معرفی ۶ فروشگاه کتاب به زبان‌های مختلف در دبی

دبی در کنار فروشگاه‌های مختلف مد و الکترونیک، برای آن‌هایی که به دنبال خرید کتاب نیز هستند، انتخاب‌های بسیار خوبی دارد. از کتاب‌فروشی‌های بسیار بزرگ با انتخاب‌های متعدد تا کتابخانه‌های کوچک، از فروش آثار به روز تا عناوین کلاسیک، همه چیز برای کسانی که می‌خواهند کتابی جذاب به زبان‌های مختلف بخرند، کاملا فراهم است. حتی فروشگاه‌های کتاب‌های دسته دوم نیز در تور دبی پیدا می‌شود که قیمتی به مراتب کم‌تر از کتاب‌ها نو دارند. در همین راستا، ۶ مورد از برترین فروشگاه‌های کتاب دبی را با هم مرور کنیم.

 

 

Magrud

 

 

magrudys

 

 

این مجموعه به صورت خانوادگی اداره می‌‌شود و از سال ۱۹۷۵ درهایش را به روی مشتریان گشود تا اینکه به پایگاهی برای دیگر شعبه‌های آن بدل شد و در حال حاضر در هر محله‌ای می‌توانید یکی از فروشگاه‌های آن را ببینید. پیشتر شاید Magrud مخصوص کتاب‌های تحصیلی، کتاب‌های کودکان و حتی اسباب‌بازی‌ها بود، اما حالا به جایی بسیار بزرگ‌تر با انواع کتاب‌ها در زبان‌های مختلف تبدیل شده و به طور کلی نقشی بسیار پررنگ در میان جامعه‌ی ادبیات دبی ایفا می‌کند.
گرایش بسیار خوبی در این فروشگاه‌ سمت کتاب کودکان به زبان‌های مختلف بوده و چندین همایش در این رابطه نیز، در Magrud برگزار شده است.

آدرس یکی از شعب: 27 B St

 

 

Kinokuniya

 

 

Kinokuniya

 

 

این فروشگاه زنجیره‌ای ژاپنی در چندین کشور دنیا شعبه‌های زیادی دارد و شعبه‌ی دبی آن در مرکز خرید دبی واقع شده که مسیر هر گردشگری در دبی، به آن می‌افتد. این فروشگاه بزرگ دارای بیش از نیم میلیون جلد کتاب و چندین هزار مجله به زبان‌های متفاوت است که انتخاب از میان آن‌ها را بسیار مشکل می‌کند.
Kinokuniya برای عاشقان ادبیات، جایی عالی بوده که با توجه به بخش‌بندی بسیار خوب، مرور کتاب‌ها را نیز برایشان راحت می‌کند. اگر از طرفداران ادبیات ژاپن هم باشید، با بخش رمان‌ها، داستان‌های کوتاه و مانگاهای ژاپنی به زبان اصلی و ترجمه، در سالن مخصوصش مواجه خواهید شد.

آدرس: مرکز خرید دبی، طبقه دوم

 

 

راهنمای گردشگری در محله‌های دبی

 

 

Book World

 

 

Book World

 

 

اگر به دنبال خرید کتاب‌های دسته دو به زبان‌های اصلی در دبی هستید، Book World از آن دست مراکزی است که آنقدری که باید به آن بها داده نشده. جایی که از کف تا سقفش را کتاب چیده‌اند.
کتاب‌هایی از تقریبا نو تا عناوینی که هر لحظه امکان آن می‌رود که کاغذهایش از هم بپاشد. جدا از اینکه کتاب‌ها قیمتی پایینی دارند، اگر در مهلت چند ماهه کتاب را برای این محل پس بیاورید، نیمی از مبلغ را به شما بر می‌گرداند.

آدرس: Shop # 5 and 6 10/4 (333-1020) Al Bada

 

 

House of Prose

 

 

House of Prose

 

 

یکی دیگر از بهترین کتاب‌فروشی‌های دبی برای خرید کتاب‌های دسته دوم که به دست مردی ۶۵ سال و آمریکایی اداره می‌شود. بیش از دو دهه است که House of Prose در این بخش از دبی به فعالیت مشغول بوده و به همین ترتیب، مجموعه‌ای بزرگ و درخشان از کتاب‌های مختلف را گردآوری کرده است.
هر چیزی که فکرش را بکنید در میان کتاب‌های این مغازه وجود خواهد داشت، از کتاب‌های آشپزی و علمی تا انواع کتاب‌های داستان در سبک‌های متفاوت. این مغازه هم همچون فروشگاه قبلی، در صورت برگرداندن کتاب تا چند ماه، ۵۰ درصد مبلغ آن را به شما بر می‌گرداند.

آدرس: Jumeirah Beach Road

 

 

 

دانستنی‌هایی در مورد تازه‌ترین ابرسازه؛ راهنمای بازدید از قاب دبی

 

 

Books Plus

 

 

House of Prose

 

 

Lamcy Plaza یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید دبی است و این کتاب فروشی نیز در گوشه‌ای از آن قرار گرفته است. این مکان مجموعه‌ای از انواع کتاب‌ها در حوضه‌های مختلف ادبیات را به فروش می‌رساند و البته در آن خبری از کتاب‌های حوضه علمی تخیلی یا فانتزی نیست. کتاب‌فروشی مذکور مرتبط با یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های کتاب در انگلستان با نام Gardeners است و به همین خاطر، عناوین خاص بریتانیایی را می‌توانید خیلی زود در دبی خریداری کنید. یک بخش مخصوص ادبیات کودکان نیز در Books Plus وجود دارد که مجموعه‌ای بسیار عالی از این دست کتاب‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آدرس: Lamcy Plaza

 

 

Jashanmal Book store

 

 

Jashanmal Book store

 

 

یکی دیگر از فروشگاه‌های کتاب زنجیره‌ای در دبی که در نقاط مختلف این شهر و چند شهر دیگر حوضه خلیج فارس به فعالیت مشغول است. مجموعه کتاب‌های این فروشگاه‌ها نیز در حوضه ادبیات و در دسته‌بندی‌های مختلف از جمله رمان‌های عاشقانه، کلاسیک، علمی تخیلی و ... قرار می‌گیرد. شاید کتاب‌های قدیمی و خاص یا کتاب‌های نایاب را نتوان در Jashanmal پیدا کرد، اما عناوین بسیار خوبی از پرفروش‌ترین کتاب‌های روز دنیا در آن برای خرید موجود خواهد بود.

آدرس یکی از شعب: Jumeirah Beach Road

مطالب مرتبط