ماجراجویی در تونل استانبول؛ راهنمای بهترین تفریح

ماجراجویی در تونل؟ بله درست متوجه شده‌اید تونل یک مسیر زیرزمینی ریلی و تاریخی در تور استانبول است که جاذبه‌های مخصوص به خودش را دارد. این مسیر ریلی که در خط ساحلی شمالی و در شاخ طلایی واقع شده تنها دو ایستگاه داشته و میدان‌های کاراکوی و بی‌اغلو را به هم متصل می‌کند. اگر از مسافران تازه وارد به استانبول هستید بهتر است همان نقاط دیدنی اصلی را دنبال کنید اما اگر با بارها سفر به این شهر تصور می‌کنید جاذبه‌های آن برای شما به پایان رسیده این مقاله را دنبال کنید.

 

 

تونل قطار برقی

 

 

تونل قطار برقی

 

 

یکی از جنبه‌های فوق‌العاده استانبول انواع روش‌های حمل و نقل برای ساکنان آن است. از تاکسی گرفته تا کشتی‌های مسافربری، با استفاده از کارت حمل و نقل استانبول شما می‌توانید به معنای واقعی کلمه به تمام خطوط حمل و نقل شهری دسترسی داشته باشید. اما در بین تمام این مسیرها منحصر به فردترینش را می‌توان قطار کابلی استانبول دانست که مسافران را از تونل به کاراکوی می‌برد. شما می‌توانید سوار این قطار قرمز روشن شوید و در ظرف کم‌تر از دو دقیقه به کاراکوی برسید.

آدرس: The Tünel Funicular, Istanbul, Turkey

 

 

خرید کنید

 

 

 خرید کنید

 

 

تونل به دلیل حفظ حال و هوای بومی خود به شدت میان توریست‌های ماجراجو محبوبیت دارد. تجارب خرید در تونل منحصر به فرد و شبیه به هیچ جای دیگر شهر است. در واقع هر چقدر هم که اهل خرید کردن نباشید در انتهای روز وقتی به محل اقامت خود برمی‌گردید یکی از صنایع دستی زیبا را خریده‌اید. به علاوه تونل مجموعه‌ای از انواع فروشگاه‌ها مثل شیرینی‌فروشی، رستوران‌ها، سوغاتی فروشی‌ها و همچنین کتابفروشی را در خود جای داده است. پس اگر قرار است به استانبول سفر کنید توصیه می‌کنیم رژیم خود را موقتا کنار بگذارید.

 

 

رستوران‌های خوبی که در نزدیکی ایستینیه پارک حضور دارند

 

 

به موسیقی گوش دهید

 

 

به موسیقی گوش دهید

 

 

مناطق خاصی از تونل هست که شبیه به میدان هستند و نوازندگان خیابانی و خلاق را به خود جذب می‌کنند. خیابان Galip Dede به طور انحصاری با مغازه‌های فروش لوازم موسیقی پر شده است. یعنی شما در این مسیر می‌توانید مجموعه‌ای از همه چیز مثل سازهای ترکی و غربی، کاغذهای موسیقی، و همچنین لوازم جانبی که می‌توانند ارکستی کامل را راه بیاندازد را در اختیار داشته باشید. در نتیجه اگر از نوازندگان مشتاق هستید این منطقه می‌تواند نقطه مناسب برای شما باشد.

آدرس: Galip Dede Street, Istanbul, Turkey

 

 

خانه مولوی گالاتا

 

 

 خانه مولوی گالاتا

 

 

یکی از تصاویر تعریف کننده ترکیه عرفان شرق و خانقاه‌های آنست. در Galat Mevlevihanesi، شما شانس دیدن رقص سماع دراویش همراه با موسیقی و شعرخوانی را خواهید داشت که در سیر و سلوکی معنوی به حالتی هیپنوتیزم مانند فرو می‌روند و به ستایش خداوند می‌پردازند. این نمایش عرفانی برای بیشتر مردم مخصوصا توریست‌های غربی جذاب بوده و مردان و زنان زیادی برای تماشای رقص سماع و آوازهای اسلامی به این خانقاه می‌روند. دراویش به مدت ۱۵ دقیقه در هر بار سماع به صورت لاینقطع و هماهنگ با هم می‌چرخند. به عنوان یکی از تجارب فرهنگی ترکیه که شما را با گذشته این کشور بیشتر آشنا می‌کند نباید رفتن به آن را از دست بدهید.

آدرس: Galata Mevlevi Lodge, Şahkulu Mah, Galipdede Caddesi 15, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 245 4141

 

 

راهنمای سفر ارزان و اقتصادی به استانبول

 

 

برج گالاتا

 

 

 برج گالاتا

 

 

برج گالاتا یکی از برجسته‌ترین سازه‌های تاریخی استانبول مربوط به دوره قرون وسطاست که اکنون میزبان گالری هنری و رستوران است و با رفتن به آن می‌توان از تماشای منظره پانورامای شهر لذت برد. شما می‌توانید از غذاهای لوکس و گرانقیمت رستوران همراه با نوشیدنی‌های باکیفیت و معروفش لذت ببرید و حین گپ و گفت و خوردن غذا از پس زمینه شهر لذت ببرید. به علاوه مانند مناطق سنتی ایران شما می‌توانید در این برج لباس‌های تاریخی ترکی را بر تن کرده و عکس‌های سبک قدیمی بیاندازید. این تجربه در گالاتا می‌تواند لمس نزدیک‌تری از تاریخ و فرهنگ ترکیه به شما داده و به نوعی شما را به سفر زمان ببرد.

آدرس: Galata Tower, Bereketzade, Galata Kulesi, Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 244 7736

 

 

Asmalimescit

 

 

Asmalimescit

 

 

این منطقه از تونل به عنوان مقصدی برای گشنه‌های خسته مثل ورودی بهشت می‌باشد. شما می‌توانید در اینجا بین ده‌ها رستوران و کافه بچرخید و از انواع غذاهای ترکی لذت ببرید. در واقع اگر طالب امتحان کردن طعم‌های معتبر ترکی هستید بدون شک رفتن به اینجا می‌تواند انتخاب شایسته‌ای برای شما باشد. طیف غذاها بین بسیار گسترده است و هر سلیقه‌ای می‌تواند عادت غذایی خودش را از گزینه‌های گوشتی تا عناوین دریایی و رژیمی دنبال کند. در این بین سعی کنید از قدیمی‌ترین و مشهورترین رستوران تونل یعنی Refic غافل نشوید که برای ۵۰ متوالی به کسب و کار مشغول است.

مطالب مرتبط