۸ جشنواره جذاب روسی در کازان؛ شهر میزبان جام جهانی

کازان به عنوان مرکز تاتارستان و از نقاط بسیار مهم فرهنگی که در تور روسیه می بینید و با طیف وسیعی از فعالیت‌های فرهنگی و جشن‌ها بر همه شناخته شده است. از دیر باز فستیوال‌هایی در این شهر برگزار می‌شود که مربوط به هنرهای کلاسیک است، این فستیوال متفاوت در کازان، هنر و موسیقی غنی کشور را به دیدار تاریخ تاتار می‌برد. بنابراین اگر همراه با تور روسیه به دیدار مسابقه تیم ملی ایران در این شهر می‌روید، از فستیوال‌هایی در آن بازه زمانی برگزار می‌گردند هم دیدن کنید و یکی از تجارب منحصر به فرد از حضور در این شهر را در کنار جام جهانی به دست بیاورید.

 

سابانتوی

 

 

سابانتوی

 

 

در طول سال و با تغییر فصل چندین سابنتوی برگزار می‌گردد و این جشن در پایان بهار و همزمان با کشت محصولات در خرداد ماه برگزار می‌گردد. این جشن بزرگ تاتارستان یکی از اصلی‌ترین جشن‌های کازان است که در روستای میرنی برگزار شده و بیش از ۴۰ هزار نفر را از سراسر ولگا به این منطقه می‌کشاند. طبق سنت هر ساله مسابقات و بازی‌های سرگرم‌کننده و گاها شادی برگزار می‌شود که حتی شما هم می‌توانید در آن‌ها شرکت کرده و لذت حضور در چنین مراسمی را به جان بکشید. مسابقاتی همچون اتومبیل‌رانی، شنای با مانع و یا موارد شاد و جذابی مانند صعود به تیرک لغزنده، دوی با گونی بخشی از مراسم این جشن را تشکیل می‌دهد. همزمان با مسابقات ورزشی مراسم رقص و آواز محلی نیز برقرار خواهد بود.

آدرس: Mirny, Russia

 

 

جاز در کرملین

 

 

جاز در کرملین

 

 

این فستیوال از سال ۲۰۱۶ تاکنون به کوملین کوچ کرده و حالا دوست‌داران موسیقی و جاز می‌توانند در این مکان تاریخی شاهد اجرای برخی از بهترین آهنگ‌های بزرگ دنیا را شاهد باشند. در ماه‌های مرداد تا شهریور هر پنجشنبه کرملین میزبان سبک متفاوتی از موسیقی جاز و دوست‌داران آن خواهد بود. این جشنواره که با حضور بزرگان بین‌المللی این ژانر از موسیقی برگزار می‌گردد یکی از جاذبه‌های اصلی شهر در تابستان شناخته می‌شود.

آدرس: Kremlin, Kazan, Russia

 

 

خوشمزه‌ترین شام روسی را در این رستوران‌های سنت پترزبورگ بخورید

 

جشنواره بین‌المللی اپرای فئودور چالیاپین

 

 

جشنواره بین‌المللی اپرای فئودور چالیاپین

 

 

این جشنواره زمانی تنها یک برنامه استعدادیابی ملی بود که حالا تبدیل به یک رویداد بین‌اللملی شده است. این جشنواره که بسیار پرطرفدار بوده و هنرمندان سطح بالا در آن شرکت می‌کنند، به یاد و خاطره هنرمند قرن بیستمی برجسته در اپرا، فئودور چالیاپین کسی که مبتکر سبک جدید بازیگری در این هنر بود برگزار می‌گردد. این فستیوال در سالن اپرا و باله موسی جلیل به اجرا در می‌آید که خود سالن به تنهایی ارزش تهیه بلیط و تماشای برنامه را دارد.

آدرس: Musa Jalil Tatar State Opera and Ballet Theatre, Kazan, Russia

 

 

 

جشنواره بین‌المللی باله رودلف نوریو

 

 

جشنواره بین‌المللی باله رودلف نوریو

 

 

بهترین رقاص‌های باله دنیا به این شهر سفر می‌کنند تا در بهترین جشنواره باله روسیه که به عنوان خواهر جشنواره فئودور چالیاپین شناخته می‌شود، شرکت کنند. در این فستیوال که از سال ۱۹۸۷ هر ساله برقرار بوده، بهترین رقاص‌های باله روسیه بر روی استیج می‌روند تا بزرگ‌ترین کارهای کلاسیک باله را اجرا کنند. نوریو در سال ۱۹۳۸ به دنیا آمد و بعدها به عنوان قدیمی‌ترین مدیر کمپانی باله فرانسه و یکی از معتبرترین جشنواره‌های بین‌المللی اپرای پاریس را به عهده داشت تا این که در سال ۱۹۹۲ درگذشت.

آدرس: Musa Jalil Tatar State Opera and Ballet Theatre, Kazan, Russia

 

 

جشنواره شکوفه کازان

 

 

جشنواره شکوفه کازان

 

 

یکی از جدیدترین جشنواره‌های کازان که تنها دو سال از عمر آن می‌گذرد جشواره شکوه کازان است که طی آن شهر را با طراحی خلاقانه از گل و شکوفه پر می‌کنند. این جشنواره که سه ماه به طول می‌انجامد یکی از اصلی‌ترین رقابت‌های بین مردم برای گل‌آرایی و طراحی خلاقانه آن‌ها در باغ‌ها و زمین‌های مدرسه و بهترین طراحی گل فضای عمومی شهری انجام می‌پذیرد.

 

 

ارزان‌ترین اقامتگاه‌های کازان، میزبان تیم ملی در جام جهانی روسیه

 

فستیوال کتاب در اسمنا

 

 

فستیوال کتاب در اسمنا

 

 

مرکز هنرهای معاصر کازان، Smena، میزبان نمایشگاه کتاب شش ماه یکبار، که یکی در تابستان و دیگری در زمستان، برگزار می‌گردد است. طی بیش از دو روز کتاب‌هایی در این فستیوال ارائه می‌شود که سخت است آن‌ها را جایی دیگر بیابید. عموما این کتاب‌ها محدود به مطبوعات و ناشران مستقل در زمینه‌های هنر، علوم و فرهنگ و ادبیات کودکان می‌شود. معمولا این مرکز میزبان برگزاری انواع جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی بوده و ناشران مستقل کتاب‌هایشان را در این مرکز عرضه می‌دارند.

آدرس: Smena Cultural Centre, Ulitsa Burkhana Shakhidi 7, Kazan, Russia

 

 

جشنواره قومی کروتوشکا

 

 

جشنواره قومی کروتوشکا

 

 

این جشنواره از سال ۲۰۰۹ به منظوره ارائه و شناساندن موسیقی معاصر و همچنین سنتی به دنیا در روستای کروتوشکا در نزدیکی کازان بر پا می‌گردد. شما می‌توانید در این جشنواره که با چشم‌انداز بین‌المللی برنامه ریزی می‌شود اجرای مختلفی از نقاط دور و نزدیک دنیا همچون آسیا، آفریقا و اروپا را شاهد باشید. در کنار این جشنواره که چند روزی به طول می‌انجامد، یک نمایشگاه صنایع دستی هم جریان خواهد داشت صنایع دستی و محصولات تولیدی‌ها به نمایش در می‌آید.

آدرس: Krutushka, Russia

 

 

همه‌ی آنچه که باید در مورد تماشای بازی‌های جام جهانی بدانید

 

فستیوال راک هاروکات

 

 

فستیوال راک هاروکات

 

 

این جشنواره که بسیار مورد علاقه مردم محلی است به منظور بزرگداشت موزیسین محلی Mark Zvanets که در یک سانحه رانندگی در سال ۲۰۰۶ از دنیا رفت بر پا می‌گردد. در ابتدا مسابقه بین انواع گروه‌های محلی موسیقی با اجرای آن‌ها آغاز می‌گردد. در حال حاضر این جشنواره به یاد و خاطره او برگزار می‌گردد و عایدی آن هم برای کمک به خانواده و فرزندانش بخشیده می‌شود. در تور جام جهانی روسیه در این شهر میتوانید شبی به این فسیوال هم بروید. 

آدرس: Mayakovskiy Zheltaya Kofta (Mayakovsky Yellow Jacket) Ulitsa Mayakovskogo 24А, Kazan, Russia

مطالب مرتبط