بهترین رستوران‌های بین‌المللی در تفلیس؛ گرجستان

تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان جدا از این که پر از رستوران‌های باکیفیت غذای گرجی است چندین رستوران با غذاهای غیر بومی را هم میزبانی می‌کند. شما در این شهر شانس خوردن غذاهای ترکی، لبنانی، ژاپنی، چینی و هند را دارید. با این همه اگر بخواهیم مقایسه کنیم رستوران‌های آسیایی این شهر بیشتر از گزینه‌های اروپایی است. بنابراین اگر با تور گرجستان سفر می‌کنید و دوست دارید از این موقعیت استفاده کنید و دیگر رستوران‌های شهر را بررسی کنید سری به این رستوران‌‌ها بزنید.

 

 

رستوران تاج محل

 

 

 رستوران تاج محل

 

 

رستوران تاج محل اگر برای اروپایی‌ها گزینه‌ای عجیب و ناشناخته باشد اما برای ما ایرانی‌ها نه تنها آشناست بلکه بسیاری از آن غذاها حتی در رده وعده‌های محبوب در کشور ما جا هم دارد. این رستوران مختص غذاهای هندی، پاکستانی و عربی است و شما می‌توانید در آن گزینه‌هایی مثل سمبوسه، پاکوراس، سوپ‌ها، گوشت گوسفند، مرغ، و غذاهای گیاهی، همراه با نان سنتی و میلک‌شیک‌ها را امتحان کنید. این رستوران کاملا تمیز و شیک با سبکی از سلیقه هندی است. منوی رستوران نیز قیمت‌های متوسط و قابل قبولی ارائه می‌دهد. این رستوران از ۱۱ صبح تا ۱ شب باز است.

آدرس: 42 Kote Abkhazi St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995555786786

 

 

اتاق سوشی

 

 

 اتاق سوشی

 

 

تقریبا غذاهای سوشی با استفاده از طیف وسیع سبزیجات و انواع گوشت‌هایی که برای پخت در آن‌ها به کار گرفته می‌شوند، و البته ظاهر رنگی و جذابشان در رده غذاهای محبوب دنیا قرار دارند. در هر جایی از دنیا که بروید بلاخره چیزی برای خوردن پیدا می‌کنید. تفلیس هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین اگر عاشق انواع سوشی و دیگر غذاهای ژاپنی هستید به اتاق سوشی بروید و از گزینه‌های خوشمزه‌ای مثل سوپ‌ها، برنج‌ها، کاسه های نودل، وعده‌های غذای ژاپنی، دسرها و هرچیزی که در کنار سوشی و یا مرتبط با آن سرو شود را انتخاب و سفارش دهید. بنابراین گزینه‌های در دسترس شما غذاهایی مثل رول‌ها، فوتوماکی، گونکان، نیگیری و مجموعه‌دیگری از انواع طعم‌های دیگر را انتخاب کنید. رستوران از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۱ شب باز بوده و غذاها را با قیمتی متوسط به شما عرضه می‌دارد.

آدرس: 3 Ilo Mosashvili St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322606044

 

 

تجربه‌های خاطره‌انگیز در تفلیس برای سفر همراه کودکان؛ گرجستان

 

 

رستوران توک توک

 

 

 رستوران توک توک

 

 

اگر از عاشقان غذاهای تایلندی با آن رنگ‌های جذاب و متنوع هستید توک توک جایی است که باید به آن بروید. با این همه رستوران برخی از گزینه‌های محبوب دیگر آسیایی را هم در کنار غذاهای اصلی تایلندی عرضه می‌کند. شما در این رستوران می‌توانید انواع سوپ‌های تایلندی، نودل، و حتی چند مدل سوشی سفارش دهید. غذاهای اصلی تایلندی اما، گزینه‌هایی مثل کاری، پد کارا پائو، رول بهاری و نام‌های دیگر هستند. فضای داخلی رستوران با سبکی کاملا کینیمالیستی و دنج بین مردم محبوبیت زیادی داشته و حتی کسانی که خیلی اهل غذاهای تایلندی هم نیستند گاهی برای تجربه حس خوب بودن در رستوران سری به آن می‌زنند. قیمت‌های منو مناسب و در حد متوسط است. شما می‌توانید بین ساعات ۱۱ صبح تا ۱۱ شب به این رستوران بروید.

آدرس: 7 Ivane Machabeli St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322140234

 

 

کیوتو

 

 

 کیوتو

 

 

یکی دیگر از گزینه‌های غذای ژاپنی در تفلیس رستوران کیوتو است. این رستوران که اسمش را از نام قدیمی پایتخت ژاپن گرفته است یکی از گزینه‌های گرانقیمت و لوکس تفلیس شناخته می‌شود. این رستوران بین مردم محلی و گردشگر بسیار محبوب بوده و در آن غذاهای کلاسیک ژاپنی سرو می‌شود. در حالی که رستوران از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب فعال است شما می‌توانید برای وعده‌های ناهار و شام به آن بروید و تجربه نزدیکی از لمس غذاهای اصیل این کشور به دست بیاوردید.

آدرس: 16 Shota Rustaveli Ave, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322920011

 

 

بهترین موزه‌های تفلیس که باید از آن‌ها بازدید کنید

 

 

رستوران آمیرا

 

 

رستوران آمیرا 

 

 

از دیگر گزینه‌های غذاهای غیر بومی گرانقیمت در تفلیس می‌توان به رستوران لبنانی آمیرا اشاره کرد که به طور کلی همه جور غذایی از خطه خاورمیانه را با قیمت‌های بالا ارائه می‌دهد. غذاها همگی خوشمزه و دوست داشتنی هستند اما در برخی از موارد ممکن است احساس کنید پرسی که برایتان سرو شده در برابر قیمتش حجم کم‌تری دارد. به هر حال شما می‌توانید به آمیرا به عنوان یکی از گزینه‌های نزدیک به سلیقه خوراکی ما نگاه کنید. این رستوران از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه شب فعال است.

آدرس:  24 Ilo Mosashvili St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995599179699

 

 

کانتینا بای بونتمپی

 

 

 کانتینا بای بونتمپی

 

 

هیچ سفری بدون تجربه اختصاصی از غذاهای ایتالیایی کامل نمی‌شود. شما در این رستوران می‌توانید انواع غذاهای ایتالیایی سرآشپز ایتالیایی‌الاصل آن را نوش جان کنید و از طعم واقعی غذاها لذت ببرید. منوی رستوران متوسط و در حد قابل قبول است. شما می‌توانید در منوی رستوران غذای برجسته‌ای مثل انواع پاستاها پینسا، سوپ و سالادها را پیدا کنید. رستوران از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب آماده پذیرایی از شما است.

آدرس: 12 Sulkhan Tsintsadze St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995577022525

مطالب مرتبط