زیبا‌ترین پارک‌های ملی ترکیه برای گشت زدن در یک روز آفتابی

تور ترکیه سفر به کشوری زیباست که از موهبت‌های طبیعی فراوانی برخوردار است. یکی از جلوه‌های طبیعی که می‌توانید در آن لمسی نزدیک از طبیعت داشته باشید پارک‌های ملی و فضاهای آن است. برخی از شگفتی‌های طبیعی این کشور حتی سابقه تاریخی غنی‌ای دارند. از کوه‌ها گرفته تا خرابه‌های باستانی، دره‌ها تا غارهای قدیمی، برخی از زیباترین  نقاط این کشور را تشکیل می‌دهند که نباید دیدن‌شان را از دست بدهید. با هم نگاهی به زیباترین نقاط ترکیه خواهیم انداخت.

 

 

پارک ملی آلاداغ‌لار

 

 

پارک ملی آلاداغ‌لار

 

 

پارک ملی آلاداغ‌لار یکی از مناطق حفاظت شده و برجسته ترکیه است که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده است. این پارک شامل رشته کوه‌های  Anti-Taurus می‌شود. کل محوطه پارک در حدود ۵۵ هزار هکتار مساحت و ۳۵۰۰ متر ارتفاع برآورد شده است. این یعنی شما موقعیت‌های گردشی فراوانی در این پارک ملی عظیم دارید. این پارک از استان قیصری تا آدانا گسترده شده است.

آدرس: 51660 Demirkazık Köyü/Çamardı/Niğde, Turkey

تلفن: +90 312 207 50 00

 

 

پارک ملی دریاچه بیشهیر

 

 

پارک ملی دریاچه بیشهیر

 

 

یکی دیگر از نقاط مهم و زیست محیطی ترکیه که هم جایی برای گردش شناخته می‌شود و هم جایی برای زندگی زنجیره‌ای از حیوانات و گیاهان، پارک ملی دریاچه بیشهیر است. این پارک که در استان قونیه و در مرکز این کشور واقع شده است بازدیدکنندگان زیادی را به خود می‌بیند. در این منطقه حفاظت شده حدود ۱۴۰ گونه گیاهی بومی، ۱۶ نوع ماهی آب شیرین و انواع پرندگان مهاجر و دائمی زندگی می‌کنند. اگر برای بازدید از این پارک ملی برنامه دارید می‌توانید به فعالیت‌های متنوعی همچون پیاده‌روی ، دوچرخه سواری و کمپینگ در نقاط متعدد بیشهیر بپردارید. مخصوصا اگر فرزندان نوجوان همراه شما هستند رفتن به این پارک می‌تواند تبدیل به گردشی خانوادگی به یادماندنی‌ای شود.

آدرس: Karadiken Mahallesi, Beyşehir Derebucak Yenişarbademli Yolu, 42700 Beyşehir/Konya, Turkey

تلفن: +90 312 207 50 00

 

 

معرفی و گشتی در بهترین موزه‌های ترکیه

 

 

پارک ملی نشت سویو

 

 

پارک ملی نشت سویو

 

 

این پارک ملی که یکی از ۹ پارک داخل جنگل بلگراد است در ناحیه  Sarıyer استانبول واقع شده است. مناظر طبیعی این پارک بسیار زیبا و چشمگیر و خوشبختانه امکانات رفاهی برای گردش و تفریح در آن در نظر گرفته شده است. پارک دارای مسیرهای پیاده‌روی مشخص، علامت‌های راهنمایی و جاهایی برای کمپ و پیک‌نیک هم هست. به علاوه امنیت بالای آن زمینه بسیاری از فعالیت‌های ورزشی و تفریحی برای کودکان را فراهم می‌آورد. این پارک به دلیل نزدیکی به استانبول بازدیدکنندگان فراوانی را در تور استانبول دارد. به علاوه کتیبه یادبود دکتر Neşet Bey نیز در این پارک طبیعی قرار گرفته است. این پارک که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده به افتخار دکتر بی به اسم وی نام گرفته است.

آدرس: Merkez Mh., Belgrad Ormanı, 34473 Sarıyer/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 312 207 50 00

 

 

پارک ملی نمروت داغی

 

 

پارک ملی نمروت داغی

 

 

کوه نمروت داغی با بیش از ۲ هزار متر ارتفاع یکی از مناطق سرسبز ترکیه است که همراه خود سابقه تاریخی کهنی دارد. اگر بتوانید از کوه بالا بروید سرانجام به مجسمه تاریخی و مشهوری خواهید رسید که جلوی معبد سلطنتی ببسیار کهنی ایستاده است. طبق تخمین‌ها عمر این معبد به یک قرن قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد. به جز معبد تاریخی این پارک به دلیل داشتن ارتفاعات، از زیبایی‌های فوق‌العاده چشمگیری برخوردار است. به همین دلیل هر چقدر که بیشتر صعود کنید مناظر پانورامای وسیع‌تری مقابل چشمانتان قرار خواهد گرفت.

آدرس: Nemrut Dağı Yolu, 02400 Kayadibi / Kahta/Adıyaman, Turkey

تلفن: +90 312 207 50 00

 

 

مکان‌های تاریخی ترکیه؛ گذری بر تمدن بیزانس و عثمانی

 

 

پارک ملی گورمه

 

 

پارک ملی گورمه

 

 

محبوب‌ترین شهر کاپادوکیا میزبان پارکی با خرابه‌های باستانی و سابقه‌ای قدیی است که جهانی از بقایای تاریخی دیدنی و مناظر شگفت‌انگیز طبیعی را برای بازدید در دسترس شما قرار می‌دهد. دودکش‌های داستان‌های پریان، کلیساهای سنگی و شهرهای زیر زمینی هر گردشگری را میخکوب زیبایی‌های سحرانگیز خود می‌کند. شما می‌توانید با پای پیاده، با دوچرخه‌سواری و یا با استفاده از بالن‌های هوای گرم به تماشای مناظر این خطه بروید. تماشای طلوع خورشید بر فراز آسمان در بالن‌های هوای گرم از محبوب‌ترین فعالیت‌هایی‌ست که هر توریست با ذوقی برای انجام آن برنامه ریزی می‌کند. شما می‌توانید به تماشای انوار زرین خورشید که کم کم بر روی پارک و خانه‌ها میافتد بنشینید و عکس‌های اینستاگرامی محشری بیاندازید.

آدرس: 50180 Göreme Belediyesi/Nevşehir Merkez/Nevşehir, Turkey

 

 

پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری

 

 

پارک ملی ساحلی بی‌داغلاری

 

 

پارک بی‌داغلاری حدود ۳۴ هزار هکتار مساحت داشته که شامل شهرک‌‌های باستانی  فاسلیس، المپوس، و ایدیروس، گونه‌های فراوان گیاهان وحشی و سواحل زیبای بکر می‌شود. نقاط باستانی در تمام طول سال در دسترس هستند. بنابراین هر زمان که به این پارک بروید می‌توانید در اعماق جنگل قدم بزنید، پیک‌نیک و یا کمپ کنید و به بازدید از شهرک‌ها و ویرانه‌ها بروید. به علاوه اگر آمادگی بدنی خوبی داشته باشید احتمالا موقعیت‌های خوبی برای صعود پیدا کنید.

آدرس: 07130 Konyaaltı/Antalya, Turkey

تلفن: +90 537 289 65 11

مطالب مرتبط