راهنمای تفریح‌های هیجان انگیز در TEPFactor؛ دبی

TEPFactor یکی از مراکز متفاوت تفریحی در تور دبی است که می‌تواند مکانی برای محک قابلیت‌های مختلف شما باشد. در این پارک بازی شما با انواع چالش‌های بدنی و ذهنی مواجه خواهید شد و باید به صورت گروهی آن‌ها را از پیش رو بردارید.
در واقع این پارک به صورتی است که فقط می‌توانید به شکل گروهی در آن شرکت کنید و برای افراد تنها ساخته نشده و حتی دو نفره هم در بازی‌هایش به مشکل بر می‌خورید.
اگر می‌خواهید بیشتر با این مجموعه‌ی بسیار هیجان‌انگیز آشنا شوید، این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

هزارتوی شگفت‌انگیز

 

 

 

 

The Crystal Maze مسابقه‌ای تلوزیونی در سال‌های گذشته بوده که بسیار هم محبوب بود. برنامه‌های تلوزیونی و پارک‌های زیادی سعی کردند تا نسخه‌ای از آن را پیاده کنند و TEPFactor نمونه‌ای از این تلاش‌هاست که نه تنها موفق شده تا فضایی ایده‌آل را پیدید بیاورد، بلکه بدون استفاده از حس نوستالوژی، به مکانی بسیار محبوب بدل گشته است. جایی که آن را می‌توان تلفیقی از بازی‌های فرار از اتاق به همراه مسابقات ورزشی در نظر گرفت. در این هزارتوی جذاب شما هم باید از بدنتان کار بکشید، هم از ذهنتان.

 

 

پیشینه‌ی TEPFactor

 

 

پیشینه‌ی TEPFactor

 

 

این پارک، سومین شعبه از TEPFactor در دنیاست که با استفاده از برداشت‌های آزادانه از مجموعه تلوزیونی که گفتیم ساخته شده است. با این حال این پارک‌ها تفاوت‌هایی با هم دارند و در این مکان نیز شما با ۲۱ مسابقه کاملا متنوع و جذاب مواجه‌اید که بعید است نمونه‌ای از آن‌ها را در محل‌هایی دیگر پیدا کنید.

 

 

خاص‌ترین برج‌های دبی را بشناسید

 

 

با بدنی آماده وارد شوید

 

 

با بدنی آماده وارد شوید

 

 

فراموش نکنید که TEPFactor شامل بازی‌های ورزشی نیز می‌شود و مسلما عرق شما را در می‌آورد. پس با لباس‌های مناسب وارد شوید و خود را برای چالش‌هایی بعضا سنگین آماده کنید. بازی‌های این پارک شامل ۴ دسته بندی می‌شود؛ آمادگی بدنی، صبر، منطق و مهارت. آویزان شدن از طناب، تاب خوردن، رد شدن از موانع مختلف و بالا رفتن از مسیرهای متفاوت از جمله کارهایی هستند که شما در بخش آمادگی بدنی باید انجام دهید و در آن‌ها از هم تیمی‌های خود کمک بگیرید. نگران نباشید، در این مکان هم آب سرو می‌شود و هم نوشابه‌های انرژی‌زا!

 

 

 ذهن شما هم فعالیت خواهد کرد ذهن شما هم فعالیت خواهد کرد

 

 

TEPFactor تنها برای بدن شما درست نشده و قرار است در اوج فعالیت بدنی، ذهن شما را نیز به کار بگیرد. معماهای بسیار جذابی در این مجموعه وجود دارد که بعضا باید به صورت گروهی حل شود و شکل و مسیری که باید در آن‌ها به جواب برسید واقعا عالی و چالش برانگیز هستند.
برای مثال در بعضی از مراحل یکی از اعضای گروه باید مختصات را برانداز و شما را راهنمایی کند و دیگر اعضای گروه به چیدن معما یا پازل مشغول شوند.

 

 

معرفی ۶ فروشگاه کتاب به زبان‌های مختلف در دبی

 

 

باید همه‌ی مراحل را حل کنید

 

 

باید همه‌ی مراحل را حل کنید

 

 

برای اینکه بتوانید به مرحله ۲۱ برسید، باید حتما تمامی ۲۰ مرحله اول را حل کنید. تنها با حل کردن تمام مراحل در ۴ دسته است که در نهایت کلید باز کردن در اتاق پنجم و معمای پایانی را پیدا خواهید کرد. بعد از حل معماهای هر اتاق، شما یک کد می‌گیرید و با داشتن هر چهار کد در هر مرحله، به اتاق پنجم می‌روید تا با استفاده از آن‌ها، معمای پایانی و راز و رمز این مجموعه را حل کنید. جالب اینکه مرحله آخر در قفسی درست در لابی مجموعه برگزار می‌شود و همه‌ی کسانی که برای بازی یا گرفتن وقت آمده‌اند، می‌توانند شما و تیمتان را در موقع حل معمای پایانی و رسیدن به جایزه تماشا کنند.

 

 

از خطوط قرمز رد نشوید

 

 

از خطوط قرمز رد نشوید

 

 

آخرین چیزی که قبل از ورود به بازی شما گفته می‌شود این است: در نقاط آبی باقی بمانید. اگر چه در تمام بازی‌ها این نکته صدق نمی‌کند، اما به محض اینکه وارد بازی‌ها می‌شوید، متوجه خواهید شد که منظور آن‌ها چیست. در بعضی بازی‌ها شما وقتی وارد مناطق قرمز رنگ می‌شوید، صدایی آزار دهنده به شما می‌گوید که شکست خورده‌اید و باید آن مرحله را از نو انجام دهید.

 

 

خلاقانه فکر کنید

 

 

خلاقانه فکر کنید

 

 

اگر فکر می‌کنید که با معماهایی که جواب ساده‌ای دارند طرف هستید، کاملا در اشتباهید. عموما جواب سوال‌ها را باید از مسیری خلاقانه پیدا کنید تا بتوانید از اتاق‌ها به سلامت بیرون بیایید.

امکان آسیب دیدگی وجود دارد؟

این بازی‌ها برای افراد جوان است و کوچک‌ترها در آن جایی ندارند. همچون دیگر بازی‌های ورزشی، امکان این وجود دارد که دچار کبودی‌های مختصر شوید اما به طور کلی این مکان به شکلی کاملا مطلوب و با استانداردهای بالا تهیه شده و امکان آسیب جدی در آن وجود ندارد.

چه تعداد نفر برای رفتن به این پارک مناسب است؟

۴ تا ۶ نفر، بهترین تعداد نفرات برای حل معماهای TEPFactor است.

مطالب مرتبط