شام‌ ارزان گرجی در رستوران‌های خوب تفلیس؛ گرجستان

همه گرجستان را به تنوع غذاها و خوراکی‌های خوش‌مزه‌اش می‌شناسند و برای بسیاری این بخش سفر با تور گرجستان به شهرهایی از جمله تفلیس، یکی از لذت‌بخش‌ترین‌ها به شمار می‌آید. از موهبت‌های تفلیس و دیگر شهرهای گرجستان است که حتما نیازی نیست تا هزینه‌ای بسیار زیاد برای رستورانی گران قیمت کنید تا غذایی خوشمزه بخورید، بسیاری رستوران‌ها با قیمت معقول هستند که غذایی خوشمزه پخت می‌کنند و ما در ادامه قصد داریم، آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

 

 

Racha Tavern

 

 

Racha Tavern

 

 

این رستوران از زمان اتحاد جماهیر شوروی در این مکان وجود داشته و احتمالا با توجه به طرفداران زیادی که دارد، سال‌های سال باقی بماند. پیکره آجری با دکور و میزها و صندلی‌های چوبی و به طور کلی ساختاری که از شوروی به چشم می‌خورد، حال و هوایی خاص و قدیمی به آن می‌دهد. غذاهایی که در Racha Tavern سرو می‌شوند نیز همگی غذاهای گرجی هستند که با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب به روی میز می‌آیند.

آدرس: 4 Mikheil Lermontovi St, Tbilisi

 

 

Mafshalia

 

 

Mafshalia

 

 

این رستوران یکی دیگر از مراکز بسیار خوب و ارزان قیتی است که می‌توانید غذاهای گرجی را در آن میل کنید. از معروف‌ترین غذاهای این رستوران می‌توان به الارجی معروفش اشاره کرد، هر چند باقی غذاها نیز کیفیتی عالی دارند و با مواد اولیه تازه و خوشمزه پخت می‌شوند.

آدرس: 137 Davit Aghmashenebeli Ave, Tbilisi

 

 

فستیوال تفلیسوبا در کنار پل صلح؛ گرجستان را ببینید

 

 

Kiwi Vegan Cafe

 

 

Kiwi Vegan Café

 

 

اگر گیاه‌خوارید یا علاقه به غذاهای گیاهی دارید، گرجستان غذاهای زیادی دارد که به شما عرضه کند. با این حال اگر قصد دارید به جایی بروید که به صورت تخصصی تنها غذا و نوشیدنی گیاهی سرو می‌کند و علاقه‌ای به هزینه‌های گزاف ندارد، حتما به کافه غذاهای گیاهی کیوی مراجعه کنید. میانگین هزینه‌ی غذا برای هر نفر در این مکان تنها حدود ۲ دلار و بلکه کم‌تر است.

آدرس:  6 Ivane Machabeli St, Tbilisi

 

 

Shemomechama

 

 

 

Shemomechama

 

 

در زبان گرجی اسم این رستوران به معنای " چقدر خوشمزه بود" است! رستورانی ساده با حال و هوای شوروی سابق که با رنگ‌های آبی کم‌رنگ و سفید آراسته شده و در کنار این سادگی منویی پربار و عالی به مشتریانش عرضه می‌کند. غذاهای اصیل گرجی همچون خینکالی، کباب گرجی یا غذاهایی از این دست در Shemomechama سرو می‌شود و برای بعد از غذا نیز می‌توانید دسر روسی معروف مامالو را سفارش دهید.

آدرس: 8 Mtskheta St, Tbilisi

 

 

Amra

 

 

arma

 

 

این رستوران بیشتر به غذاهای غربی گرجستان اختصاص دارد، غذاهایی از مناطق آبخازیان یا مگرلیان. Amra فضایی دوستانه و گرم دارد و منویی با مجموعه‌ای بزرگ از غذاهای متنوع، نوشیدنی‌های جور و واجور و دسرهای خوشمزه.  این رستوران در میان محلی‌ها از محبوبیت بسیاری زیادی برخوردار است.

 

 

Chemo Kargo

 

 

Chemo Kargo

 

 

یکی از محل‌های ارزان قیمت با غذاهای بسیار خوب که مختص گردشگران درست شده و در منوی آن می‌توانید انواع غذاهای گرجی و اروپایی را مشاهده کنید. مخصوصا اگر به صورت دسته‌جمعی به تفلیس سفر کرده‌اید، این رستوران برای شما عالی خواهد بود. موردهای جمعی منو شامل سینی بزرگ گوشت و مرغ، سوسی، گیاهان گریل شده، مقدار زیادی سیب زمینی به همراه مخلفات متنوع تنها به قیمت ۹٫۵ دلار عرضه می‌شود. یک شام بسیار عالی برای یک جمع عاشق غذاهای گوشتی.

آدرس: 108 Tsotne Dadiani Street, Tbilisi

 

 

زیبا‌ترین مناظر طبیعی گرجستان برای طبیعت‌گردی

 

 

Moulin Electrique

 

 

moulin

 

 

این رستوران هم در بین محلی‌ها و هم گردشگران از معروفیت زیادی برخوردار است و دو شعبه در خیابان‌های فاریکا و آکبازی دارد. با فضایی گرم و دوست داشتنی و میزهای در سالن و فضای باز و قیمتی متعارف که در مجموع جایی عالی برای غذا خوردن در تفلیس را پدید می‌آورد. انواع ساندویچ‌ها، نوشیدنی‌ها، سوپ‌ها، سالادها و حتی دسرهای خوشمزه در Moulin Electrique سرو می‌شود که همگی آن‌ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

آدرس: 28 Kote Afkhazi St, Tbilisi

 

 

Books Cafe

 

 

Books Cafe

 

 

یکی از کافه‌های خاص تفلیس که اگر چه طعمی جذاب دارد و در فضایی آرام و مملو از کتاب‌های عالی ساخته شده، با این حال هزینه‌ی زیادی از مشتریانش نمی‌گیرد و باعث می‌شود ارزش رفتن به آن بیش از بسیاری جاهای دیگر باشد. غذاهای این کافه شامل انواع ساندویچ‌ها، پیتزاها و توست‌ها می‌شود و در منو چندین نوع نوشیدنی گرم و سرد و دسرهای خوشمزه نیز وجود دارد.

آدرس: 37 Mikheil Tsinamdzghvrishvili St, Tbilisi

 

 

Fire Wok

 

 

Fire Wok

 

 

تفلیس نسبت به بسیاری شهرهای دیگر جهان، رستوران آسیای شرقی کمی دارد، پس اگر می‌خواهید کمی از غذاهای گرجی و اروپایی فاصله بگیرید و نودل‌ها و سوپ‌های آن منطقه از آسیا را نیز تجربه کنید، پیشنهاد می‌کنیم به Fire Wok بروید که غذاهایی عالی با قیمت مناسب سرو می‌کند. غذاهای این رستوران عموما خیلی زود آماده می‌شوند و قیمت بسیار مناسبی دارند و برای مسافرینی که زمان زیادی در چنته ندارند، بهترین جای ممکن برای صرف غذا به حساب می‌آید.

آدرس: 18 Zakaria Paliashvili St, Tbilisi

 

 

چند حقیقت جذاب درباره تفلیس !!

 

 

Ukve

 

 

Ukve

 

 

Fire Wok برای خوردن بخشی از غذاهای شرق آسیایی در تفلیس عالی است، اما برای خوردن سوشی‌های معرکه با قیمت مناسب باید به Ukve مراجعه کنید. البته در این رستوران نیز سوپ و نودل‌های ژاپنی سرو می‌شود اما معروفیت آن به واسطه سوشی‌های تازه‌ و معرکه‌ای است که سرو می‌کند.

آدرس: 52 Zakaria Paliashvili St, Tbilisi

مطالب مرتبط