۷ دانستنی‌ مهم برای گردشگری در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

اگر قصد دارید همراه با تور روسیه به بازدید از این کشور و حمایت تیم‌تان را دارید پس اوقات زیادی را در فضای شاد و دوستانه در کنار ملت های دیگر، به تشویق و سرگرمی خواهید پرداخت. به جز این، شما زمانی زیادی را خواهید داشت تا بتوانید سطح شهرها را بگردید و بیشتر با مردم و جو کشور آشنا شوید. مهم نیست کجای روسیه باشید، شما می‌توانید کباب روستایی بخورید، حمام سنتی روسی بروید و یک غذای خیابانی نوش جان کنید. ما در این پست به تعدادی فعالیت که در این شهرها می‌توانید انجام دهید می‌پردازیم.

 

 

۱- جشن شب‌های سفید سنت پترزبورگ را تجربه کنید

 

 

جشن شب‌های سفید سنت پترزبورگ را تجربه کنید

 

 

در ماه ژوئن جشنواره‌ای تحت عنوان "شب‌های سفید" در سنت پترزبورگ برگزار می‌گردد که غالبا نادیده گرفته می‌شود. این فستیوال یک ماه تمام هر شب برقرار بوده و تقریبا می‌توان گفت روز هرگز به پایان نمی‌رسد. دلیلش هم واضح است، به خاطر شرایط جغرافیایی و قرارگیری شهر در قسمت شمالی روز هرگز تمام نشده و ساعاتی که شب محسوب می‌شود هم شبیه به روزهای ابری جلوه می‌کند. تمام شهر این مدت را از جشن و پایکوبی و لمیدن بر روی تراس‌ها لذت می‌برند، در سالن‌های غذا خوری وقت می‌گذرانند و به دیدن جذاب‌ترین بخش جشنواره یعنی کشتی زیبای اسکارلت همراه با یک موزیکال دیدنی، نور و تئاتر فوق‌العاده درست بر روی رودخانه نوا می‌روند.

 

 

۲- از معبد همه مذاهب در کازان دیدن کنید

 

 

از معبد همه مذاهب در کازان دیدن کنید

 

 

معبد All Religions یا تمام مذاهب، توسط معمار برجسته و خیری به اسم Ildar Khanov طراحی و ساخته شده است. او و دستیارانش قصد داشتند با ساختن این معبد و ترکیب ۱۶ دین مختلف به مردم دنیا بگویند جنگ بر سر مذاهب بی‌معنی بوده و تمامی آن‌ها در نهایت یکی هستند. ۱۶ مناره به کار رفته شده در این معبد هم به خاطر ۱۶ مذهبی است که از آن‌ها الهام گرفته شده است. گنبدهای چینی، ستاره حضرت داوود، صلیب حضرت عیسی و حلال ماه مسلمانان تنها بخشی از ظرافت‌های به کار رفته در این معبد است. به دیدن این مکان بروید و از دیدن چنین بنایی شگفت‌زده شوید. در این معبد جستجو کنید و سعی کنید نشانه‌های ۱۶ مذهب مختلف را پیدا کنید.

آدرس: Temple of All Religions, Старое Аракчино, 4, Kazan, Respublika Tatarstan, Russia

 

 

راهنمای گردشگری سارانسک در ایام مسابقات جام جهانی روسیه

 

 

۳- در فرهنگ مردویان سارانسک جستجو کنید

 

 

در فرهنگ مردویان سارانسک جستجو کنید

 

 

روسیه از ملت‌های مختلفی تشکیل شده که بعضی از آن‌ها حتی از ۱۲۰ نفر هم تجاوز نمی‌کنند. سارانسک جایی است که فرهنگ بومی مردم منطقه را در موزه‌ فرهنگی مردویا و موزه هنرهای تجسمی ارزیای مردویا تجلیل می‌کند. هر دوی این موزه‌ها به فرهنگ و هنر مردم مردویا اختصاص داده شده و نقش مهمی در ایجاد هویت ملی در میان نسل جوان ایفا می کنند. به این موزه‌ها بروید و ضمن آشنایی با تاریخ منطقه، از آثار هنری و فرهنگی چشمگیری بازدید کنید.

آدرس: Museum of Mordovia Folk Culture, Ulitsa Sovetskaya, 19, Saransk, Russia

 

 

۴- طعم غذاهای قفقازی را در سوچی بچشید

 

 

طعم غذاهای قفقازی را در سوچی بچشید

 

 

به طور کلی روسیه کشوری تشکیل شده از چندین و چند ملت و فرهنگ مختلف است. در سطح کشور که بگردید هر جایی را به فرهنگ و شیوه بومی‌اش کشف خواهید کرد. نمود این ویژگی در سوچی کاملا محسوس است. اگر برای تماشای مسابقات به این شهر کوچک ساحلی که در سال ۲۰۱۴ میزبان بازی‌های المپیک بود می‌روید با طیف وسیعی از غذاهای واقعا خوشمزه قفقازی روبرو خواهید شد که از سمت گردشگران بسیار محبوب هستند. بنابراین اوقات فراغت‌تان را در نوار ساحلی قدم بزنید و سپس به رستوران‌های برجسته بروید و از این غذاهای خوشمزه امتحان کنید.

 

 

زیباترین پارک‌های کازان برای گردش در ایام جام جهانی

 

 

۵- مانند یک روسی در مسکو گشت و گذار کنید

 

 

مانند یک روسی در مسکو گشت و گذار کنید

 

 

پایتخت روسیه، مسکو به معنای واقعی کلمه شهری همیشه بیدار و پرجنب و جوش است که از تعداد زیادی جشن‌ها و پایکوبی‌ها، کلاب‌ها و سالن‌های تئاتر میزبانی می‌کند. در کشوری که برای تماشا و تهیه بلیط یک اجرای تئاتر باله و یا اپرا از ماه قبل برنامه‌ریزی می‌کنند، باید مراقب باشید تا رفتن به تئاتر بلشویک و این تجربه خالص روسی را از دست ندهید. سپس می‌توانید شب را در خیابان‌های مرکز خرید و رستوران‌ها بگذرانید و از طعم غذاهای روسی لذت ببرید.

آدرس: Bolshoi Theatre, Theatre Square, 1, Moskva, Russia, 125009

 

 

۶- در کالینینگراد کهربا بخرید

 

 

در کالینینگراد کهربا بخرید

 

 

کالینینگراد غربی‌ترین شهر روسیه بود و به همین دلیل بیشتر حالت اروپایی به خود گرفته است. به دلیل موقعیت مکانی شهر در کنار دریای بالتیک، آن را منبع کهربای کشور می‌دانند. این سنگ‌های نیمه قیمتی از سوغاتی‌های اصلی شهر محسوب می‌شود. شما می‌توانید در خلال تماشای بازی‌های جام جهانی در این شهر بگردید و از این سنگ در طرح موردپسندتان خریداری کرده و با خود به خانه ببرید.

 

 

۸ جشنواره جذاب روسی در کازان؛ شهر میزبان جام جهانی

 

 

۷- از موزه هوا فضای سامارا دیدن کنید

 

 

 هوا فضا

 

 

اگر محسور تاریخ جستجو فضایی روسیه و نقش روسیه در گسترش اکتشاف در فضا هستید، حتما سری به موزه تاریخ فضایی در سامارا بزنید. شما در بازدید از این موزه اطلاعات گسترده‌ای درباره سفرهای فضایی روسیه و توسعه فضایی، موشک و دیگر تجهیزات دیدنی و جذاب به دست خواهید آورد. این موزه برای دور شدن از فضای تور جام جهانی روسیه و چند ساعت گشت‌زنی در شهر گزینه خوبی به نظر می‌رسد.

مطالب مرتبط