواهند کرد. در واقع در همان بدو ورود به قاب دبی، شما گذشته‌ای از دبی را در قالبی کاملا مدرن تماشا خواهید کرد تا در نهایت به وسیله‌ی آسانسور‌های سریع، به پل بالایی بنا برسید.

 

 

dubai-frame-insid

 

 

وقتی به بالای قاب دبی رسیدید سه نما پیش روی شماست؛ یکی نمای زیبا از محله‌ی قدیمی دبی که جلوه‌هایی خاص از این شهر را به شما نشان می‌دهد. در سمت دیگر نمایی از دبی مدرن با برج‌های سر به فلک کشیده را مشاهده خواهید کرد. خیابان شیخ زائد یا محله داون‌تاون از این محل کاملا پیداست و در افق نیز برج‌های معروف شهر کاملا مشخص هستند. در بخشی از قسمت بالایی نیز می‌توانید زیر پای خود از بخش شیشه‌ای پایین را مشاهده کنید، انگار که دارید روی هوا راه می‌روید!

 

 

dubai-frame-at-night

 

 

در واقع دیدن مناظر و راه رفتن روی صفحه‌ی شیشه‌ای پل بالایی، مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید در قاب دبی انجام دهید اما در نهایت تجهیزات دیجیتالی نیز هستند که می‌توانند برای دقایقی شما را سرگرم کنند. مثلا اتاقی در نظر گرفته شده که شما در آن می‌توانید ایده‌هایی که دست‌اندرکاران دبی برای ۵۰ سال آینده شهر دارند را ببینید، یا هرمی که با تایپ اسمتان در شمایلی خاص در آن به نمایش در می‌آید. در نهایت قاب دبی زمان زیادی از شما نخواهد گرفت و می‌توانید دوباره به تفریح در دیگر مراکز شهر برسید.

 

 

تفریحات جذاب در مراکز خرید دبی

 

 

کافه و فروشگاه

 

 

cafe

 

 

یک کافه‌ی کوچک در سالن اصلی نیز وجود دارد که قهوه، چای و برخی نوشیدنی‌های دیگر را به همراه شیرینی عرضه می‌کند. این کافه بسیار کوچک بوده و با توجه به زمانی که در این مکان هستید، خیلی اهمیت زیادی نیز برایتان نخواهد داشت. فروشگاه قاب دبی نیز چیز زیادی برای عرضه نداشته و تنها تندیس‌هایی به شکل قاب و قدری سوغات به شکل‌های این محل است که می‌توانید از فروشگاه بخرید.

 

 

مکان و هزینه‌ی بلیط‌ها

 

 

مکان و هزینه‌ی بلیط‌ها

 

 

بلیط برای افراد بالغ ۵۰ درهم، نوجوانان ۲۰ درهم است و اما کودکان، افراد بالای ۶۰ سال و همچنین کسانی که دارای معلولیت جسمی هستند، به رایگان می‌توانند از این مکان بازدید کنند.

اگر می‌خواهید از طریق مترو به این مکان بروید بهتر است از خط قرمز استفاده کرده، در ایستگاه Al jafiliya پیاده شوید و مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید.

آدرس: Sheikh Rashid Road | Zabeel Park, Gate

مطالب مرتبط