۵ فروشگاه برای طرفداران کتاب‌های بین‌المللی؛ تفلیس

طرف‌داران کتاب، حتی در سفر تور گرجستان هم دست از پیدا کردن عناوین عالی نمی‌کشند. پس اگر طرفدار کتاب هستید و دست بر قضا، سفر به گرجستان و تفلیس را در پیش رو دارید، به جایی عالی برای خرید کتاب‌های بین‌المللی خواهید رفت. در این شهر چندین فروشگاه عالی وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید کتاب‌های انگلیسی و یا به زبان‌های دیگر بین‌المللی در ژانرهای مختلف را پیدا کنید. در واقع از شهری با این میراث فرهنگی غنی، بیش از این انتظار نمی‌رفت، با این حال نیاز است که ما ۵ مورد از بهترین‌ها را به شما معرفی کنیم‌، تا یک راست به سراغ جاهایی بروید که کتاب‌های مورد نظرتان را داراست.

 

 

Prospero Books & Caliban Coffeehouse

 

 

Prospero Books & Caliban Coffeehouse

 

 

نگذارید اسم عجیب و پسوند کافه Prospero Books باعث شود تا این مکان را جدی نگیرید، این کتاب فروشی بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های انگلیسی در تفلیس را داراست و در آن بسیاری از عنواین قدیمی عالی یا کتاب‌های روز را می‌توانید پیدا کنید. یکی از بخش‌های جذاب Prospero Books، قسمت‌ کتاب‌های پرفروشی است که به داستان فیلم‌های هالیوودی بدل شده‌اند. عناوین جذابی همچون دختری با تتوی اژدها، انجمن شاعران مرده یا کتاب‌هایی از این دست در قفسه مورد نظر جا خوش کرده‌اند. متاسفانه با توجه به اینکه کتاب‌های این کتاب‌فروشی افست نیستند و به قیمت دلار یا یورو محاسبه می‌شوند، احتمالا از بسیاری مراکز گران‌تر به نظر بیایند. تنوع بسیار عالی در ژانرها، جو عالی، داشتن یک کافه اختصاصی و امکاناتی از این دست اگر چه Prospero Books را به مکانی فوق‌العاده بدل می‌کند، اما نکته بسیار جذاب در مورد این کتاب‌فروشی، امکان سفارش کتابی خاص است. به این ترتیب قبل از سفر می‌توانید کتاب خاصی که پیدا نمی‌کنید را به زبان انگلیسی سفارش دهید تا در هنگام سفر آن را تهیه نمایید.

آدرس: ۳۴- Rustaveli Avenue

 

 

English Book in Georgia

 

 

English Book in Georgia

 

 

حتی اسم این کتاب‌فروشی هم به شکلی انتخاب شده که خریدار کاملا بداند با چه کتاب‌هایی مواجه خواهد بود. البته این فروشگاه ابتدا تنها به صورت اینترنتی در گرجستان فعالیت می‌کرد، اما الان چند شعبه در بخش‌های مختلف تفلیس باز کرده که معروف‌ترین آن در میدان چاوچاوادزه واقع شده است. بخش زیادی از کتاب‌های این کتاب‌فروشی مربوط به رمان‌های عامه پسند و ادبیات فانتزی است. برای مثال طرفداران هری‌پاتر می‌توانند با قیمتی مناسب سری کامل کتاب‌ها را تهیه کنند یا طرفداران ارباب حلقه‌ها نیز می‌توانند نسخه‌های نفیس کتاب‌هایش را خریداری کنند. کتاب‌های پرفروش روز، عناوین مهم تاریخ ادبیات و مجلات آمریکایی بخش‌های دیگر English Book in Georgia را تشکیل می‌دهند.

آدرس: ۱۴- Chavchavadze Avenue

 

 

زیبا‌ترین فستیوال‌های سنتی و خاص در گرجستان

 

Parnasi

 

 

Parnasi

 

 

این فروشگاه خیلی به شعبه اصلی مورد قبلی لیست‌مان نزدیک است، اما از بسیاری جهات کاملا با English Book in Georgia فرق دارد. در Parnasi بخش زیادی از کتاب‌های پرفروش روز دنیا را به زبان انگلیسی پیدا خواهید کرد. کتاب‌های گرافیک، کامپیوتر و حتی کارهایی در زمینه عکاسی نیز در مجموعه این کتاب‌فروشی برای خرید وجود دارد. در زمینه ادبیات اما تعداد کتاب‌ها آنقدر زیاد است که کار را برای انتخاب واقعا سخت می‌کند. البته همانطور که گفته شد، در Parnasi باید به دنبال کتاب‌های جدید باشید و خیلی سراغ از کتاب‌های قدیمی نگردید. اگر کتاب پرفروش هفته نیویورکر را بخواهید، یا برنده جوایز امثال ادبیات بریتانیا، این مکان جایی ایده‌آل برای شماست.

آدرس: ۲۲-Chavchavadze Avenue

 

 

Biblus Gallery

 

 

Biblus Gallery

 

 

Biblus مجموعه‌ای از کتاب‌فروشی‌های زنجیره‌ای در تفلیس و کل گرجستان است، با این همه این کتاب‌فروشی نیز شعبه اصلی و شلوغ خود را در میدان چاوچاوادزه قرار داده است، جایی که شما با مجموعه‌ای بسیار عالی و بزرگ از انواع کتاب‌های بین‌المللی مواجه هستید. تنوع در ژانرهایی که در Biblus پیدا می‌کنید تنها بخش هیجان انگیز این کتاب‌فروشی نیست، در این مکان شما جدا از کتاب‌های انگلیسی، عناوین بسیار زیادی از زبان‌های مختلف، همچون روسی، فرانسه، آلمانی و ... را نیز پیدا خواهید کرد. کتاب‌های لوکس، عناوین فانتزی، بخش ویژه کتاب کودکان، کتاب‌های مخصوص گرافیست‌ها و عکاسن، عنوانین معماری و بخش‌های متنوع دیگر که همگی از Biblus یک کتاب‌فروشی عالی ساخته‌اند.

آدرس: 7- Chavchavadze Avenue

 

 

زیبا‌ترین مناظر طبیعی گرجستان برای طبیعت‌گردی

 

 

Santa Esperanza

 

 

Santa Esperanza

 

 

اگر میدان چاوچاوادزه خیلی در دسترس شما نبود، خیابان سنت پترزبورگ بهترین انتخاب ممکن برای شماست. Santa Esperanza یک کتاب‌فروشی بسیار بزرگ با عناوین مختلف است که سعی کرده در کنار کتاب‌های کلاسیک بسیار عالی از نویسندگان مختلف جهان، کتاب‌های منتخب روز و عناوین پرفروش را نیز برای خوانندگان کم سن و سال‌تر تدارک ببیند. باید در نظر گرفت که Santa Esperanza بیشتر به درد عاشقان ادبیات می‌خورد و اگر کسی به دنبال رمان‌های برجسته باشد، عناوین بسیار زیادی در این مکان برای خرید پیدا خواهد کرد، اما اگر به دنبال کتاب‌های گرافیک یا آموزشی می‌گردید، باید قید این مکان را زده و در میدان چاوچاوادزه به دنبال مکان مناسب بگردید.

مطالب مرتبط