ماهیگیری تفریحی در استانبول را امتحان کنید

هر جا که دریایی باشد یا دریاچه‌ای یا حتی رودخانه، حتما ماهیگری در آن جریان دارد. استانبول نیز شبیه به دیگر شهرهای اینچنینی، ماهیگیری در آن رواج زیادی داشته و در آب‌های آن نیز انواع ماهی‌ها پیدا می‌شود.
هستند خیلی از کسانی که عاشق ماهیگیری هستند و سعی دارند تا در سفر نیز به فعالیت مورد علاقه‌ خود بپردازند.
خوشبختانه راه‌های زیادی برای ماهیگیری در تور استانبول وجود دارد که مسلما بخش زیادی از آن‌ها به تنگه‌ی بسفور یا اطراف آن ختم می‌شود. در مقاله‌ی امروز ما به سراغ راه‌هایی برای ماهیگیری مخصوص گردشگران رفته‌ایم تا بتوانید به انجام این کار در استانبول مشغول شوید.

 

 

 قایق‌های کروز خصوصی برای شنا و ماهیگیری

 

 

 قایق‌های کروز خصوصی برای شنا و ماهیگیری

 

 

بهترین راه و البته گران‌ترین مسیری که می‌توانید برای ماهیگیری در استانبول انجام دهید، کرایه کروز‌های مخصوص شنا و ماهیگری است که در فصول گرم به راحتی قابل گرفتن هستند. اگر در یک روز آفتابی زیبا به استانبول سفر می‌کنید و همراه با جمع یا دو نفره به این شهر سفر کرده‌اید می‌توانید روز خود را بر روی عرشه‌ی یکی از این قایق‌های زیبا گذرانده در عمق زیاد شنا کنید، آفتاب بگیرید و صد البته ماهیگیری کنید.

قبل از هر چیز باید در نظر داشته باشید که مدل و گنجایش اینگونه قایق‌ها متفاوت بوده و از همین رو قیمت آن‌ها نیز متفاوت است. قایق‌هایی که بیشترین طرفدار را دارند بین ۱ تا ۱۲ نفر گنجایش دارند، اما قبل از اینکه برنامه‌ریزی‌های خود را شرکت مربوطه تکمیل کنید، حتما بگویید که به قصد ماهیگری می‌روید که تجهیزات مورد نظر و هزینه‌هایشان را با شما در میان بگذارند.

 

 

 قایق‌های کروز خصوصی برای شنا و ماهیگیری

 

 

این کروز‌ها که شما را به دل دریا می‌برند، برایتان ساعاتی آرامش بخش و جذاب را پدید می‌آورند. برای ظهر ناهار را به سلیقه شما همراه آورده و بساط نوشیدنی نیز کاملا برایتان فراهم خواهد بود. خدمه نیز شامل یک کاپیتان و یک نفر برای پذیرایی می‌شود. وقتی به مقصد در آب می‌رسید به شما اجازه شنا و آبتنی در آب داده می‌شود و با آموزش کوچکی می‌توانید به ماهیگری مشغول شده و در محفظه‌های مخصوص ماهی را نگهداری کنید و با خود ببرید.

چندین مسیر برای چنین سفرهایی مدنظر است، اما بهترین حالت رفتن به نزدیکی جزایر پرنس است تا بتوانید ساعتی را نیز در آن جزایر گردش کرده و از آن‌ها نیز دیدن کنید. ماهی‌هایی که ممکن است در این سفر صید کنید شامل ماهی آبی، بونیتو و ... خواهد بود. مدت زمان سفر نیز بین ۶ تا ۸ ساعت است که بسته به مسیر شما متفاوت خواهد بود.

 

 

راهنمای کامل خرید لذت بخش از بازار ادویه مصری‌ها در استانبول

 

 

ماهیگیری در خشکی

 

 

ماهیگیری در خشکی

 

 

فراموش نکنید که در این حالت شما به تجهیزات ماهیگیری خود نیاز خواهید داشت و باید آن‌ها را همراه خود به استانبول ببرید یا اینکه تجهیزات را کرایه کنید که آن را نیز در انتهای پست به شما خواهیم گفت. برای این کار نیز چند جای خاص بیش از دیگر نقاط استانبول توصیه می‌شود. مهم‌ترین آن‌ها پل گالاتا است. التبه این پل در طول روز تعداد زیادی ماهیگیر را به خود می‌بیند و کمی اوضاع شلوغی دارد، اما شما با چند ساعت ماهیگیری در آن، احتمالا بتوانید چند ماهی خوب صید کنید.

 

 

ماهیگیری در خشکی

 

 

کناره‌های تنگه‌ی بسفور نیز جایی مناسب برای ماهیگیری به حساب می‌آید اما بسته به روزهای مختلف باید ببینید که ماهیگیران کجا نشسته‌اند تا بدانید که در آن روز کجا مناسب‌تر است. فراموش نکنید که ماهیگیری اگر چه در تمام طول سال در استانبول جریان دارد، اما بسته به ماهی که در آن قرار دارید بزرگی و راحتی صید آن‌ها متفاوت است و بعضا مدل ماهی‌ها نیز تغییر می‌کند. برای مثال ماه‌ سپتامبر می‌توانید تریک، پالاموت یا باربون صید کنید و در نوامبر هامیس، کفال یا ماهی آبی بگیرید.

در مجموع هشت ماه از سال؛ سپتمبر، اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، فوریه، مارس و آوریل برای ماهیگیری مناسب بوده و چهار ماه دیگر سال باید این فعالیت را در سفر نادیده بگیرید. خوشبختانه با توجه به محدودت‌هایی که برای صید کشتی‌های بزرگ در نظر گرفته شده، در سال‌های اخیر اوضاع صید ماهی برای افراد عادی بسیار بهتر شده است.

 

 

راهنمای جذاب خرید کفش در استانبول

 

 

خرید یا کرایه تجهیزات

 

 

خرید یا کرایه تجهیزات

 

 

اگر قصد خرید تجهیزات ماهیگیری داشته باشید،کافی است به اطراف پل گالاتا بروید تا چندین مغازه‌ی مختلف را ببینید که قلاب و نخ و دیگر وسایل مورد نیاز شما از جمله طعمه به فروش می‌رسانند. اما برای اجاره باید بین همین مغازه‌ها را جستجو کنید، چند مغازه با گذاشتن پلاکاردهای مختلف تجهیزات کرایه‌ای را تبلیغ می‌کنند. این مغازه‌ها مبلغ کامل تجهیزات را از شما می‌گیرند و وقتی آن‌ها را پس آوردید، با کم کردن کرایه باقی را به شما بر می‌گردانند.

مطالب مرتبط