راهنمای گردشگری سارانسک در ایام مسابقات جام جهانی روسیه

سارانسک را نمی‌توان در رده شهرهای گردشی و پرطرفدار تور روسیه دانست. معمولا نقاط محبوب گردشگران، شهرهایی همچون مسکو و سنت پترزبورگ را شامل می‌شود. با این همه شهر کوچک سارانسک یکی از میزبانان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ انتخاب شده و این بدان معناست که مردم سراسر دنیا برای تماشای مسابقات به این شهر سفر خواهند کرد. اگر شما هم همراه تور روسیه عازم دیدار مسابقه ایران در جام جهانی خواهید شد، بد نیست با فعالیت‌های برتری که می‌توانید در سارانسک انجام دهید آشنا شوید.

 

 

از موزه جنگ روسیه دیدن کنید

 

 

از موزه جنگ روسیه دیدن کنید

 

 

بخش زیادی از هویت مدرن روسیه وابسته به فعالیت‌های آن به مشارکت در درگیری‌های قرن ۲۰ام وابسته است. درگیری‌هایی همچون جنگ‌های داخلی که در خلال جنگ جهانی دوم در قلمرو روسیه اتفاق افتاد، جنگ افغانستان و همچنین جنگ چچن از موارد برجسته فعالیت‌های مسلحانه این کشور در قرن ۲۰ام است. شما می‌توانید به موزه جنگ بروید و طی بازدید از آن با جمهوری نیمه خودمختار مردویا که سارانسک پایتخت آن بود بیشتر آشنا شوید و اطلاعاتی درباره جانبازان و وقایع جنگ به دست بیاوردید. شکل ظاهری موزه از جمهوری مردویا الهام گرفته شده و طراحی نارنجی و مشکی آن یادآور روبان سنت جورج، و یک نماد نظامی شناخته شده در روسیه است.

آدرس: 34A Ulitsa Sovetskaya, Saransk, 430000, Russia

 

 

از مجسمه‌های شوروی بازدید کنید

 

 

از مجسمه‌های شوروی بازدید کنید

 

 

روسیه از مجسمه‌های به جا مانده از دوران شوروی سابق حمایت می‌کند و آنان همچنان در معرض دید عموم قرار دارند. البته بعضی از آن‌ها از سراسر کشور جمع‌آوری شده در گالری Tretyakov در مسکو به نمایش در آمده‌اند. با همراهانتان مسابقه بدهید در سطح شهر بگردید و فهرستی از مجسمه‌ها را بازدید کنید. هر کسی که مجسمه کمتری پیدا کرد بقیه گروه را شام مهمان کنید. با کمی تقلب ما چند مجسمه شهر را به شما معرفی می‌کنیم:

یملیان پوگاچف: او یک قهرمان شورشی مردمی در زمان کاترین بزرگ است که در نوشته‌های پوشکین جاودانه شده است.

الکساندر پوشکین: اگر یک مجسمه در شهر باشد که باید از آن بازدید مجسمه پوشکین است. مجسمه دیگری که باید به فهرست خود اضافه کنید ولادمیر لنین است که هر دوی این مجسمه‌ها در سطح شهر وجود دارند.

خلبانان مردویا: این تندیس که به شکل یک هواپیمای سفید طراحی شده، یادآور تلاش‌های منطقه در دوران جنگ و یادبودی برای خلبابان فداکار مردویا است.

مجسمه خانواده: این مجموعه مجسمه که از جدیدترین مجسمه‌های اضافه شده به شهر است با تقویت ارزش‌های بنیادین خانواده، متشکل از مادر، پدر و فرزندان، ارزش‌های جدید روسیه را یادآوری می‌کند.

 

 

همه‌ی آنچه که باید در مورد تماشای بازی‌های جام جهانی بدانید

 

 

عصر را در یکی از پارک‌های شهر سپری کنید

 

 

عصر را در یکی از پارک‌های شهر سپری کنید

 

 

معمولا شهرستان‌های روسیه بسیار سرسبز هستند که سارانسک نیز از این قاعده مستثنی نیست. پارک‌ها محلی عالی برای گذراندن وقت در عصرها و لذت بردن از هوای دل‌انگیز و ملس تابستانی است. شما می‌توانید به پارک بروید به هیاهوی مردم نگاه کنید. یا در گوشه‌ای دنج از خلوت خود لذت ببرید، عکس‌های یادگاری بیاندازید و با دوستانتان به قدم زنی مشغول شوید. یکی از محبوب‌ترین پارک‌های شهر پوشکین است که می‌توانید به آن سر بزنید. البته گزینه‌های دیگر هم وجود دارد که همگی آن‌ها برای ورود رایگان هستند.

آدرس: Pushkin’s Park, Krasnoarmyeskaya 12, Saransk, Republic of Mordovia, Russia

 

 

همزیستی صلح‌آمیز مذاهب

 

 

 

 

در ابتدای ورود خیلی متوجه نخواهید شد اما با کمی دقت می‌بینید که روسیه کشوری چند مذهبی است که تمامی آن‌ها در آرامش و صلح کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. در حالی که اکثر مومنان کشور را مسیحیان و البته مسیحیان ارتدوکس تشکیل می‌دهند، مسلمانان هم جمعیت قابل ملاحظه‌ای دارند. مردویا هم از این قائله مستثنی نیست. سارانسک میزبان چند کلیسای ارتدوکس و ۳ مسجد زیبا و باشکوه است. معماری این بناها زیبا و درخور توجه و بازدید هستند. شما می‌توانید به این بناها سری بزنید و عکس‌های جذابی برای اینستاگرامتان بگیرید. این بخش از شهر یک گشت و گذار مذهبی به شما ارائه خواهد داد.

آدرس: Cathedral of St. Fyodor Ushakov, Sovetskaya 53, Saransk, Republic of Mordovia, Russia

 

 

غذاهای ارزان‌ در سارانسک روسیه؛ میزبانی تیم ملی در جام جهانی

 

 

به یک تئاتر بروید

 

 

 همزیستی صلح‌آمیز مذاهب

 

 

با این که سارانسک یک شهر کوچک است اما ۵ سالن تئاتر مختلف را به هنر دوستان ارائه می‌دهد. اگر یک روز را در استادیوم و در جمعیت و فوتبال گذرانید و خستگی به شما چیره شد، به یکی از سالن‌ها بروید و یک اجرای باله و یا اپرا تماشا کنید و خودتان را جای یکی از شخصیت‌های اشعار چایکوفسکی قرار دهید. مطمئنا بعد تماشای یک باله زیبا حالتان به مراتب بهتر خواهد شد.

آدرس: 36 Ulitsa Bogdana Khmel'nitskogo, Saransk, 430000, Russia

 

 

یک روز را خارج شهر بگذرانید

 

 

 همزیستی صلح‌آمیز مذاهب

 

 

اگر به اپرا علاقه خاصی ندارید و بیشتر دلتان می‌خواهد اوقات بیکاری را در دامان طبیعت بگذرانید، سارانسک شما را ناامید نخواهد کرد. صبح‌تان را زود شروع کنید، وسایل مورد نیاز را جمع کنید و به حومه شهر بروید. پارک ملی  Smolnyi، واقع در ۸۰ کیلومتری شمال Saransk، یکی از نقاط زیبا و ارزشمندی است که می‌توانید برای پیک نیکی صمیمی و دوستانه به آن بروید و اوقات شادی را سپری کنید. این منطقه محافظت شده به منظور حفظ گونه‌های گیاهی و جانوری ایجاد شده و محیطی آرام به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌هد. به این پارک بروید و به تماشای دست جمعی پرندگان بنشینید. در خلال تور جام جهانی روسیه به این کار‌های جذاب پردازید. 

آدرس: Natsional'nyy Park "Smol'nyy", Mordovia, 431660, Russia

مطالب مرتبط