بهترین رستوران‌های ارزان‌ و مناسب در بی‌اغلو؛ استانبول

در تور استانبول درست بالاتر از گالاتا شما جایی را پیدا می‌کنید که امروزه به عنوان شهر جدید استانبول شناخته می‌شود. بی‌اغلو در حقیقت یکی از مراکز اصلی و مهم خوردن غذا و نوشیدنی در بیرون است. در واقع مردمی که در این محله به گردش می‌پردازند به طور یکسانی از پی بهترین سالن‌های موسیقی، کافه‌های دنج و تاریک، بهترین رستوران‌ها، بوتیک‌های امروزی و هتل‌های دلربا هستند. ما قصد داریم در اینجا به سراغ بهترین رستوران‌های ارزان و مقرون به صرفه این محله برویم.

 

 

Antiochia

 

 

Antiochia

 

 

این رستوران ترکی در منطقه محبوب Asmalımescit بی‌اغلو واقع شده و تخصص آن ارائه غذاهای عربی نفوذ کرده به استان هاتای در جنوب شرقی ترکیه است. فضای این رستوران با نمای آجری و میز و صندلی‌های چوبی و مشکی حس و حال سنتی و گرمسیری عربی را ارائه می‌دهد. در واقع همه چیز در اینجا به صورت جاه‌طلبانه‌ای خوب است. با این همه منوی آن‌ها خیلی هم طولانی نیست. شما چند مزه و تقریبا ده نوع کباب برای انتخاب در دسترس دارید. البته تمای غذاها با عطر و طعمی جدید ارائه داده می‌شوند. شاید برای‌تان جالب باشد که سبدی از لواش نیز روی میزتان بیاورند.

آدرس: Asmalımescit Mah. General Yazgan Sok. No:3, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 244 0820

 

 

Dai Pera

 

 

Dai Pera

 

 

این کافه رستوران جذاب و مقرون به صرفه درست در قلب بی‌اغلو واقع شده و به عنوان پاتوقی محبوب بین محلی‌ها شناخته می‌شود. در این رستوران شما می‌توانید غذاهایی با بالاترین کیفیت ممکن نوش جان کنید. در واقع مواد غذایی مورد استفاده در دای پرا از بهترین تولیدات داخلی سراسر ترکیه تهیه می‌شود. سرآشپز این رستوران Arzu Gurddamar علاقه شدیدی دارد تا با استفاده از مواد اولیه غذاهای ترکیبی و خلاقانه خودش را درست کند. در منوی این رستوران شما با مواردی منحصر به فرد برخورد می‌کنید که فقط در همین‌جا می‌توانید آن‌ها را بخورید. فضای جذاب و دنج دای پرا با میز و صندلی‌های چوبی، دیوارهای پر از پوستر و عکس و موسیقی جاز تجربه متفاوتی در این محله به شما ارائه می‌دهد.

آدرس: Yeni Çarşi Caddesi No. 54, Galatasaray, Beyoglu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 252 80 99

 

 

بهترین رستوران‌های محله کاراکوی در استانبول

 

 

Hala Manti

 

 

Hala Manti

 

 

تنها سه بلوک دورتر از خیابان‌های گردشگری بی‌اغلو شما می‌توانید این رستوران دنج و کوچک را پیدا کنید. همان‌طور که احتمالا از اسم این رستوران متوجه شده‌اید شما می‌توانید غذاهایی راویولی مانند، مثل مانتی و ظروف کوچک پاستا با گوشت فراوان را نوش جان کنید. سبک هالا مانتی ساده و خانگی بوده و تزئین غذاها نیز به سبک سنتی آناتولی انجام می‌گیرد. با این که در منو هیچ نوع نوشیدنی الکلی وجود ندارد اما در عوض مکمل‌های خوشمزه‌ای مثل انواع خوراک‌های قارچ و پنیر، سیب زمینی سرخ‌شده پنیری، گزلمه و موارد بیشتری در دسترس شما قرار دارد.

آدرس: İstiklal Caddesi No:211, Beyoglu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212-292–7004

 

 

Zencefil

 

 

zencefil

 

 

به صورت کلی و سنتی اغلب غذاهای ترکی بر پایه گوشت بنا شده‌اند. اما این کافه کوچک در قلب بی‌اغلو بهترین رستوران گیاه‌خواری و وگن در استانبول است که می‌توانید به آن بروید. بی‌شک اولین چیزی که به آن نمره کامل می‌دهید دکوراسیون زیبای آن فضای راحت و شیک، میز و صندلی‌های چوبی و حیاط دنج آن با رنگ‌های شاد است. حتما به نیاز به گفتن هم نیست که سبک غذاها خانگی و کاملا تازه پخت هستند. غذاها در دو اندازه بزرگ و کوچک تهیه می‌شود. بنابراین می‌توانید به یک میان وعده برنامه‌ریزی کنید و یا خودتان را به شامی مفصل دعوت کنید. شما می‌توانید در هر دو فضای داخلی و حیاط هر جایی که دوست داشتید بنشینید و از خوردن غذای‌تان لذت ببرید. منوی غذا در اینجا گرچه متنوع است اما رنج قیمتی آن‌ها خیلی هم ارزان نبوده و در حد متوسطی قرار دارد.

آدرس: Kurabiye Sokak 8-10, Beyoglu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212-2438234

 

 

محل‌هایی برای تماشای مناظر پانوراما در استانبول؛ ترکیه

 

 

Ficcin

 

 

Ficcin

 

 

این رستوران که در کنار خیابان استقلال قرار گرفته بین مردم همان حوالی محبوبیت زیادی داشته و معمولا بیشترین مهمانان آن را همین مردم تشکیل می‌دهند. بیشتر غذاهایی که در منوی اینجا می‌بینید را در بیشتر رستوران‌های دیگر استانبول هم می‌توانید پیدا کنید اما چند نوع غذای ترکیبی بسیار خوشمزه و خاص هم هستند که فقط در اینجا می‌توانید نوش جان کنید. انتظار رستورانی فانتزی را نداشته باشید، برعکس این رستوران فضایی ساده و راحت دارد که مهمانان آن می‌توانند از خوردن غذاهای ساده و سریع آن لذت ببرند. در واقع اگر عجله دارید و نمی‌توانید وقت زیادی را برای غذا در رستوران‌های آنچنانی صرف کنید Ficcin به نظر انتخاب شایسته‌ای می‌آید.

آدرس: Asmalı Mescit,Kallavi Sk. No:1, Beyoglu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 293 3786

مطالب مرتبط