راهنمای رستوران‌های سنتی عثمانی در استانبول

سالن‌های غذاخوری دوره عثمانی یکی از بهترین نقاط شهر برای کسب تجربه‌ای شگفت‌انگیز و به یادماندنی از غذاهایی خوشمزه با ریشه‌هایی از ترکی، فارسی، اروپایی و لوانتینی را امتحان کنید. البته طیف رستوران‌ها در تور استانبول از شمارش خارج است اما احتمالا شما نیز مانند خیلی‌ها تجربه خوردن غذا در رستوران‌های عثمانی را از دست می‌دهید. ما در این مقاله راهنمایی برای گردش در بین رستوران‌های بهتر عثمانی در استانبول امروزی در نظر گرفته‌ایم. بیایید با هم نگاهی به این نقاط بیاندازیم.

 

 

کاخ سیرگان کمپینسکی

 

 

کاخ سیرگان کمپینسکی

 

 

کاخ سلطنتی سیرگان کمپینسکی مربوط به دوره عثمانی که در بسفور واقع شده جاییست که مسافران و مهمانان می‌توانند در آن غذاهایی که سلاطین عثمانی می‌خوردند را سفارش داده و تجربه‌ای تاریخی و فرهنگی کسب کنند. از غذاها، لوازم مورد استفاده تا دکوراسیون داخلی، تمامی جزئیات خبر از ضیافت‌های دوره عثمانی و دقیقا همانقدر باشکوه و نفیس می‌دهد. درست در کنار این پروژه پرطرفدار و مجلل عثمانی، رستوران ساحلی Tuğra قرار گرفته که می‌توانید به آن بروید و از خوردن غذاهای خوشمزه و تاریخی عثمانی با نمایی از بسفور مدرن لذت ببرید. البته در این رستوران غذاهای عثمانی تا حدودی با نشانه‌های مدرن تلفیق شده و بعد در دسترس قرار می‌گیرد. به علاوه این رستوران با نمای منحصر به فردش آنقدر زیباست که دوست دارید ساعت‌ها وقت خود را در آن سپری کنید.

آدرس: Çırağan Caddesi No.32, Beşiktaş

تلفن: (0212) 326 46 46

 

 

آسیتانه

 

 

آسیتانه

 

 

 

این رستوران پس از آن که تحقیقات گسترده‌ای در بایگانی قصر توپکاپی انجام داد توانست نزدیک‌ترین نمونه‌های غذایی سلاطین عثمانی را بازسازی کرده و سرو کند. در منوی این رستوران سفید دو طبقه گزینه‌های غیرمعمول و ناآشنایی مثل سوپ بادام خواهید دید اما بی‌شک هر کدام از آن‌ها ارزش امتحان کردن را دارند. فضای رستوران به دو بخش داخلی و حیاط با چادرهای سفید تقسیم می‌شود. به این رستوران بروید و در کجا که دوست داشتید بنشینید و از خوردن غذاهای اصیل و مجلل نوش جان کنید.

آدرس: Kariye Cami Sokak No.6, Edirnekapı

تلفن: (0212) 635 79 97

 

 

معرفی هتل ۵ ستاره رافلز استانبول؛ ترکیه

 

 

حاج عبدله لوکانتاشی

 

 

حاج عبدله لوکانتاشی

 

 

اولین بار این رستوران در سال ۱۸۷۶ و در اسکله کاراکوی تاسیس شد و بعد از آن بارها به مکان‌های مختلف منتقل شد. البته این جا به جایی‌ها بر روند کار آن‌ها تاثیر نذاشته و همچنان این رستوران، سالن غذاخوری غذاهای عثمانی باقی مانده است. منوی غذای رستوران به صورت روزانه تغییر می‌کند و کل مجموعه آن‌ها شامل ۱۵۰ مزه گرم و سرد، و انواع سوپ‌ها می‌شود. همه غذاها خوشمزه و عالی هستند اما hünkar beğendi که با پوره بادمجان و گوشت بره تهیه می‌شود از محبوبیت دوچندانی برخوردار است. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید.

آدرس: Ağa Camii, Atıf Yılmaz Caddesi, No.9/A, Taksim

تلفن: (0212) 293 85 61

 

 

هونکار

 

 

هونکار

 

 

هونکار در سال ۱۹۵۰0 توسط خانواده Ügümü افتتاح شد. این رستوران در واقع نسخه لوکس و گران‌قیمت رستوران esnaf lokantası است که منویش را بر اساس غذاهای خانگی ترکی و دوره عثمانی تنظیم کرده است. در دکوراسیون این رستوران از آینه و تابلوهای متعددی استفاده شده که باعث می‌شود حس کنید به جای رستوران در سالن پذیرایی خانه‌ایی قدیمی مهمان هستید.

آدرس: Harbiye Mahallesi, Mim Kemal Öke Cd. No:21, 34271 Şişli/İstanbul

تلفن: (0212) 225 46 65

 

 

بهترین هتل‌های استانبول برای تعطیلاتی رمانتیک

 

 

Hacı Bekir

 

 

Hacı Bekir

 

 

خوراکی‌های زمان عثمانی که فقط محدود به غذاهای فاخر و چرب نیستند. یکی از بهترین نمودهای آشپزی دوره عثمانی در انواع شیرینی‌جات مخصوصا باقلواها تبلور پیدا می‌کند. این فروشگاه یکی از بهترین نقاط شهر است که منحصرا به نوعی باقلوا به اسم لکوم تخصص یافته است. این فروشگاه که امروزه در سراسر شهر ۴ شعبه فعال دارد از قدیمی‌ترین تجارت‌های مستمر استانبول است که حالا توسط نسل‌های چهارم و پنجم خانواده اداره می‌شوند. در سفر به استانبول نه تنها حتما به این فروشگاه مراجعه کنید و از باقلواها بخورید بلکه برای خرید سوغاتی نیز نگاهی ویژه به آن داشته باشید. این برند باقلوای معتبر محصولاتش را حتی به نقاط مختلف دنیا نیز صادر می‌کند.

آدرس: İstiklal Caddesi No.83/A İstiklal

تلفن: (0212) 244 28 04

 

 

 

وفا بوزاجیسی

 

 

وفا بوزاجیسی

 

 

بوزا یکی از نوشیدنی‌های مخمری سنتی ترکی است که از گندم تهیه می‌شود و درست کردن آن در ترکیه قدمتی طولانی و دیرینه دارد. فروشگاه وفا در سال ۱۸۷۶ افتتاح شد و از همان ابتدا مورد توجه و علاقه دربار قرار گرفت. اشراف نیز به طبع بوزا را از این فروشگاه تهیه می‌کردند. شما می‌توانید این را در دکوراسیون چشمگیر و زیبای چوبی فروشگاه و عکس‌هایی که به آن آویخته شده مشاهده کنید.

آدرس: Katip Çelebi Caddesi No.104/1, Fatih

تلفن: (0212) 519 49 22

مطالب مرتبط