دلایل مهم و هیجان انگیز برای سفر به آنتالیا؛ ترکیه

طی دهه‌های اخیر و پیشرفت صنعت گردشگری در ترکیه مردم سراسر دنیا به این کشور زیبا به عنوان مقصدی حتمی و جدی نگاه می‌کنند و تور ترکیه طرفداران فراوانی دارد، بازدید از آن را در صدر فهرست کارهای خود قرار می‌دهند.
در واقع ترکیه در کنار زیبایی‌های متنوع طبیعی از گذشته‌ای پر فراز و نشیب هم برخوردار است و نقاط تاریخی زیادی برای بازدید در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهد.
با وجود تمام پیچ و خم‌های اقتصادی ترکیه همیشه در زمره مقاصد ارزان دنیا مخصوصا برای اروپایی‌ها قرار داشته است. یکی از نقاط برجسته این کشور آنتالیاست که ما در اینجا دلایل سفر با تور آنتالیا را بررسی می‌کنیم.

 

 

در تاریخ ۲ هزار ساله غرق شوید

 

 

در تاریخ ۲ هزار ساله غرق شوید

 

 

در سفر به آنتالیا حتما باید بازدیدی به خرابه‌های یونانی و رومی داشته باشید. در مرکز توجه این خرابه‌ها استادیومی وسیع قرار دارد که روزگاری میزبان 1500 تماشگر بوده است. معبد آپولو نیز در سمت غرب و در انوار طلایی غروب خورشید با آن ستون‌های ایستاده بسیار دیدنی و چشمگیر به نظر می‌رسد. اگر ذوق هنری دارید و یا اساسا عکاس هستید شک نکنید شانس ثبت یکی از زیباترین غروب‌های خورشید را در کنار ویرانه‌ها خواهید داشت.

 

 

جشن زیر درخشش ستارگان تا طلوع خورشید

 

 

جشن زیر درخشش ستارگان تا طلوع خورشید

 

 

هیچ چیز به اندازه شب زنده‌داری در کِمِر نمی‌تواند خاطرات جذاب و صمیمی در کنار عزیزان به شما هدیه دهد. این شهر ساحلی توریستی دارای محیط‌ها و سواحلی است که حتی شب‌ها هم رنگ آرامش به خود نمی‌بینند. البته این وضعیت در تمام شهر برقرار نیست و چند منطقه‌ مشخصی شب تا صبح را در جوش و خروش می‌گذرانند. شما می‌توانید به این مناطق بروید و با همسر و یا دوستان‌تان در جشن‌ها شرکت کنید و اگر گرسنه شدید چیزی بخورید. در ساحل قدم بزنید و به تماشای درخشش ستارگان بنشینید.

 

 

اطلاعاتی درباره روش‌های قدیمی زندگی روستایی به دست بیاورید

 

 

اطلاعاتی درباره روش‌های قدیمی زندگی روستایی به دست بیاورید

 

 

با آن همه زیبایی که سواحل آنتالیا دارد هیچ عجیب نیست که از دیگر بخش‌های این سرزمین عجایب جا بمانید. اما شرکت در سافاری جیپ یکی از بهترین راه‌ها برای کشف کوه‌های تاروس است. شما در این تور از آلانیا حرکت می‌کنید و در امتداد رودخانه دیم به دور افتاده‌ترین روستاها می‌روید. در طول مسیر از مناظر زیا و دیدن طبیعی و تاریخی دیدن می‌کنید و در نهایت با رسیدن به روستاها اطاعاتی در مورد زندگی روستایی به دست می‌آورید.

 

 

در غذاهای خیابانی اکتشاف کنید

 

 

اطلاعاتی درباره روش‌های قدیمی زندگی روستایی به دست بیاورید

 

 

در آنتالیا غذاهای خیابانی آناتولی بیشتر از کباب‌ها هستند. سعی کنید حتما از گزلمه، که شبیه به پنکیک‌های شکم پر با گوجه فرنگی، پنیر، سیب زمینی، یا گوشت و یا پیاز هستند اتحان کنید. به علاوه پیتزای ترکی نیز ارزش امتحان کردن را دارد. در قسمت شهر قدیمی شما می‌توانید غذاهایی بسیار خوشمزه و سنتی را پیدا کنید که با قیمتی ارزان به فروش می‌رسند و اتفاقا با ذائقه ما هم جور هستند. و سری به بهترین نقاط آنتالیا برای خرید و گردش هم بزنید. 

 

 

شعله‌های ابدی چیمائرا که کم‌تر مثالی در دنیا دارد

 

 

شعله‌های ابدی چیمائرا که کم‌تر مثالی در دنیا دارد

 

 

سیرالی ساحلی شگفت‌انگیز است که از چند شگفتی دیدنی میزبانی می‌کند. در یک طرف ویرانه‌های یونان باستان، المپوس قرار دارد و از طرفی با یک ساعت پیاده‌روی از ساحل به شعله‌های ابدی چیمائرا می‌رسید. در واقع این شعله‌ها توسط گازه‌های زیر زمینی از دوران پیدایش زمین روشن هستند و هرگز خاموش نشده‌اند. به همین دلیل هم به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی دیدنی مورد توجه مردم قرار دارد.

 

 

 

همچون یک ملکه در ساحل استراحت کنید

 

 

همچون یک ملکه در ساحل استراحت کنید

 

 

مردم محلی هنوز هم بر سر این که چگونه ساحل‌شان به نام کلئوپاترا در آمد با هم اختلاف نظر دارند اما هیچ شکی نیست که کلئوتاپرا بهترین ساحل خطه آلانیا است. در طول روز این ساحل میزبان انواع ورزش‌های آبی بوده و به شما فرصت‌های مناسبی برای تجارب هیجان‌انگیز ارائه می‌دهد. غروب‌دم اما برای قدم زنی‌های دوستانه و یا عاشقانه و رفتن به کافه‌های ساحلی بهترین گزینه پیش روی شماست. البته در بهترین اقامتگاه‌های ساحلی آنتالیا نیز امکان اقامت دارید. 

 

 

از موسیقی ساحلی در بندرگاه لذت ببرید

 

 

از موسیقی ساحلی در بندرگاه لذت ببرید

 

 

اگر از طرفداران موسیقی هستید و خیلی اهمیت نمی‌دهید که پخش زنده باشد و یا دی‌جی برنامه اجرا کنید می‌توانید به سراسر بندر آلانیا بروید. از موسیقی بومی و محلی در ساحل تا موسیقی مدرن امروزی در کافه‌ها شما انتخاب‌های زیادی برای تجربه موسیقی شهر دارید.

 

 

خریدهای خوبی در کالیچی انجام دهید

 

 

خریدهای خوبی در کالیچی انجام دهید

 

 

از دروازه 1880 ساله هادریان تا کالیچی میدان قدیمی شهر بروید و در بین مغازه‌های سوغاتی فروشی و سنتی کاوش کنید و پتانسیل خرید در آن‌ها را بسنجید. این منطقه بهتر و ارزان‌تر از بازارهای صنایع دستی و جواهرات فروشی است. بنابراین انتظار می‌رود بتوانید خریدهای خوبی در این منطقه داشته باشید.

 

 

۱۰ جاذبه‌‌ی برتر توریستی در آنتالیا

 

 

از بام دنیا به تماشای خورشید بنشینید

 

 

خریدهای خوبی در کالیچی انجام دهید

 

 

تله کابین تاهتالی که خودش را تحت عنوان سفری از دریا به آسمان معرفی می‌کند شما را ظرف تنها 15 دقیقه تا ارتفاع 2.362 کیلومتری بالا می‌برد. این تله کابین مناظر نفسگیری را مقابل چشمان‌تان به تصویر می‌کشد که می‌توانید هر زمان خواستید از آن‌ها دیدن کنید. حتی می‌توانید بلیط تماشای طلوع خورشید را بخرید و صبح‌تان را با دیدن بالا آمدن آفتاب شروع کنید.

مطالب مرتبط