بهترین نقاط استانبول برای شامی دیر وقت

در سفر به شهرهای مختلف دنیا مخصوصا سفر با تور استانبول ، غذا خوردن یکی از فعالیت‌های هیجان انگیزی است که می‌توانید انجام دهید تا بیشتر با خلق و خو و فرهنگ بومی مردم آشنا شوید. اما در صورتی که انقدر سرگرم گشت و گذار نشوید که پاک گرسنگی را فراموش کنید. گاهی حتی تنقلات خیابانی باعث می‌شوند دیرتر به فکر رفتن به رستوران بیافتید. استانبول با هزاران جاذبه دیدنی و رنگارنگش از آن دست شهرهاییست که کاملا هوش و حواس شما را به خودش مشغول می‌کند. در چنین شرایطی باید در کدام نقاط غذا بخورید؟

 

 

Kızılkayalar

 

 

 

Kızılkayalar

 

 

ıslak hamburger به معنی همبرگر آبدار کم کم به یکی از معروف‌ترین خوراکی‌های شهر برای شامی دیر وقت شده است. با این که از لحاظ اندازه خیلی بزرگ به نظر می‌رسد یکی از خوشمزه‌ترین چیزهایی است هم هست که می‌توانید آن ساعت‌ها بخورید وقتی گزینه‌های پیش رویتان کاملا انگشت شمار هستند. روی همبرگر را با سس گوجه فرنگی فکر کنید و از خوردن آن لذت ببرید. یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توانید در آن از این سبک همبرگرها لذت ببرید Kızılkayalar در تقسیم است که معمولا آخر هفته‌ها خطی از مردم در مقابل آن صف می‌کشند تا نوبتشان برسد و از سفارش و خریدن چنین همبرگر پر مواد و خوشمزه‌ای لذت ببرند. حتما همراه چنین غذای چرب و پر کارلی‌ دوغ هم خریداری کنید.

آدرس: Sıraselviler Caddesi No.6 Taksim, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 251 13 57

 

 

Çılgın Dürüm

 

 

Çılgın Dürüm

 

 

تنها در فاصله چند قدمی از Kızılkayalar شما می‌توانید یکی از بهترین نقاط برای خوردن شامی دیر وقت را پیدا کنید وفتی چشم‌تان به دکه دونر فروشی می‌افتد. شما همیشه می‌توانید در این دکه تکه‌ای گوشت نازک دونر را که به محلی به آن dürüm می‌گویند را با پنیر آب شده فراوان پیدا کنید. اگر می‌خواهید کالری را به انتها برسانید مطمئن شوید که در آن سیب زمینی سرخ شده همراه با کاهو و گوجه فرنگی پر شده است. Dürüm وعده‌ای بسیار سنگین مخصوصا برای ساعات پایانی شب محسوب می‌شود و به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم حتما همراهش دوغ هم سفارش دهید.

آدرس: Sıraselviler Caddesi No.10/12, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 251 37 73

 

 

بهترین نقاط ترکیه برای تجربه بهترین سفر‌ها

 

 

Bodrum Mantı

 

 

Bodrum Mantı

 

 

مانتی را به نوعی راویولی ترکیه می‌نامند. این غذای خوشمزه که نسخه کوچک‌تری از راویولی است با گوشت و ماست موسیر، سس گوجه فرنگی، کره و سس قرمز چیلی تهیه می‌کنند. بدروم مانتی یکی از نقاط شهر است که تا دیر وقت فعالیت می‌کند، بنابراین اگر تا به خودتان بجنبید ساعت شام گذشته بود می‌توانید در آن از غذایی خوشمزه بهره‌مند شوید. شما می‌توانید خودتان را بین انواع مانتی‌های اسفنجانی، سرخ شده و دیگر اقسام آن سیر کنید و بعد با آسودگی به هتل برگردید.

آدرس: Bebek Arnavutköy Caddesi No.111, Arnavutköy, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 263 29 18

 

 

بوفه مارماریس

 

 

بوفه مارماریس

 

 

بوفه‌ها در ترکیه جایی هستند که تنها فست فودهای ترکی سرو می‌کنند و بوفه مارماریس یکی از بهترین آن‌ها برای خوردن فست فود در استانبول شناخته می‌شود. گرچه این بوفه به ارائه غذاهایی همچون کوفه و کباب شیشلیک هم می‌پردازد اما فست فودهای آن برای شامی دیر وقت بسیار عالی هستند. یکی از غذاهای مورد تایید ما که توصیه می‌کنیم امتحان کنید ساندویچ Goralı است. این ساندویچ شامل سوسیس، سالاد روسی، خیار شور و سس گوجه فرنگی می‌شود. Dilli Kaşarlı یکی دیگر از گزینه‌های برجسته است که از ساندویچ تُست شده با پنیر داغ و زبان دودی درست شده است.

آدرس: Cumhuriyet Caddesi No.9, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 250 23 02

 

 

۶ نقطه دیدنی کمتر شناخته شده برای کشف در استانبول

 

 

بوفه رکس

 

 

بوفه رکس

 

 

با وجود طیف عظیمی از انواع کافه‌های که در کادیفه در سمت آسیایی وجود دارد، یکی از محبوب‌ترین نقاط شهر برای تفریحات شبانه شناخته می‌شود. محل قرارگیری این بوفه آنقدر مناسب است که در هر جای محله مشغول گردش باشید به راحتی می‌توانید خودتان را به این بوفه برسانید و گرسنگی‌تان را رفع کنید. شما می‌توانید انواع غذاهای خوشمزه ترکی و غذاهای خوشمزه مضر را در این بوفه سفارش دهید و به عنوان شامی کاملا دیر وقت از خوردن آن نهایت لذت را ببرید. شما می‌توانید غذاهایی مثل kokoreç که از روده گوسفند و مخلفات تهیه شده و یا  sucuklu patso که ساندویچی از سوسیس تند ترکی و سیب زمینی سرخ کرده همراه با سس گوجه فرنگی و سس مایونز است، سفارش دهید و از خوردنشان لذت ببرید.

آدرس: Kadife Sokak No.24 Kadıköy, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 216 338 91 83

مطالب مرتبط