بهترین سواحل آنتالیا برای تفریح در تابستان

آنتالیا از مهم ترین مقاصد تور ترکیه تابستان 98  است و مردم زیادی با این تور سفر می‌کنند. آنتالیا منطقه‌ای تاریخی و ساحلی است که جاذبه‌های زیادی را برای دیدن و کاوش در اختیار بازدیدکنندگان خود می‌گذارد. در واقع آنتالیا تنها به سواحل جذابش ختم نمی‌شود اما در عین حال این سواحل بخش مهمی از دلیل مردم برای سفر به آنتالیا را تشکیل می‌دهند. ما در اینجا شما را با بهترین سواحل این شهر آشنا می‌کنیم.

 

سیرالی

سیرالی که به دلیل بقایای شهر تاریخی لیکیانی به الیمپوس هم شناخته می‌شود یکی از بهترین سواحل آنتالیا با فراز و نشیب‌های تاریخی است. این ساحل سنگ ریزه‌ای بین مردم محبوب بوده و می‌بینید که در خانه‌های ساحلی خانوادگی اقامت می‌کنند. مردم سیرالی را به خاطر زیبایی‌های طبیعی‌اش دوست دارند بدون آن که در این ساحل خبری از خانه‌های ویلایی لوکس همراه با استخر باشد.
شما می‌توانید به این ساحل بروید و از آرامش به دور از شلوغی‌اش لذت ببرید. ماسه‌های سفید و جذاب سیرالی همه را برای پیک‌نیک و گذراندن روزی خانوادگی مشتاق می‌کند. بنابراین اگر با خانواده هستید که افراد کم سن هم عضوی از آن هستند به این ساحل بروید و با خودتان غذا و خوراکی ببرید، حمام آفتاب بگیرید و همراه بچه‌ها شنا کنید و اوقات شیرینی را سپری کنید.

 

سیرالی

 

کنیالتی

یکی از سواحل جذاب در تور آنتالیا که بین صخره‌ها و کوهستان بیداغلاری واقع شده کنیالتی است. به عبارتی ساحل خود به تنهایی خیره کننده و نفسگیر است. با چنین شرایطی شما امکان انجام خلی کارها در این ساحل دارید. می‌توانید در ارتفاعات آن قدم بزنید، در ساحل حمام آفتاب بگیرید و یا خودتان را در یکی از کافه‌ها و رستوران‌های ساحلی پنهان کرده و از غذاهای خوشمزه آنان نوش جان کنید.

 

کنیالتی

 

فاسلیس

فاسلیس که به عنوان ساحل فیروزه‌ای شناخته می‌شود از مرکزشهر کمی دورتر بوده و برای رسیدن به آن باید ماشینی زیر پای خود داشته باشید تا بتوانید از همه زیبایی‌های آن دیدن کنید. این ساحل در شمال الیمپوس قرار دارد. خرابه‌های فاسلیس، شهر باستانی یونان و رومی، به سه خلیج کوچک تقسیم می‌شود که می توانید در آب‌های بسیار روشن آن شنا کنید.

 

فاسلیس

 

ساحل لارا

اگر از طرفداران پر و پا قرص سواحل زیبا و خیره کننده هستید ساحل لارا یکی از دلایل هیجان انگیز سفر به آنتالیا است در ساحل لارا از یک روز وقت‌گذرانی در آن لذت ببرید. با حدود 450 هکتار زمین، این ساحل دارای سهم مناسبی از کلاب‌های ساحلی، رستوران‌ها، کافه‌ها و کلاب‌های شبانه است. یعنی این‌طور که فقط در این ساحل بخواهید حمام آفتاب بگیرید و شنا کنید نیست. بلکه امکانات دیگری هم در دسترس شما قرار دارد. به علاوه در اینجا می‌توانید فعالیت‌های گروهی مثل والیبال ساحلی انجام دهید و یا به تجربه تفریحات آبی بپردازید.

 

ساحل لارا

 

ساحل پاتارا

پاتارا ساحلی بیرون از شهر است و برای رفتن به آن باید ماشین بگیرید. اما به عنوان یکی از بهترین سواحل آناتالیا باور کنید که ارزشش را دارد. این ساحل 18 کیلومتر ماسه جذاب و دیدنی است که با موج‌های تیره ینت داده شده است. به علاوه این ساحل دارای منطقه حفاظت شده‌ای برای حفظ زندگی لاک پشت‌ها است.

 

ساحل پاتارا

 

ساحل آدراسان

این ساحل با پس‌ زمینه تاریخی کِمِر یکی یکی از سواحل برجسته آنتالیاست که جوی آرام از زندگی شهری را ارائه می‌دهد. در حالی که اطراف ساحل طیفی از امکانات از جمله هتل‌های لوکس وجود دارد اما گردشگران می‌توانند از محیط آرام ساحل لذت ببرند.

 

ساحل آدراسان

 

بهترین نقاط آنتالیا برای خرید و گردش

ساحل کلئوپاترا

کلئوپاترا ساحل یکی از پرطرفدارترین سواحل آنتالیا است که در نقطه ی محبوب آنتالیا یعنی آلانیا واقع شده است. این ساحل همیشه با خیل عظیم گردشگران شلوغ است. مخصوصا این که کلئوپاترا ساحلی عمومی و رایگان است که هیچ ورودی برای آن وجود ندارد به همین دلیل تبدیل به انتخابی مقرون به صرفه اما زیبا بین گردشگرا شده است.
مردم به صورت خانوادگی به این ساحل می‌آیند و ضمن این که مراقب بچه‌ها هستند به استراحت و حمام آفتاب می‌پردازند.

 

ساحل کلئوپاترا

 

ساحل داملاتاش

این ساحل که در قسمت شرقی ساحل کلئوپاترا واقع شده از نقاط برجسته و جذاب آنتالیا برای غواصی و لذت بردن از آب‌های آبی شفاف و ساحل ماسه‌ای درخشان است. به علاوه ساحل داملاتاش میزبان غاری به شدت محبوب و توریستی است که در سال 1948 در حین ساخت بندری در قسمت جنوبی شهر آنتالیا کشف شد.
حالا این غار جزو نقاط محبوب توریست‌های تور ویژه آنتالیا است که با سفرهای روزانه‌ای به این غاراز طبیعت آن لذت می‌برند. شما می‌توانید هم از غار دیدن کنید و هم در ساحل به تفریحات آبی مد نظرتان برسید.

 

ساحل داملاتاش

مطالب مرتبط