بهترین فروشگاه‌ها برای خرید مواد غذایی خوشمزه در استانبول

بازارهای هفتگی روباز که در آن دستفروشان به فروش محصول مشغول می‌شوند مربوط به یک کشور یا مکانی خاص نیست. به همین دلیل ترکیه هم از این قاعده مستثنی نبوده و گزینه‌های متنوعی برای کاوش در آن ارائه می‌دهد. در تور استانبول می‌بینید بازارهای هفتگی روباز که فروشندگان اقدام به فروش محصولاتشان می‌کنند در روستاها و اطراف شهرها بسیار معمول است. جدا از بازارهای هفتگی، بازارهای دائمی نیز در استانبول وجود دارند که فروشندگان بهترین محصولات تولیدی باکیفیت را عرضه می‌کنند. از محصولات ارگانیک گرفته تا شیرینی‌ها ترکی، ما چند نقطه فوق‌العاده برای مواد غذایی خوشمزه در استانبول را معرفی می‌کنیم.

 

 

Mısır Çarşısı

 

 

Mısır Çarşısı

 

 

نمی‌شود از بازارهای فروش مواد غذایی در استانبول صحبت کنیم و اشاره‌ای به بازار مصری در Eminönü نکنیم. این بازار از درآمد دولت عثمانی در مصر پدید آمد و رونق گرفت. یعنی بازار Mısır Çarşısı از سال۱۶۶۰ تاکنون همچنان پا برجا و برقرار مانده است. این بازار که در طی قرون همچنان زنده و پا برجا باقی مانده این روزها محل عرضه ادویه‌جات، برگه انواع میوه‌ها و آجیل، باسلوق ترکی و دیگر شیرینی‌ها است. وقتی به سمت خروجی بازار می‌روید، غرفه‌های عرضه پنیر را می‌توانید ببینید که از بهترین پنیرهای موجود ترکی در انواع مختلفی به فروش می‌رسانند. عاشقان پنیر همیشه جذب این قسمت از بازار می‌شوند. شما می‌توانید بین غرفه‌ها بگردید و از بهترین محصولات زراعی تازه و سالم با قیمتی مناسب خریداری کنید. اگر از ادویه در غذاها بسیار استفاده می‌کنید این بازار توجه شما را به خودش جلب خواهد کرد. در نهایت پس از گشت و گذار اگر هوس خوردن قهوه ناب ترکی را کردید می‌توانید به Kurukahveci Mehmet Efendi و Nuri Toplar در نزدیکی بازار بروید.

آدرس: Mışır Çarşısı, Fatih

 

 

بازار ارگانیک فریکوی

 

 

بازار ارگانیک فریکوی

 

 

اگر استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک برای شما اهمیت بالایی دارد یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توانید به طور کامل از محصولات ارگانیکش اطمینان حاصل کنید بازار ارگانیک فریکوی است. این بازار به برندها و کشاورزایی اختصاص یافته که محصولات خوشمزه‌شان را بر اساس طبیعت دوستی تولید می‌کنند. هر شنبه شما می‌توانید از بهترین برندهای ارگانیک فصلی مثل لوازم خانگی ارگانیک Sonett (تمیزکننده‌های ارگانیک خانگی از آلمان) Palivor Çiftliği (مزرعه‌ای ارگانیک در تراکیا) Orgagen Ambarı (یکی از اولین سازمان‌های معرفی محصولات ارگانیک به ترکیه) را پیدا کنید. به خاطر حمایت از زمین و ترویج استفاده از محصولات ارگانیک هیچ کیسه پلاستیکی در این بازار عرضه نمی‌شود، بنابراین ساک خودتان را همراه ببرید.

آدرس: Cumhuriyet Mah. Gökkuşağı Sok., Feriköy

 

 

مواردی که شما را عاشق سفر به استانبول می‌کند

 

 

Kadıköy Balık Pazarı

 

 

Kadıköy Balık Pazarı

 

 

یکی از مهم‌ترین مراکز خرید و فروش مواد غذایی در آسیا، مجموعه‌ای از مغازه‌های مختلف در یکی از خیابان‌های استانبول است که طیف وسیعی از کالاهای خوشمزه را عرضه می‌کند. شما در این خیابان می‌توانید هر چیزی که فکرش را می‌کنید، پیدا کنید. از عسل‌های ارگانیک گرفته تا ماهی‌های تازه، انواع ترشی‌جات تا دیگر محصولات تازه، قصابی‌هایی با گوشت سالم حیوانی و همین‌طور طیف وسیعی از خشک‌بار همگی در فروشگاه‌ها و مغازه‌های این منطقه به فروش می‌رسند. تقریبا چیزی وجود ندارد که بخواهید بخرید و نتوانید پیدا کنید. وقتی که حسابی گشنه شدید و مجبور شدید غذا بخورید، می‌توانید به Borsam Taşfırın بروید.

آدرس: Caferağa, Güneşli Bahçe Sk, Kadıköy

 

 

بیوغلو بالیک پازاری

 

 

بیوغلو بالیک پازاری

 

 

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌‌ترین مقاصد برای خرید مواد غذایی در قسمت اروپایی استانبول، سمت راست خیابانی‌ست که از مدرسه مشهور گالاتاسرای عبور می‌کند. مسیر را با دنبال کردن قوسی که علامت‌گذاری شده دنبال کنید. سعی کنید مقاومتان را در برابر بوهای غذا و ساندویچ حفظ کنید زیرا گذشته از این فروشندگان مواد غذایی و ساندویچی، شما فروشگاه‌های تخصصی عرضه انواع پنیرها و ماهی‌های تازه را پیدا می‌کنید که دست و دل شما را برای خرید نرم می‌کنند. اگر از قدم زدن در بین مغازه‌های این منطقه خسته و گشنه شدید به Şütte Şarküteri بروید و از ساندوچ‌های خوشمزه‌اش نوش جان کنید. برای خریدن بهترین باسلوق‌های ممکن به Üç Yıldız بروید و یا از Petek Turşuları ترشی‌های منحصر به فرد عالی بخرید. Titiz Manav نیز برای محصولات درجه یک و Bunssa Baharat برای ادویه‌جات و چای بسیار محبوب هستند.

آدرس: Beyoğlu (Galatasaray) Balık Pazarı, Beyoğlu

 

 

بشیکتاش پازاری

 

 

بشیکتاش پازاری

 

 

هر شنبه بازار بزرگ بشیکتاش، عرصه‌ی فروش مجموعه عظیمی از محصولات طبیعی محله‌ و نقاط حاشیه‌ی آن می‌شود. این بازار دو طبقه فضای باز نه تنها به عرضه و فروش محصولات ارگانیک مثل میوه‌های خشک و آجیل، و ترشی‌جات و سبزیجات شناخته می‌شود بلکه محصولات دیگری مثل کالاهای خانگی، کفش، لباس و لوازم ضروری را هم می‌توانید با قیمت مناسب در آن پیدا کنید. اگر با گشت گذار و کاوش بین دستفروشان گرسنه شدید حتما از نان قندی‌های خوشمزه تازه پخت بخرید و بخورید.

آدرس: Nüzhetiye Caddesi, Beşiktaş

مطالب مرتبط