۷ نکته مهم درباره‌ی مرکز خرید MBK Center در بانکوک؛ تایلند

MBK Center از آن دست مراکز خرید در تور تایلند است که بیشتر برای خرید تدارک دیده شده تا اینکه برای دیدن اجناس به آن مراجعه کنید. بیش از ۱۰۰ هزار خریدار هر روزه به این مرکز خرید مراجعه کرده و به همین سبب تراکنش مالی بسیار زیادی در آن جریان دارد.

 

 

entrance

 


MBK Center وقتی در سال ۱۹۸۵ بازگشایی شد، بزرگ‌ترین مرکز خرید تمام آسیا محسوب می‌شد، اما از آن دوران مراکز خرید بسیاری به وجود آمده‌اند که بعضی‌هایش یکی پس از دیگری این عنوان را از آن خود کردند. اما هنوز این مرکز خرید آوازه خود را حفظ کرده، مخصوصا اینکه قیمت‌های محصولاتش به مراتب بهتر از بسیاری مراکزی است که تمرکز خود را بر روی برندهای لوکس گذاشته‌اند. در MBK Center می‌توانید تخفیف‌های خوبی هم پیدا کنید، به شرط اینکه صبور باشید، برندهای تقلبی را از اصل باز شناسید و در میان دو هزار فروشگاه آن چرخ بزنید. پس کفش‌های کتانی خود را به پا کرده و نکاتی که در زیر برایتان شرح می‌دهیم را نیز، در ذهن داشته باشید.

 


۱- MBK مخفف اسم‌های Mah Boon Krong است

 

 

 Mah Boon Krong 

 


در واقع اول اسم والدین بنیان‌گذار این مرکز خرید تبدیل به MBK شده‌ است. اسم والدین وی Mah و Boon بوده و اسم فامیلشان Krong. تندیسی هم که در طبقه همکف مشاهده می‌کنید مربوط به این دو است.

 

 

بهترین آپارتمان‌های اقامتگاهی بانکوک با خدمات رفاهی بی‌نظیر؛ تایلند

 


۲- بهترین مسیر برای رفتن به این مرکز خرید

 

 

where-to-go

 


این بنا در خیابان رامای اول و خیابان پایا تای رود قرار گرفته و بسیار نزدیک به میدان سیان است که بسیاری از مراکز مهم تجاری و تفریحی بانکوک در آن واقع شده است. به میدان که برسید با کمی پیاده‌روی به راحتی به این مرکز خرید خواهید رسید. اگر بخواهید با تاکسی به MBK بروید حدود ۶۰ تا ۱۰۰ بات بر اساس ترافیک و محلی که از آن عازم می‌شوید باید پرداخت کنید. اما اگر جایی باشید که به ترن هوایی دسترسی داشته باشید، به راحتی می‌توانید به ایستگاه استادیوم ملی رفته و با ده دقیقه پیاده‌روی به مرکز خرید برسید.

 


۳- همه‌ی اجناس در این محل ارزان نیستند

 

 

mbk01

 


MBK به ارزان‌ترین مرکز خرید بانکوک معروف است، اما همیشه در مورد همه‌ی اجناس به این صورت نیست، مخصوصا وقتی پای صنایع دستی تایلندی به میان بیاید. یکی از نکاتی که باعث می‌شود بسیاری از اجناس با قیمت پایین در MBK به فروش برسند، رقابت درون خود این مرکز خرید است. شما نیز باید به دقت قیمت‌ها را مقایسه کرده تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از اینکه بر سر قیمت چانه بزنید خجالت نکشید، بعضی از اجناس کلا جای چانه زنی ندارند، اما در برخی موارد کمی چانه زنی شما را به یک تخفیف حداقلی می‌رساند.

 

 

تفریحات جذاب و رایگان در بانکوک

 


۴- باید صبور باشید

 

 

floors

 


۸ طبقه و ۲ هزار فروشگاه و اگر آخر هفته به MBK برسید با جمعیتی چند ده هزار نفری مواجه خواهید شد. تازه‌ به همه‌ی این‌ها برنامه‌هایی که به صورت مرتب در این مکان برگزار می‌شود و تبلیغات‌‌هایی که از همه جا پخش می‌شوند نیز باید اضافه کنید. البته کلیت این مرکز خرید بر همین اساس است و اگر شما خیلی دنبال آرامش و خرید آزادانه هستید باید سراغ سیام پاراگون یا ترمینال ۲۱ بروید، در MBK باید با صبر راه خود را در میان جمعیت و انبوهی از فروشگاه‌ها باز کنید.

 


۵- MBK تنها برای خرید نیست

 

 

games

 


زندگی در MBK جریان دارد و با توجه به اینکه بخش زیادی از خریداران را مردم محلی تشکیل می‌دهند، می‌توانید نمایی جذاب از زندگی مردم در بانکوک را به تماشا بنشینید یا خود نیز در مراکز تفریحی آن مشغول شوید. در طبقه همکف مرکز بازی‌های آرکید وجود دارد، در بالاترین طبقه یک سینمای عالی با فیلم‌های روز بین‌المللی وجود دارد که بلیطی ارزان دارد و رستوران‌ها و کافه‌های زیادی هم هستند که برای سرو غذا تدارک دیده شده‌اند.

 

 

در این کافه‌های دنج و استخر دار بانکوک خوش بگذرانید

 


۶- برندهای تقلبی

 

 

fake-brands-mbk

 


به طور کلی وقتی در آسیای شرقی خرید می‌کنید، باید مراقب برندهای تقلبی باشید. MBK نیز از این قائده متثنی نیست و به طور کلی هم برای خرید چیزهایی همچون آیفون یا ساعت‌های برند پیشنهاد نمی‌شود. سعی کنید خریدهای معمول خود را از چنین جایی انجام دهید و برای خرید برندهای معتبر به مراکز خرید لوکس‌تر مراجعه نمایید.

 


۷- گم‌ شدن یا گم کردن کاملا شدنی‌ است

 

 

color-coded-mbk

 


این مرکز خرید ۸ طبقه و ۲۰۰۰ فروشگاه است، پس گم شدن در آن یا گم‌ کردن یک فروشگاهی که نشان کرده‌اید کاملا شدنی و امکان پذیر است. ابتدا در نظر بگیرید که دو طبقه اول بیشتر به درد تفریح و خوشگذرانی می‌خورد تا خرید، باقی طبقات نیز با رنگ‌های مشخص کد بندی شده‌اند. تابلوهای الکترونیکی نیز تا جای ممکن کار شما را ساده می‌کند. در هر حال بد نیست که گوشی خود را در دست داشته باشید و گاهی جاهایی که نشان کرده‌اید را بر اساس همین تابلوها مشخص کنید.

مطالب مرتبط