تفریحات رایگان بالی برای سفری مقرون به صرفه

تور بالی مقصدی لاکچری با گزینه‌های بسیار لوکس است و اغلب مردم تصور می‌کنند برای تفریح در چنین جایی ناگزیرند با کیسه‌ای پر از پول بروند. اما تقریبا مدیریت همچین مساله‌ای بستگی به خود شما دارد. اما زیباترین و جذاب‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توانید انجام دهید معمولا کارهای طبیعی مثل پیاده‌روی در جنگل‌های سرسبز و تماشای غروب خورشید است. بالی با داشتن طبیعتی متنوع و دوست‌داشتنی موقعیت‌های فراوانی را برای چنین فعالیت‌هایی به شما می‌دهد. برای آشنایی با سفری مقرون به صرفه در بالی، این مطلب را دنبال کنید.

 

 

کمپ بزنید

 

 

کمپ بزنید

 

 

در جزیره‌ای با چشم‌انداز عالی، هیچ چیز به اندازه کمپینگ نمی‌تواند روح و روان شما را جلا دهد. به خواب رفتن در چشم‌اندازی فوق‌العاده و بیدار شدن با صدای دریا و یا پرندگان، چیزیست که حتی لوکس‌ترین اقامتگاه‌ها نیز نمی‌توانند به شما ارائه دهند. بهشت‌های گرمسیری همچون بالی با موقعیت‌های کمپ متفاوتی که دارند برای دوست‌داران طبیعت مثل بلندی‌ها، حاشیه دریا و اعماق جنگل ارائه می‌دهد و در عین حال بسیار ارزان‌تر از اقامت در جایی تمام می‌شوند. بالی هم از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توانید به همراه دوستان و عزیزان‌تان بالای بلندترین قله آگونگ ، بوکیت آسا با منظره زیبا و یا ساحل خلوت نیانگ نیانگ بروید.

آدرس: Mount Agung, Jungutan, Karangasem Regency, Bali, Indonesia

 

 

سافاری ساحلی

 

 

سافاری

 

 

برخلاف تصور خیلی از گردشگران، بیشتر سواحل بالی آزاد بوده و کلا هزینه‌ای ندارند و تعدادی از آن‌ها نیز به خاطر هزینه‌هایی مثل پارکینگ برای ماشین و یا نگه‌داری لوازم بسیار ارزان و در حدود ۱.۵ دلار هستند. بنابراین شما می‌توانید از سواحلی همچون کوتا و سمینیاک به صورت رایگان استفاده کنید. البته بیشتر هزینه‌های ساحلی مربوط به ورزش‌ها و تفریحات آبی است. پس اگر تنها با شناکردن و آفتاب گرفتن در ساحل راضی خواهید شد، نیازی به صرف هزینه‌های اضافی برای چنین فعالیت‌هایی را نخواهید داشت.

 

 

رستوران‌های خانوادگی بالی؛ بهشت کودکان خلاق

 

تماشای جشنواره‌ها

 

 

تماشای جشنواره‌ها

 

 

اندونزی‌ها در شوخی با خودشان می‌گویند که نسبت به هر کشور دیگری جشن و تعطیلات دارند. البته این برای گردشگران خبری خوب است. زیرا معمولا در هر سفری می‌توانید از جشن‌ها و فستیوال‌های سنتی دیدن کرده و بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه آشنا شوید. بالی‌ها از ۳۶۵ روز سال ۲۱۰ روز آن را به جشن‌ها و فستیوال‌های سنتی اختصاص داده‌اند. با این که جشن‌ها تنوع فراوانی دارند اما هر منطقه آن‌ها را به شیوه خودشان برگزار می‌کنند، بنابراین عملا انتخاب‌های شما بی‌پایان خواهد بود.

 

 

برای پیاده‌روی در ارتفاعات بروید

 

 

برای پیاده‌روی در ارتفاعات بروید

 

 

پیاده‌روی یکی از راه‌های برقرار ارتباط با طبیعت بالی و آشنایی با مناطق مختلف آن است. کفشی راحت به پا کنید و برای بازدید از جنگل‌های انبوه بارانی، تپه‌های سرسبز،  نسیم دل‌انگیز و خنک، آفتاب گرم و حیات وحش پر جنب و جوش به هر کجا که خواستید سرک بکشید. شما می‌توانید برای یک پیاده‌روی کوتاه به بازدید از مناظر اوباد بروید و یا کوه باتور را ظرف ۳ ساعت بالا رفته و یکی از طلوع‌های زیبای عمرتان را تماشا کنید.

 

 

بالی را پیش از این کارهای جذاب ترک نکنید!

 

 

تماشای غروب

 

 

تماشای غروب

 

 

غروب‌های بالی بر فراز جنگل‌های سریبز و دریای نیلگون فوق‌العاده است. این که به آن توجه کنید و از تماشایش لذت ببرید و یا بی‌توجه از کنار آن بگذرید، همه چیز به شما بستگی دارد. همراه با دوستان‌ و یا عزیزان‌تان به سواحلی مثل Uluwatu، Tegal Wangi، کوتا و یا هر ساحلی که در نزدیکی شماست بروید و در حالی که خوراکی‌هایتان را با خودتان برده‌اید بر روی ماسه‌های سفید بنشینید و منتظر غروب آفتاب شوید. اگر می‌توانید کمی هزینه کنید، می‌توانید یکی از سواحل خوب غروب خورشید را با بارهای تنوع و خوراکی‌های خوشمزه و هزینه‌ای کمتر از ۱۰ دلار در اطراف لژیان و سمینیاک انتخاب کرده و از غروبی نارنجی و صورتی لذت ببرید.

آدرس: Uluwatu beach, Pecatu, Badung Regency, Bali, Indonesia

آدرس: Pantai Tegal Wangi, Jalan Tegal Wangi, Jimbaran, Badung Regency, Bali, Indonesia

آدرس: Kuta Beach, Kuta, Badung Regency, Bali, Indonesia

 

 

پرش از صخره به داخل آبشارها

 

 

پرش از صخره به داخل آبشارها

 

 

اگر طرفدار آدرنالین بیشتری هستید می‌توانید با شجاعت تمام از صخره‌های آهکی و خزه بسته بالا بروید و سپس به داخل حوضچه‌های پایین آبشارها شیرجه بزنید و در حالتی معلق از غوطه‌ور شدن در آب لذت ببرید. برای مثال آبشار آلینگ فرصتی خوب برای بالا از رفتن از صخره و سپس پریدن و سر خوردن در آب‌های تازه و خنک به شما ارائه می‌دهد. از طرفی اگر دوست دارید زیر آبشار شنا کنید و عکس‌های دست جمعی بگیرید، آبشار تگنونگان فرصت بسیار مناسبی به شما خواهد داد.

آدرس: Aling-Aling Waterfall, Jalan Raya Desa Sambangan, Sambangan, Buleleng Regency, Bali, Indonesia

آدرس: Tegenungan Waterfall, Kemenuh, Gianyar, Bali, Indonesia

 

 

پیاده‌روی در حاشیه زمین‌های برنج

 

 

پرش از صخره به داخل آبشارها

 

 

یکی از تجارب منحصر به فرد بالی همین زمین‌های برنج هستند. تصور کنید با رایحه دل‌انگیز مزارع برنج پر شده‌اید و با وجود هوای گرم، نسیمی خنک و روح‌نواز بر تن‌تان می‌پیچد. شما می‌توانید ساعت‌ها در اطراف این تراس‌های برنج قدم بزنید و در گوشه‌ای بنشینید و به سبزی بی پایان اطراف‌تان خیره شوید. سبزی محیط، رایحه برنج و سکوت منطقه تمامی خستگی شما را به در کرده و روح‌تان را برای ساعاتی از آرامش لبریز می‌کند.

مطالب مرتبط