بهترین تجارب فرهنگی که می‌توانید در اوبود بالی کسب کنید

بیشتر سفرهایی که با تور بالی صورت می‌گیرد به هدف لذت بردن از سواحل ماسه سفید، آب‌های کریستالی و شفاف و همینطور اقامتگاه‌های ساحلی انجام می‌گیرد، در حالی که این سفر می‌تواند زوایای متنوع‌تر و جذاب‌تری هم به خود بگیرد. شما می‌توانید همان‌طور که در سواحل استراحت می‌کنید و در بهترین کافه‌ها قهوه می‌نوشید از فعالیت‌های فرهنگی نیز لذت ببرید. شما می‌توانید از فعالیت‌های سنتی لذت ببرید و یا مهارت‌های خاصی را یاد بگیرید و یا حتی روح‌تان را پاک‌سازی کنید.

 

 

به تماشای باله رامایانا در اوباد بروید

 

 

رامایانا

 

 

حماسه رامایانا نه تنها اجرایی تاثیرگذار و عمیق ایجاد می‌کند، بلکه داستان زندگی الهام‌بخش بسیاری از هندوهای بالیایی را برای شکل دادن و ایجاد فرهنگ‌شان در این منطقه بازگو می‌کند. باله رامایانا یکی از مشهورترین نمایش‌های بالی است و اگر شما به کاخ اوبود بروید با توجه به شکوه و جلال آن و همین‌طور دکوراسیون صحنه چشمگیرش ارزش نمایش را دو چندان می‌کند و تجربه‌ای منحصر به فرد به شما می‌دهد.

 

 

به ملاقات یک شفادهنده سنتی بروید

 

 

به ملاقات یک شفادهنده سنتی بروید

 

 

این فعالیت فرهنگی-معنوی در میان گردشگران به خاطر "دعای عشق را بخور" از محبوب خیلی بالایی برخوردار است. حتی جولیا رابرتز نیز از روستای کتوت لییِر دیدن کرده است. با این که پزشک سنتی و مورد احترام اوبود در سال ۲۰۱۶ از دنیا رفت اما شفاخانه سنتی‌اش به طور فزاینده‌ای رشد کرد و متوقف نشد. فارغ از این که آیا اصلا به چنین چیزهایی اعتقاد دارید یا نه، ملاقات با یک روحانی در اوباد، می‌تواند دیدگاه شما را در مورد زندگی، سلامتی و حداقل فرهنگ، متفاوت و عمیق کند. بعضی از افرادی که با مشکلات اساسی و واقعی فیزیکی، ذهنی، احساسی به این مکان رفته بودند قسم می‌خورند که درمان دریافت کرده‌اند.

 

 

اقامتگاه‌های مقرون به صرفه یوگا با نمای بی‌نظیر در بالی

 

 

در یک کلاس آشپزی ثبت نام کنید

 

 

در یک کلاس آشپزی ثبت نام کنید

 

 

بر هیچکس پوشیده نیست که غذا می‌تواند به عنوان عنصری مهم، درباره فرهنگ و سلیقه مردم بومی جایی، به ما اطلاعاتی بدهد. اما چرا این فعالیت جذاب و شادی‌بخش را خودتان هم انجام ندهید و تنها مصرف‌کننده‌ی صرف نباشید؟ خیلی از ویلاها و رستوران‌های اوبود تورهای یادگیری آشپزی با کلیه امکانات و مواد مورد نیاز برگزار می‌کنند و شما تنها کاری که باید بکنید اینست که در این کلاس‌ها ثبت نام و شرکت کنید. کسی چه می‌داند شاید بعدها این غذاها تبدیل به منوی مورد علاقه دوستان و آشنایانتان شد و از شما خواستند مرتبا برایشان درست کنید.

 

 

از کاخ ساراسواتی دیدن کنید

 

 

کاخ ساراسواتی

 

 

یکی از جاذبه‌های اصلی اوبود کاخ ساراسواتی است که برای بزرگ‌داشت و احترام به ساراسواتی، الهه دانش، ادبیات و هنر هندو ساخته شد. این معبد همچنین به عنوان کاخ آب اوباد نیز شناخته می‌شود که معماری باشکوه و سنتی آن با حوضچه گل نیلوفر آبی و باغ آبی زینت داده شده است. یکی از تجارب جذاب در این محل کرایه لباس‌های سنتی و پوشیدن آن‌هاست. می‌توانید در حالی که لباس‌ها را به تن دارید عکس‌های جذابی بیاندازید و به یادگار داشته باشید.

 

 

معرفی بهترین مقصد ماه عسل با تجارب عاشقانه

 

 

از موزه‌ها دیدن کنید

 

 

از موزه‌ها دیدن کنید

 

 

اوبود به دلیل سابقه تاریخی کهن، دارای هنر و فرهنگی غنی است. این مکان الهام‌بخش و میزبان بسیاری از هنرمندان سراسر دنیا هم بوده است. در این محل شما جاذبه‌های دیدنی متعددی در دسترس دارید که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. یکی از این مکان‌ها موزه رنسانس بلانکو است که آثار هنرمند معروف آنتونیو بلانکو را در معرض دید قرار داده. این آثار در عمارت شخصی خود بلانکو قرار گرفته و در اصل منزل او به صورت موزه در آمده است. از سوی دیگر نمایشگاه‌هایی هم هستند که آثار هنرمندان سراسر دنیا مربوط به دوره‌های مختلف را به نمایش گذاشته‌اند.

 

 

در روستای تگالالانگ گردش کنید

 

 

در روستای تگالالانگ گردش کنید

 

 

سال‌هاست تگالالانگ را به تراس‌های برنجش می‌شناسند و از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشی و عکاسی اوبود محسوب می‌شود. اما این تراس‌ها تنها چیزی که تگالالانگ می‌تواند به شما عرضه کند نیست. تگالالانگ در روستایی پر از مردم کشاور و هنرمند است که گشت و گذار در آن می‌تواند شما را با فرهنگ و سلیقه مردم بومی بهتر و دقیق‌تر آشنا کند. شما می‌توانید بین مغازه‌های هنری سرگردان شوید و با برخی از کشاورزان محلی به گفت و گو بپردازید و با داستان‌های عجیب و غریب محلی آشنا شوید.

 

 

کاردستی‌های سنتی را یاد بگیرید

 

 

کاردستی‌های سنتی را یاد بگیرید

 

 

درست است که شما می‌توانید سوغاتی‌های دوست داشتنی دست‌ساز را از بازار سنتی در اوبود خریداری کنید، اما یادگیری و درست کردن آن‌ها نیز می‌تواند لذت‌بخش و جذاب باشد. یادگیری این سبک کاردستی‌ها نه تنها می‌تواند شما را سرگرم کند بلکه می‌تواند یادگیری‌ هنرهای بعدی را هم برای شما به ارمغان بیاورد. شما در اوبود می‌توانید هنرهای متنوعی از سفالگری گرفته تا طراحی روی پارچه، چوب‌کاری تا ساختن زیورآلات نقره را یاد بگیرید و وقتی که به منزل بر می‌گردید هم ادامه دهید.

 

 

یوگا تمرین کنید

 

 

یوگا تمرین کنید

 

 

برای بالیایی‌ها یوگا بیشتر از ورزشی به عنوان مد روز ارزش داشته و هندوها آن را به عنوان روشی روحانی برای پاک‌سازی روح و کنترل بدن انجام می‌دهند. اما ورای هندوهای بالیایی، مردم زیادی به اوبود می‌روند تا ورزش باستانی را زیر نظر متخصیص مجرب و کهنه‌کار یاد بگیرند. اگر شما هم از علاقه‌مندان به یوگا هستید و می‌خواهید در تمرینات شرکت کنید کلاس‌های اوبود یکی از بهترین گزینه‌های شماست.

مطالب مرتبط