نکاتی برای سفر ارزان به بانکوک؛ تایلند

آیا در فکر سفر ارزان با تور تایلند هستید؟ خوشبختانه با یک زمان‌بندی درست می‌توانید به سفرتان برسید. گرچه در دهه‌های اخیر و پیشرفت گردشگری سبک زندگی در بانکوک همانند نیویورک و یا لندن پر هزینه شده است اما هنوز می‌توان جاهایی را پیدا کرد به سفری ارزان برایتان بیانجامد. شما می‌توانید با صرفه‌جویی در مسکن، غذا و حمل و نقل سفر مقرون به صرفه و در حال به یادمانی را تجربه کنید.

 

 

از غذاهای خیابانی و یا فودکورت بخورید

 

 

bangkok-food-courts

 

 

واضح است که خوردن غذا در غرفه‌ای خیابانی خیلی ارزان‌تر از سالن‌های غذاخوری آنچنانی است. خوشبختانه طیف غذاهایی که در خیابان‌های شهر عرضه می‌شود آنقدر وسیع است که اصلا به مشکلی از هیچ بابت بر نمی‌خورید. گوشت‌های کبابی، انواع سوپ، نودل، سالاد پاپایا، خوراک مرغ و برنج، و بسیاری دیگر با هزینه‌ای معمولا کمتر از ۵۰ بات عرضه می‌شوند. شاید سفارش دادن به انگلیسی کمی دشوار باشد اما با لبخند می‌توانید معجزه کنید. بهترین غذاهای تایلندی را هم می‌توانید در فودکورت‌های سطح شهر پیدا کنید و نوش جان کنید.

 

 

در بازار پراتونام خرید کنید

 

 

در بازار پراتونام خرید کنید

 

 

بازارهای محلی سرپوشیده، روباز، هفتگی، شبانه و دائمی زیادی در سطح بانکوک وجود دارند که همگی آن‌ها اجناسشان را با قیمتی ارزان و مقرون به صرفه عرضه می‌کنند و شما می‌توانید در آن‌ها لوازمی مثل لباس، سوغاتی، لوازم جانبی، تزئینی و دست‌ساز تهیه کنید اما پراتونام یک چیز دیگری است. شما در این بازار می‌توانید خریدهای ارزانی داشته باشید بدون این که از بابت دزدها نگران باشید. به طور خاص باید برای داشتن خریدی ارزان به مرکز خرید پلاتیوم، بازار پراتونام، و پانتیپ تلازا سر بزنید. احتمالا می‌دانید که اجناس برندی که در این نقاط با قیمت‌های باورنکردنی پیدا می‌کنید اصل نیستند.

 

 

رمانتیک‌ترین هتل‌های بانکوک برای اقامتی رویایی؛ تایلند

 

 

خارج از فصل گردشی سفر کنید

 

 

خارج از فصل گردشی سفر کنید

 

 

البته این موضوع هیچ ربطی به بانکوک ندارد و یک اصل کلی و جهانی است که خارج از فصل گرما چون مسافران کم‌تر جا به جا می‌شوند هتل‌ها و مراکز تفریحی با دادن تخفیفات چشمگیر مردم را به سوی خود می‌کشانند. بانکوک نیز در طی این روند در فصل بارش با تخفیفاتی عالی به مقصدی خواستنی تبدیل می‌شود. هتل‌ها با تخفیفات ۵۰ درصدی خدمات‌شان را ارائه می‌دهند. البته فصل باران به این معنا نیست که همیشه آب شهر را برداشته باشد و بی‌وقفه باران ببارد. بلکه دو وعده باران می‌بارد که معمولا عصرها و شب‌ها اتفاق می‌افتد.

 

 

برای استفاده از مترو کارت خرگوش تهیه کنید

 

 

برای استفاده از مترو کارت خرگوش تهیه کنید

 

 

اگردر حال برنامه‌ریزی برای گردش در سطح شهر هستید پس باید از متروی اسکای‌ترن استفاده کنید که در حال حاضر تنها با دو خط سیلوم و سوخومویت با یک ایستگاه مرکزی در سیام فعالیت می‌کند. هزینه استفاده از مترو معمولا بین ۱۵ تا ۴۵ بات است. اما شما می‌توانید کارت خرگوش خریداری کنید که تعداد مشخصی سفر به ارزش برابر ۲۱ باتی در آن گنجانده شده است. این یعنی شما می‌توانید با نرخی کم‌تر از ۱ دلار سراسر شهر را کاوش کنید.

 

 

بهترین سواحل گردشگری در نزدیکی بانکوک؛ تایلند

 

 

ارزتان را در هتل و یا بانک مبادله نکنید

 

 

برای استفاده از مترو کارت خرگوش تهیه کنید

 

 

تبدیل پول در بانک‌های بانکوک روندی بی دردسر است اما نسبت به این که کجا این کار را انجام می‌دهید، می‌تواند نتیجه این که چند بات به شما پرداخت می‌شود موثر باشد. اگر می‌خواهید سفری کم‌ هزینه داشته باشید از تبدیل ارز در بانک‌های مراکز خرید بزرگ خودداری کنید، زیرا چنین بانک‌هایی به واسطه فعالیت در جاهای تجاری کمسیون بیشتری از مردم می‌گیرند. با این که بسیاری از مراکز خرید بزرگ ارزهای دیگری مثل پول ژاپن و یا چین را هم قبول می‌کنند ما به شما توصیه می‌کنیم این کار را نکنید. به همین ترتیب مبادله ارز در هتل نیز کاری به شدت اشتباه است که در نهایت به ضرر شما می‌انجامد. زیرا آن‌ها هزینه‌های خودشان را هم از پول شما برمی‌دارند.

 

 

پول‌تان را در کافه‌های روباز برج‌ها خرج نکنید

 

 

پول‌تان را در کافه‌های روباز برج‌ها خرج نکنید

 

 

تماشای غروب آفتاب و وقت‌گذرانی در کافه‌ها و نمای بی‌نظیر شهر از فعالیت‌های محبوب گردشگران در بانکوک است اما شما می‌توانید به جای این کار به کافه‌هایی مقرون به صرفه‌تر مثل Cloud ۴۷ در سیلوم بروید که با نصف قیمت منوی دیگر کافه‌های روسقفی، مناظری زیبا ارائه می‌دهند.

 

 

تجربه تماشای فیلم در بهترین‌ سینماهای بانکوک

 

 

از شاتل فرودگاه هتل استفاده نکنید

 

 

از شاتل فرودگاه هتل استفاده نکنید

 

 

این مورد را که احتمال همه می‌دانند. استفاده از شاتل فرودگاه هتل به مراتب از تاکسی‌ها گران‌تر هستند. حمل ونقل با شاتل هتل می‌تواند از فرودگاه مرکز شهر برای شما ۳۰۰ بات برای‌تان هزینه بتراشد.

مطالب مرتبط