بالی را پیش از این کارهای جذاب ترک نکنید!

۹ فعالیتی که پیش‌روی شماست، مجموعه‌ای از بهترین کارهایی‌ست که می‌توانید در تور بالی و دوران سفر و استراحت خود در سه جزیره نزدیک به هم در شمال بالی انجام دهید. گیلی به عنوان جایی برای فرار از زندگی روزمره و گذراندن یک تعطیلاتی عالی، محلی فوق‌العاده است که گردشگران بالی، می‌توانند در مسیر سفر خود از ماجراجویی و امکانات گیلی نیز بهره ببرند. یکی از فعالیت‌های بسیار پرطرفدار غواصی در زیر موج‌ها و گشت و گذار میان باغ‌های مرجانی رنگی و بی‌نظیر است. جزایر کوچک با آب‌های نیلگون محاصره شده‌اند که برای شنا و تفریح‌های آبی جایی بس فوق‌العاده‌اند. زیبایی‌های این منطقه تنها به آب‌های آن محدود نشده و سواحل سفید، ممتد و مرجانی آن نیز یکی از نقاط چشم‌نواز و بسیار زیباست.

 

۱- پارک ساحلی

 

 

پارک ساحلی در جزایر بالی

 

 

پس از اینکه در ساحل تراوانگان فرود آمدید، موجی از رستوران‌ها و بارها برای بردن شما به سمت‌تان سرازیر می‌شوند. این سواحل به صورت منظم از پایان روز برنامه‌های تفریح و سرگرمی به صورت سانس‌بندی شده گاها با حضور دی‌جی برگذار می‌کنند. نمایش‌های آتش‌بازی با میله و حلقه‌های بزرگ همگی بخش‌هایی از برنامه‌های ساحلی هستند که می‌توانند یک شب فوق‌العاده را برای شما رقم بزنند.

 

۲- شیرجه به بهشت زیر آب

 

 

غواصی زیر آب در بالی

 

موسسات تفریحی غواصی، گردشگران را به غواصی در زیر آب‌های شفاف و کریستالی برده و دنیای مرجانی و رنگی زیر آب را تصویر بی‌نظیر سه بعدی جلوی چشم آن‌ها به نمایش می‌گذارند. شرکت‌های بین‌المللی غواصی در تمام ساحل، به خدمات غواصی و ارائه دوره‌های آموزشی در تمام سطوح ارائه می‌دهند و شما می‌توانید در طول سفر به آموزش و گرفتن مدرک بین‌المللی بپردازید. در این منطقه ۱۹ موسسه آموزش غواصی و گردش زیر آب وجود دارد که محبوب‌ترین آن‌ها عبارتند از: منو وال، مانتا پوینت و شارک پوینت.

 

۳- غواصی در آب‌ها کم عمق

 

غواصی در آب‌ها کم عمق در بالی

 

 

یک گزینه راحت‌تر برای لذت بردن از آب‌های نیلگون گیلی، استفاده از باله و لوله تنفسی غواصی است که به طور گسترده‌ای در خطه ساحلی از طریق غرقه و کابین‌هایی به اجاره داده می‌شود. آب‌های اطراف این جزایر معمولا کم عمق و شفاف بوده و گاها لاکپشت‌های شناور نیز در آن دیده می‌شود بنابراین اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید در نزدیکی آن‌ها به شنا و تفریح بپردازید. همچنین می‌توانید از طریق اسکله‌های قایق‌رانی از ساحل دور شده و به تماشای پهنه عظیم آب‌های لاجوردی اطراف خود بنشینید.

 

۴- موج‌سواری

 

 

موج‌سواری در بالی

 

 

یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین فعالیت‌های گیلی که افراد زیادی را به خود جذب می‌کند موج‌سواری‌ست. وجود دیوارهای آبی نیلگون و سفید، جایی‌ست که می‌توانید آدرنالین بدن‌تان را بالا برده و لحظاتی فوق‌العاده تجربه کنید. سواحل جنوب غربی گیلی تراوانگان و گیلی ایر، یک مجموعه عالی موج‌سواری در خود جای داده که در فصل‌ گرم سال به اوج خود خواهد رسید. اگر برد خود را همراه‌ ندارید اصلا ناراحت نباشید چون پیدا کردن یک برد اجاره‌ای اصلا کار سختی نیست. در این بین گیلی منو از قیمت‌های بهتری برخوردار بوده و در روزهای کمتر شلوغ تمام زمین بازی در اختیار شما خواهد بود.

 

۵- پیاده‌روی روی تپه گنج

تراوانگان تنها جزیره گیلی است که به خود تپه‌های سرسبز زیبا دیده، که می‌توانید از آن بالا رفته و چندین محل برای گردش و تفریح بیابید. در آنجا و ابتدای راه یک مقبره تاریخی از یک مسلمان و بقایای بمباران هسته‌ای ژاپن در جنگ جهانی دوم وجود دارد. بعد از رسیدن به بالای تپه یک منظره شگرف از جرایز اطراف، آب‌های نیلگون، جنگل‌های سرسبز و پرواز گروهی پرندگان هوش از سر شما خواهد ربود. نظاره کردن طلوع و غروب خورشید مثل بردن یک لاتاری واقعی خواهد بود.

 

۶- اسب سواری یا سیدمو

 

 

اسب سواری یا سیدمو در بالی

 

 

شما می‌توانید جزیره را با اسب و کالسکه سنتی لُمبُک که به لحجه محلی سیدمو خوانده می‌شود، به گردش و تفریح بپردازید. مردمان بالی از چرخ‌های ماشین در ساخت این کالسکه‌ها استفاده می‌کنند و حداکثر ظرفیت آن‌ها برای حمل مسافر تا ۴ نفر است. گرچه این اسب‌ها را نه تنها در ساحل بلکه در تمام منطقه می‌بینید، اما گردش ساحلی با آن‌ها یکی از جذابیت‌های منحصر به فرد گردش در گیلی است.

 

۷- دوچرخه سواری

 

 

دوچرخه سواری در بالی

 

 

از پدیده‌های تکرار شدنی در گیلی وجود باد و گرد و خاک است. بنابراین وقتی جاده‌ها و مسیرها درگیر هستند شما می‌توانید با آرامش به گشت و گذار در مسیرهای سبز و زیبا بپردازید. جدای از آن دوچرخه‌ سواری همواره تفریح و ورزشی همه زمانه است که می‌تواند تجربه گذر از امتداد ساحل را به شما تقدیم کند. از آنجایی که این فعالیت مورد توجه گردشگران زیادی قرار دارد تعداد فراوانی دوچرخه نیز برای کرایه در نظر گرفته شده که در تمام سه جزیره فعال‌ترین شرکت در این زمینه گیلی تراوانگان با پوشش منطقه کوچکی در سواحل شمال غرب است. این دوچرخه‌ها چرخ‌های مخصوص شن و ماسه داشته و گشت و گذار را برای شما راحت و دلچسب خواهند کرد.

 

۸- کلاس‌های آشپزی

 

کلاس‌های آشپزی در بالی

 

 

همه چیز در طی تعطیلات را محدود به ساحل و دریا نکنید. رفتن بین مردم محلی، یاد گرفتن ایتدایی زبان و کلمات و دیدن فرهنگ عجیب و غریب آن‌ها نیز می‌تواند از لحظات فوق‌العاده‌ای باشد که تجربه می‌کنید. یکی از این فعالیت‌ها شرکت در کلاس‌های آشپزی متعددی است که در تراوانگان وجود دارد. مانند کلاس‌های اسپایسی گیلی و اسویت که بخشی از رستوران ساحلی ایگوست و کبا‌سرا و پیتزای ایتالیای کوچک به سرپرستی پاتریک اپرمن. این کلاس‌ها به صورت روزانه و با تدریس آشپزهای اندونزیایی برگذار می‌شود.

 

۹- ماساژ عضلات

 

ماساژ عضلات در بالی

 

 

در آخر وقتی از تمام لذت‌ها و تفریحات بالی بهره بردید وقت آن است که خستگی را از عضلات خود به در کنید. بهترین سالن‌های آبگرم در خطه سواحل جنوب شرقی در تراوانگان با تخت‌های رو به اقیانوس قرار گرفته است. ماساژهای سنتی و روغن‌های معطر می‌توانند یادآور حضور شما در بالی باشند. مراکز زیاد در خطه ساحل وجود دارد که می‌توانید به راحتی و بدون نگرانی برای آرام‌سازی عضلات بدن به آن‌ها مراجعه کنید.

مطالب مرتبط