زیباترین پارک‌های کازان برای گردش در ایام جام جهانی

در روزهای پر التهاب جام جهانی شهرهایی همچون کازان و سارنسک که میزبان تیم ملی ایران هم هستند، حال و هوایی متفاوت و بسیار پرجنب و جوش به خود می‌گیرند در چنین شرایطی اگر با تور روسیه به دیدار این مسابقات و حمایت از تیم ملی فوتبال ایران می‌روید، بد نیست از جاهای دیدنی دیگری همچون پارک‌های زیبا نیز بازدید کنید. ما در این‌جا قصد داریم چند پارک زیبا و جذاب کازان را که می‌توانید در آن‌ها وقت‌گذارنی کنید را معرفی کنیم.

 

 

پارک Krylya Sovetov

 

 

پارک Krylya Sovetov

 

 

پارک مدل ساخت و ساز شوروی سابق را معنی کرده است، گویی از وسط فیلم‌های سیاه و سفید قدیمی بیرون کشیده شده و در این محل قرار گرفته است. پارک Krylya Sovetov که به پارک بال‌های شوروی نیز شهرت دارد در سال ۱۹۳۹ برای ساکنان new Sotsgorod، توسط هواپیمایی Kazmashstroy ساخته شد. در این پارک یک سالن تیراندازی، سواری و هاکی روی یخ قرار داده شده است. Krylya Sovetov در نزدیکی مدرسه فوتبال روبین واقع گردیده. مردم محلی در این پارک به ورزش‌هایی چون اسکیت سواری، کشتی و فوتبال می‌پردازند. شما هم می‌توانید به پارک جذاب بروید و در کنار دیگران در روزهای شاد و پرجنب و جوش شهر از محیط آن لذت ببرید.

 

 

پارک Continent

 

 

پارک Continent

 

 

این پارک که در سال ۱۹۸۰ در خیابان یاماشوا افتتاح شد یکی از مکان‌های تفریحی و گردشی کازان است که مساحت کمی داشته و در سال ۲۰۱۵ تا تغییراتی به شکل و شمال و نام امروزی درآمده است. کانتیننت تقریبا محبوب‌ترین پارک کودکان است که بخش‌های مختلف آن مانند قاره‌های مختلف از دونیم کره تشکیل شده است. در قاره آمریکای شمالی جشن‌های بزرگ برگزار می‌گردد و آمریکای جنوبی میزبان یک باغ گل زیباست. اوراسیا نیز دارای یک زمین بازی بزرگ است که در آن یک ماکت جذاب از کرملین به کار رفته است. آفریقا دارای یک زمین ماسه‌ای بزرگ است که در آن کودکان می‌توانند استخوان‌های دایناسورها را کشف و استخراج کنند. شما می‌توانید از زمین اسکیت، زمین گردش سگ‌ها و کافه خانوادگی دیدن کنید و از محیط شاد و جذاب پارک لذت ببرید.

 

 

ارزان‌ترین اقامتگاه‌های کازان، میزبان تیم ملی در جام جهانی روسیه

 

باغ Lyadskoy

 

 

باغ Lyadskoy

 

این پارک را در واقع مردی به نام Alexey Letsky در قرن ۱۸ام میلادی ساخت و بعد شهردار به پاس زحماتی که این مرد کشیده بود اسم پارک را به نامش ثبت کرد. وقتی امپراطور روسیه پال اول در همان حوالی اقامت گزید، مورد مهمان‌نوازی باشکوه لتسکی که در نزدیکی پارک عمارت یک طبقه‌ای داشت، قرار گرفت. پال اول که تحت تاثیر مهمان‌نوازی وی قرار گرفته بود دستور داد که خیابان مجاور را به نام لیاتسکی ثبت کنند، البته نام این خیابان بعدها مجدد تغییر کرد. همچنین او ۲۰۰ هزار روبل هم بابت زیباسازی شهر اهدا نمود. شما می‌توانید با رفتن به این پارک و حضور در یک مکان تاریخی از محیط باطراوت و سرسبز آن بهرره‌مند شوید و ساعاتی را به دور از هیاهوی شهر سپری کنید.

 

 

پارک گورکی

 

 

پارک گورکی

 

 

این مکان، در حال حاضر یکی از پارک‌های اصلی کازان، با تاریخی غنی است. تقریبا سه قرن پیش این مکان جایی بود که افرادی از سیبری برای کارهای سخت و به عبارتی بیگاری فرستاده می‌شدند. در اوایل قرن ۱۹ام منطقه محل اقامت دانشجوهای آلمانی درآمد و پس از انقلاب شوروی هم ظاهر و شمایل پارک شروع به تغییر کرد. در نهایت از سال ۲۰۱۵ پارک تحت تاثیر زندگی مدرن مورد بازسازی قرار گرفت که طی آن بخش‌هایی همچون زمین دوچرخه سواری، اسکیت بازی، شطرنج و مواردی از این دست به آن اضافه گردید. شما می‌توانید در بخش‌های مختلف پارک گشت زنی کنید و اگر احساس گرسنگی کردید در رستوران‌های اطراف چیزی نوش جان کنید.

 

 

راهنمای گردشگری کازان؛ شهر میزبان تیم ملی در جام جهانی

 

پارک ویکتوری

 

 

پارک ویکتوری

 

 

پارک پیروزی حدود ۵۰ هکتار مساحت داشته و در سال ۱۹۷۰ با ۱۴۱۸ درخت و بوته کاشته شده به پاس ۱۴۱۸ شبانه روز مقاومت در جنگ افتتاح گردید. شما با رفتن به این پارک می‌توانید از نمایشگاه فضای باز تجهیزات جنگی، تانک، اسلحه‌های ضد تانک، خمپاره انداز، هیلی‌کوپتر و و هواپیما بازدید کنید. در سمت چپ قسمت تفریحی پارک با بخش‌هایی نظیر منطقه سبز با مسیرها، زمین بازی کودکان و حوضچه‌ای پر از ماهی کپور و اردک وجود دارد. شما می‌توانید به این باغ زیبا بروید و ضمن گشت و گذار در محیط سرسبز و حوض پر از ماهی آن، از نمایشگاه نظامی و آلات جنگی که هرگز از نزدیک ندیده‌اید دیدن کنید.

 

 

دریاچه Lebyazhye

 

 

دریاچه Lebyazhye

 

 

در حقیقت این دریاچه از ۴ بخش که با کانال آبی بهم متصل هستند تشکیل شده است. دریاچه‌های Bolshoye (بزرگ)، Maloye (کوچک)، Svetloye (نور)، Sukhoye (خشک) چهار بخش دریاچه هستند که با توجه تغییر الگوی شهر و چشم‌انداز طبیعت از وسعت آن‌ها به مقدار قابل توجهی کاسته شده تا جایی که Svetloye و Sukhoye در مرز خشکی قرار گرفته‌اند. با این همه مالوی به خاطر نزدیکی به منطقه مسکونی از علاقه‌مندان زیادی برخوردار است. شما می‌توانید به راحتی و با استفاده از حمل و نقل عمومی به این پارک زیبا که محیط آن به تصرف درختان کاج درآمده برسید. دریاچه از عمق کمی برخوردار بوده و هر کدام به حدود ۴ متر می‌رسند. اینجا محلی است که تابستان‌ها فستیوال سانانتوی برگزار شده و زمستان‌ها تبدیل به محل اسکی مردم بومی می‌شود.

مطالب مرتبط